Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Háztartásbeli lettem 21...

Háztartásbeli lettem 21 évesen. Az anyámra nem számíthatok. Mit tegyek, hogy megváltozzon a helyzetünk?

Figyelt kérdés

Anya tavasszal megismerkedett a "szerelmével", azóta teljesen megváltozott. Ezalatt azt kell érteni, hogy minden és mindenki megszűnt a számára, aki nem a pasi... Még a féltestvéreim is (16, 14 és 9 évesek). Sosincs a testvéreimmel, én nevelem őket.

Nehéz még úgy is, hogy a takarítást és a ház körüli dolgokat megcsinálja más és a kajával sem kell mindig törődnöm. De 3 gyerekről, 2 kiscicáról és 2 kutyáról gondoskodni elég fárasztó meló 21 évesen.

Ráadásul a 16 éves húgommal eleinte borzasztóan nehéz volt, igazi "bulikirálynő" szerepében van a gimiben, azt hiszi, a népszerűség a legfontosabb. A 14 éves öcsém rendszeresen idehozta a lányokat, folyton bajba kerül, a legkisebb öcsém pedig nagyon mozgékony, eléggé hiperaktív és ami a szívén, az a száján... Ezek miatt van is vele néhány probléma. Az elején katasztrófa volt minden, csak veszekedtünk és nyírtuk egymást. A nyáron ideköltöztem, mert anya vakációzni ment a barátjával. Azóta itt lakom, Anya hol itt van, hol nincs, tudom, hogy nem számíthatunk Rá.

Pl. 2 hete is hazajött, elmondta, hogy vége a pasival és hogy tudja, mennyire szörnyű anya volt az utóbbi időben, de ez változni fog, mostantól minden idejét a családjára fordítja. Ez tartott pár napig, majd újra összejöttek és azt mondta, hogy decemberben elutazunk egy tengerpartra, a Karácsonyt is ott töltjük. Mondtam, hogy akkor még suli van, erre az volt a válasza, hogy akkor majd én utánamegyek a gyerekekkel, ha elkezdődött a szünet...


Szeretném, ha valami változás történne, mert ez így nagyon nem jó. De ha beszélni próbálok Vele, csak az a válasz, hogy túlreagálom és hogy most nincs ideje erről beszélni.


2014. nov. 29. 16:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Legalább pénzt ad neked, amiből tudsz a tesóidról gondoskodni?!


Amíg anyád nem jön rá, hogy a gyerekei az elsők,addig nem tudsz mit tenni!

2014. nov. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Persze, a pénz nem gond. Annyit költünk, amennyit szeretnénk, abba nem szól bele.

Csak az az elkeserítő, hogy sosem tudni, mikor van kedve anyát játszani és vesz tudomást a gyerekeiről.

2014. nov. 29. 16:37
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Eddig hol laktál?Minek költöztél oda??
2014. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A legjobb barátnőmmel laktam. Aztán ideköltöztem, mert ha Anya nem volt itthon, akkor a testvéreimmel senki nem foglalkozott. Azt csináltak, amit akartak.

Vagyis jó, elméletben a nagyi vigyázott rájuk. Ez abban merült ki, hogy reggel a legkisebb öcsémet felvette a ház előtt kocsival és délután elvitte a programjaira.

2014. nov. 29. 16:56
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát ennél több nem is várható egy nagyitól, ha a szülők csak jódolgukban vesztek meg. De egy felnőtt féltesótól se.

A féltesók apuja hol van a történetben?

2014. nov. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Anyád tudja,hogy te úgyis kéznél vagy.Fel akarsz nevelni 3 gyereket 21 évesen?Hívd ki a gyámügyet,nem a te felelősséged!
2014. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az apukájuk Bécsbe költözött, ritkán találkoznak.

Nem fogom odaadni őket a gyámügynek, Nekik az maga lenne a pokol.

2014. nov. 29. 17:24
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
ha a pénz nem akadály, nem tudsz bevonni egy babyszittert?
2014. nov. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
a gyámügynél sokkal jobb s a te terheid is csökkennének...
2014. nov. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Már gondoltam erre, de végül is elvetettem az ötletet.

1. Csak a 9 éves öcsémnél tudna segíteni.

2. Nem szeretném, hogy bárki tudja, milyen az anyánk és hogy milyen lett az életünk. Olyan lenne, mintha én képtelen lennék foglalkozni velük.

2014. nov. 29. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!