Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A háztartásbeli édesanya,...

A háztartásbeli édesanya, miután felnőttek a gyermekei, miből él?

Figyelt kérdés
Ha az apa se keresett olyan sokat, és nem számíthat magas nyugdíjra. Így a gyerekei fogják a megélhetését biztosítani? És ha nekik sincs sok, akkor számítani lehet rá, hogy azt a keveset is nekiadják?
2019. márc. 5. 16:40
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
92%
Elmegy dolgozni.
2019. márc. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
36%
A gyerekeiből,ez a tipus nem enged elköltözni,vagy haza kell neki adni később is.. Mert sose dolgozott v a pasi nem engedte,vagy mehet az utcára mikor a pasi hozza a friss pipit... Ezért nálam az a pasi aki azzal jött h majd eltart leveszi a terhet rolam,repült a francba.,.
2019. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
Az ilyen anya gyermekei nincsenek éppen könnyű helyzetben
2019. márc. 5. 16:51
 4/59 A kérdező kommentje:
Nem én pontozgatlak lefelé második, én zöldet adtam mindenkinek.
2019. márc. 5. 16:52
 5/59 anonim ***** válasza:
42%
Majd talál valakit aki eltartja. Az ilyen nők mindig megoldják hogy ne kelljen dolgozni. Majd intéz segélyt meg a férjét küldi el nyugdíj mellett dolgozni.
2019. márc. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
88%
Ha a gyerekeknek sincs sok, akkor nem valószínű, hogy az anyjuknak adják azt a keveset.
2019. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
76%

Nem unalmas még ez a sok rosszindulatú provokáció/előítélet a háztartásbeli nők felé?


Képzeld el, a legtöbb (ha nem minden) háztartásbeli nő nem azért háztartásbeli, mert nem akar dolgozni, hanem azért mert a család gördülékenyebben működik ha van otthon valaki, aki mindent el tud intézni. MINDEN háztartásbeli nő akit ismerek, piacképes szakmával,sokan diplomával rendelkeznek, legtöbben évekig dolgoztak a házasságuk vagy a gyerekek születése előtt. Vannak aki szívesen visszamennének dolgozni ha a körülmények engednék. Normál esetben az apa éppen eleget keres a család eltartásához, evidens hogy a gyerekek kirepülése után is így lesz. És nehéz elképzelni, de ha a gyerekek önállóak lesznek,nem kell iskoláztatni őket stb. töbmarad a kasszában, mivel egy középkorú házaspár takarékosabban él mint 2-3 egyetemistával,vagyis egyáltalán nem kell "azt a keveset" a szülőknek adni. A férj munkája után meg magas nyugdíjat fog kapni, ami majd ellensúlyozza a feleség alacsony nyugdíját.

2019. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
Én olyat ismerek akinek nincsen piacképes szakmája, és így rájuk ez nem érvényes, az egy másik eset.
2019. márc. 5. 17:20
 9/59 anonim ***** válasza:
46%
Az adófizető emberek pénzéből, többnyire.
2019. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
43%
7es, én egy htb-t se ismerek diplomával, sőt, sokuknak max érettségije van, legtöbbjük már 20-22 évesen szülte az első gyereket, anélkül hogy egy napot is dolgozott volna. És ingere sincs arra hogy pl a gyerekei iskolába kerülése után munkát vállaljon.
2019. márc. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!