Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szülők elváltak és az...

Ha a szülők elváltak és az anyukánál helyezték el a gyereket akkor elköltözhet külföldre gyerekestől az apa beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

Látom hogy vannak USAban magyar nők akik gyerekkel együtt jöttek ki hogy hozzámenjenek egy amerikai férfihez. Nekem ez furcsa mert ahol én lakom ott még az sem legális hogy a szomszédos államba költözzön at anyuka gyerekestől ha az apuka nem egyezik bele. Kivétel ha valamiert az apuka elvesztette a custodyt.

Az esetek többségében az apuka nem hagyná hogy a gyerekét elvigye az ex feleség és igy évente egyszer látja.


2023. okt. 25. 02:01
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
84%

14-es, nem tudom, mit okoskodsz, amikor a jogrendszerünk szerint a gyámhatóságnak JOGA VAN beleszólni a helyzetbe, pont azért, hogy a különélő szülő ne b.hasson alá a másiknak, csak mert bevágta a durcit.


Ha ő nem írja alá, akkor a gyámhatóság megteszi helyette és a bíróság előtt ugyanolyan erővel bír, mintha apuka (anyuka) aláírása állna ott.

2023. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
5%
Tehát akkor az anyuka a teljes értékű szülő,az apa pedig csak egy csicska szar,írja alá a papírokat engedje el..blablabla.Szerintem meg az a minimum,hogy ilyen esetben kérvényezi,hogy vele éljen a gyerek.Mert ugye az is törvényben van,hogy mindkét szülő egyenlő eséllyel indul,ugyanolyan jogokkal és kötelezettségekkel...
2023. okt. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
84%
Addig nem volt fontos a gyerek amíg egy családban éltek, mindig csak utána jön rá az apák 90 százalékára a hősies viselkedés
2023. okt. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
12%
Te aztán ismersz minden apát🤦Mennyi elmeroggyant,ítélkező ember egy rakáson.
2023. okt. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
86%
Én is ismerek elég sok riherongyot,mégsem mondom,hogy az anyák 90%át nem érdekli a gyerek.
2023. okt. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
83%
Nagyvárosban élek, rengeteg családos személyt ismerek, munkámból kifolyólag is. Sajnos tényleg csak utólag kapkod a nagy része. Ez van :)
2023. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát akkor az anyuka a teljes értékű szülő,az apa pedig csak egy csicska szar"


Ha egy apának fontos a gyereke, miért nem harcol azért, hogy nála helyezzék el, ő nevelje?

2023. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
23%
Szerencsétlen lepontozós banda😂Anyukának miért nem kell "harcolni",ő miért kapja meg automatikusan?Talán előbbre való?
2023. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapják meg automatikusan az anyák a gyereket.
2023. okt. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
85%
Nem kapják automatikusan, de azért nem szenved és nem örül vele a legtöbb apa annyit mint egy anya.
2023. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!