Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szülők elváltak és az...

Ha a szülők elváltak és az anyukánál helyezték el a gyereket akkor elköltözhet külföldre gyerekestől az apa beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés

Látom hogy vannak USAban magyar nők akik gyerekkel együtt jöttek ki hogy hozzámenjenek egy amerikai férfihez. Nekem ez furcsa mert ahol én lakom ott még az sem legális hogy a szomszédos államba költözzön at anyuka gyerekestől ha az apuka nem egyezik bele. Kivétel ha valamiert az apuka elvesztette a custodyt.

Az esetek többségében az apuka nem hagyná hogy a gyerekét elvigye az ex feleség és igy évente egyszer látja.


2023. okt. 25. 02:01
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Es mi van azoknal a csaladoknal ahol anyuka valni akar mert masik kuki kell neki. Az apuka ilyenkor fejen is allhat, akkor sem marad vele a no, raadasul ki is viheti amerikaba a gyereket?


Minden hozzaszolo ugy allitja be hogy az osszes apa egy alkoholista, dohanyos akit nem erdekel a gyerek es csak egy fiatalabb csajra vagyik az asszony helyett. Nonsense

2023. okt. 26. 17:57
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ha ilyen stílusú vagy: " anyuka valni akar mert masik kuki kell neki", akkor tökéletesen érthetö az anyuka válási szándéka, mert ezek szerint neked egy anya-apa egy nemiszerv összesen.

De ettöl eltekintve, a legtöbb esetben azért van oka annak, ha valamelyik fél válni akar, ha jól érezné magát az adott kapcsolatban, akkor eszébe sem jutna. És visszatérve a meglehetösen primitív megjegyzésedre, ha a férjtöl nem kap "kukit", akkor jogos, ha kilép a kapcsolatból máshol keres megfelelö partnert.

Másrészt ha valak el akar válni, akkor válás után azt csinál, amit akar, a volt férjnek semmi joga korlátozni.

Ha az anyánál van elhelyezve a gyerek, és az anya utána külföldön akar élni (ott van munkahelye, megélhetése vagy férje), akkor néhány jogi kör után elköltözhet akár Amerikába is.

2023. okt. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha apukának joga van válni a szex miatt, akkor anyukának is. Nincs jogod magad mellett tartani egy másik felnőtt embert az akarata ellenére. Nem a középkorban élünk, nem a férfi tulajdona a nő. Ha az asszony elhagyott, az a házasság rossz volt. Tudnád egyedül nevelni a gyereked? Biztosítva lenne nálad minden, ami szükséges? Akarnád egyáltalán, hogy nálad helyezzék el? Akkor harcolj azért, ehhez van jogod. De az exedet nem akadályozhatod sértettségből. Ha megkapod a gyereket, te kapsz gyerektartást, neked kell biztosítani a másik szülőnek a láthatást.
2023. okt. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
33-as: tökéletesen egyetértek veled. Azonban a legtöbb esetben az apának eszébe sem jut a gyereket magához kérni, mert akkor nagon be lenne korlátozva (ugyanúgy, ahogy az egyedülálló anyák), vagy esetleg azért nem kapnák meg a gyereket, mert pici és/vagy eddig csak az anya gondozta, az apa félig idegen a gyereknek, nem igazán kötödik az apához (a legtöbb családban ez a helyzet, az anya látja el a gyerekeket, a háztartást meg dolgozik, az apa meg "pénzt keres", elmegy munkába, utána meg otthon "fáradt, pihen", ezért nem csinál semmi azon kívül, hogy megeszi a vacsorát meg megissza a sört)
2023. okt. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jól megfogalmaztátok. Nálunk is csak könyörgésre kapok segítséget. Ha hazajön legtöbbször apuka fáradt. Mondtam hogy én is hamarosan visszamegyek dolgozni.... Tudom előre hogy mi lesz, már szokom az egyedülálló anyaságot. Mindig hiszti volt hogy miért nem lehet 10ig aludni, ha meg elmegyünk hogy aludjon, akkor ki van akadva. Ez most csak példa volt. Fürdetés után megkérem hogy öltöztessen, cuppog, hogy nincs kedve...

Akkor jó a gyerek ha a pusztulatos pereputty jön latogatóba, akkor untyum puntyum játszunk a drágasággal. Még a gyerekkel takarozik, hogy "azért nem vállalom el az XY-t hogy itthon legyek a kicsivel". Francokat, hogy fetrengjen és nyomja a Facebookot.

Ha elválnánk akkor szerintem elkezdenek kapálózni....

Ennyit a nagy apukaságról.

2023. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
35-ös: ez az a pont, amikor az értelmesebb nök úgy döntenek, hogy kilépnek a kapcsolatból, akkor munka nem lesz lényegesen több, illetve amivel több, legalább annyival kevesebb a stressz, mert nem kell egy léhütöt is etetni, tekintettel lenni rá, és ha ketten vagytok a gyerekkel, legalább nincs, aki mindenbe beleköt.
2023. okt. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

Igen, értelmesebb nők ahogy fogalmaztál ilyenkor gondolkodnak, hogy lépjenek le normálisan. Remélem hogy ezt nem olyan hangnemnek szántad.. :)

Megtehetném hogy egyből elhúzok a francba, de azért gyűjtők egy kis pénzt.

2023. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak általánosságban írtam, nem rád nézve negatív értelemben. Bocs, ha félreérthetö volt.
2023. okt. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!