Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a szülö a felnött gyerekének fött ételt hord ha kell ha nem?

Figyelt kérdés
Mi 8 év után költöztünk haza külföldröl, én mar kicsi koromtòl fözök. Ahogy haza költöztünk anyukam is anyòsom is fazekakba akarta hordani a kaját, ami aranyos egyrészt értem a segitö szandekot, tudom sokan örülnének is, de én szoltam, hogy a házamban én fözök. Ha akarnak kerti alapanyagot adni el fogadom, ha ebédre hívnak vasárnap pl szívesen megyünk ha nincs programunk, de az étel hozást nem szeretném. Anyukám meg értette anyòsom meg sértödött, most nem tudom hova tenni a dolgot.

2023. okt. 28. 08:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Engem is marhára tud idegesíteni.
2023. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Régebben ez szokás volt, sok idösebbnek nem egyszerü átszokni, másrészt ezzel akarja mutatni, hogy szeret.
2023. okt. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Kèrje meg a fèrjed . Az èn anyósom a maradèkot hordta , pl. napok óta ettèk a fazèk borsólevest, nem fogyott el , ès màr unja ezèrt elhozza...többször megkèrtem , hogy vigye is el , mert van mit együnk , főztem, ès a többnapos kajàt nem esszük meg. Mindig megsèrtődött, hogy akkor ő most dobja ki? Pont nem èrdekelt mit kezd vele, nem vagyunk konyhamalacok. Aztàn csak hozta, aztàn a fèrjem ràkiabàlt, hogy ennyire csórónak nèz minket , hogy többnapos maradèkot megeszünk? Azóta megkèrdezi, hogy a kutyànak elhozhatja e. Nyilvàn nem , de legalàbb nem àllít be fazèkkal.
2023. okt. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

Anyósodnak ki szólt, te vagy a férjed?

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy te szóltál, így meg van róla győződve, hogy az ő Janikájának mennyire hiányzik az otthoni koszt, de te letiltottad róla 🙂

Ha a saját fia is jelezte ezt szép szóval, akkor viszont nincs màs teendőtök, mint várni, hogy kisértődje magát, muszáj lesz neki lemeccselnie ezt saját magával fejben, ha nem akar öriharit...

Sok szülő rosszul fog a segítéshez, aztán persze rosszul esik nekik, ha nem kérnek belőle, ezt sajnos szerintem mindenki megtapasztalja egyszer-kétszer élete során.

2023. okt. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
22%
Az emberek nehezen viselik el, ha szeretteik elszakadnak tőlük és a kapcsolattartási igényüket így próbálják kifejezni. A nők (anyák) különösen nehezen viselik lelkileg az elszakadást, pláne, ha egyedül élnek.
2023. okt. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Megmondanám neki egyszer, hogy majd ÉN főzök a páromra-férjemre, ő ne fáradjon - ha már a kedves fia ennyire életképtelen -, és ha tovább hordaná, kidobnám a szemétbe ott előtte.


Lehet lepontozni, de ettől a tukmálásba csomagolt "szeretettől" hányingerem van. Undorító szokás, főleg, mivel az ilyen ember rendre halálra sértődik, ha mersz nemet mondani a pl. kéretlenül hozott ételre.


Vagy ha azért csinálja, mert ennyire lenéz, hogy én biztosan nem tudok főzni, az még szebb - viszont aki ilyen, annak nem kell vendégségbe jönnie hozzánk. Ha szrba sem becsül.


Bár tény, hogy nekem normális barátom van, aki képes leállítani az anyját - akárcsak én a saját rokonaimat.

2023. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%
5-ös, akinek ez ilyen nehezére esik, az menjen el szakemberhez, de ne a felnőtt gyerekét és annak a párját vegzálja a saját életközepi válsága okán.
2023. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

"Megmondanám neki egyszer, hogy majd ÉN főzök a páromra-férjemre, ő ne fáradjon"



De mi van, ha a pasinak meg néhanapján jól esne az anyja főztje? A kérdező férje önálló ember, most azért, mert a feleségének nem kell a kaja, ő sem fogadhatja el néha?


Én sem pont úgy főzök, mint az anyósom, van kaja, amit ő sokkal finomabban csinál, vagy ha nem is, de a férjem szereti úgy, mert anyósom föztjén nőtt fel, szóval eszembe nem jutna azt mindani, az én házamba senki nem hozhat kaját, pláne, mert a férjem háza is.


Nyilvàn napi szinten nem lenne ez nálunk sem, de hetente-2 hetente nem utasítanàm vissza (ahogy pakol is oda anyóslm mindig kaját, ha nála ebédelünk a gyerekekkel).


Te minek uralod le a férjed, ne tekintsd már a gyerekednek, el tudja dönteni, akar-e az snyjàtól kajàt elfogadni, te ne egyél belőle.

2023. okt. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ha akar az anyjanal enni semmi gond mehet ebedelhet, vacsorazhat nala, de az etel hordikalast nem szeretem, ennyi! :)

En is anyam föztjen nöttem fel de nem szeretem zörgeti a fazekakat ide jövet, ez van :)

Anyòsom reszeröl inkabb az a banto, hogy ugy allit be altalaban, hogy hoztam a fiamnak mert tudom az en fiam szereti, e miatt lett mind ket szülö egyforman le allitva. Jobb az ilyen jatszmakat a csirajaban el folytani, hogy kesöbb ne legyen ebböl nagyobb konfliktus

2023. okt. 28. 10:11
 10/25 anonim ***** válasza:
64%

De a gyereked vagy a férjed ez az ember? Ő nem lakik abban a házban, mint te, neki nem lehetnek önálló döntései?


Miért baj, ha néha hoz neki valamit az anyja?

2023. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!