Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akar anyu még a felnőtt...

Miért akar anyu még a felnőtt gyerekének az életébe is beleszólni?

Figyelt kérdés

Szóval röviden van egy boltunk egy férfivel együtt. Üzlettársak vagyunk fifti-fiftiben, és mellette már jó régóta barátok. Én főleg a pénzügyeket, könyvelést, valamint s külföldi berendelést, partnerekkel kommunikálást, csomagküldés intézését, stbt csinálom, a társam a szakmai részéhez ért. Ő szokta csinálni a leltárt, tudja mik kellenek, ha egy vevőnek olyan tanács kell amiben a srácok nem tudnak segíteni (két alkalmazott) akkor ő megy ki segíteni. Valamint vállalunk javítást is, amit ő csinál.

Anyám kb minden nap bejön, folyton kioktat, hogy nem ezt kéne csinálnom, két idegen nyelven beszélek és elpazarolom ezt egy ilyen “kisboltra” folyton beszól a munkatársaimnak, meg hogy miért hülyéskedünk munka közben, meg tényleg minden létező dologba beleszól. Minden nap takarítunk záráskor (mindig az aki éppen zár) de anyám bármikor itt van megjegyzi, hogy kösz van, stb. Meg konkrétan mindenki füle hallatára (még vevők is voltak a boltban) kioktatott, hogy nehogy össze merjek jönni az üzlettársammal mert ő csak kihasznál, és közöm sem kellene legyen ehhez a férfihez, stb. Na ekkor kísértem ki szépen a bolt elé, és közöltem, hogy soha többet ne jöjjön ide. Erre durván 1,5 óra múlva hívott apám, hogy kérjek bocsánatot, és anyu csak törődik velem, meg stb. De normális anya nem megy be minden nap a gyereke munkahelyére… és oktatja ki “üzleti dolgokról” amihez soha nem is volt köze, mert egész életében az önkoriban volt titkárnő. 25N



2022. aug. 16. 07:30
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:
*a külföldi berendelést, *kosz van
2022. aug. 16. 07:35
 2/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bocsánatot kérni, anya szaladt neki a falnak. (Ezt így megmondhatod.) Ellenben hogy vegye a célzást, javasold nekik, hogy menjetek el egy családterápiára.

Amúgy megjegyezheted, hogy 25 éves vagy, felelősséget vállalsz az életedért.


Azt kihagytad a sztoriból, hogy velük élsz-e vagy teljesen független vagy.


Ha az üzlet teljesen nyereséges, akkor minden oké, ha van esély, hogy buksz, akkor viszont ciki lesz hozzájuk menni segítségért.


Amúgy jogos.


Tényleg csak annyit kell mondani, hogy a jó segítség, beleértve a tanácsot is akkor jön, amikor kérik, és úgy, ahogy kérik, különben könnyen lehet, hogy csak konfliktusok forrása lesz.

2022. aug. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a határokat kellene lefektetni kölcsönösen: ki mibe mennyire szólhat bele. Lehet, hogy lesz egy kemény beszélgetésetek.


Apukádtól is megkérdezheted, hogy mi értelme egy olyan bocsánatkérésnek, ami nem őszinte? És vajon az anyukád bocsánatot kér-e azért, hogy zavar a munkahelyeden? Hozzá lehetne tenni, hogy mit szóltak volna ahhoz, ha az ő szüleik mentek volna be a munkahelyükre, hogy ne ott dolgozzanak, ne jöjjenek össze a kollégával stb., tehát itt nem neked kell bocsánatot kérni, hanem neki.

2022. aug. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
96%
Mond meg neki, hogy ha ennyire ráér, besegíthet a boltban.
2022. aug. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
#2, ezt tényleg kihagytam, bocsi. Szóval 19 éves korom óta nem lakom otthon, most még pont albérletben vagyok, de éppen lakást vásárolok. Teljesen önfenntartó vagyok, sosem kértem tőlük pénzt, sőt havonta fejenként egy 20.000-et hazaküldök, mert ennyit kérnek tőlem “támogatásul”.
2022. aug. 16. 07:54
 6/54 anonim ***** válasza:
97%

Hát nem vagy köteles támogatni. És megmondhatod, hogyha zavarnak, akkor nem is lesz támogatás.


Amúgy vannak szülők, akiknek nagyon bántja a csőrét, hogy a gyerekük önálló lett, boldogul, és elégedett az életével.

2022. aug. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
35%
El kell neki magyarázni mi a helyzet.
2022. aug. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
97%
Mennyi a kettőjük együttes jövedelme, hogy még pénzzel is levesznek? Ha gyereked születik, követelni fogják, hogy add állami gondozásba, mert baba mellett nem tudnád őket kenni pénzzel?
2022. aug. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
97%
Ne küldj több pénzt, ha követelik, mondd meg, hogy mivel anyád zaklat, nem támogatod tovább őket.
2022. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem elég intelligens.

Egyébként nehéz kibírni a szülőknek, hogy ne szóljanak bele a gyerekek életébe. Néha belefér, de folyton nyaggatni valakit nem hogy felesleges, de értelmetlen is.

Én elmondanám neki, hogy ezzel csak az iránta érzett szeretetem rombolja.

2022. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!