Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet feldolgozni a...

Hogy lehet feldolgozni a gyermekkorban a szülő által okozott traumát ?

Figyelt kérdés
Ha pszichológusra nincs pénzem akkor van esélyem a gyógyulásra ?
2023. okt. 29. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem csak fizetős pszichológus van, házidoki is küldhet hozzá.
2023. okt. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Voltam már pszichológusnál de még mindig sokat gondolok a múltra és lehúz lelkileg és érzelmileg.
2023. okt. 29. 00:28
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Mikor, mennyit voltál nála? Úgy értem hogy ha mondjuk fél éve voltál nála kétszer az még bőven semmi.


Én pl 3 évnyi terápiánál járok, még mindig nem érzem 100%-osnak a dolgot, de látom a javulást

2023. okt. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3 eve ugyanahoz a pszichologushoz jársz ?

10 alkalmat voltam egy eve az volt ingyenes

2023. okt. 29. 01:00
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Egy pszichomókus nem tudja jobbá tenni az elmúlt gyerekkoromat, én nem hiszem az ilyesmiben. Túl kell élni, és felnőttként nem úgy élni, mint szüleink...

Mondjuk nem tudom mennyire durva trauma ért, mindenesetre neked kell átlátnod a saját életed, és a jó felé küzdeni....

2023. okt. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem sajnos nem.Egész életedben cipelni fogod,csak hol rosszabb,hol jobb lesz .
2023. okt. 29. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Sehogyan. Könnyebb lesz, ha kapsz eszközöket a "lezáráshoz", de teljesen sosem múlik el.


Nekem mondjuk sokat segített hogy 100% kizártam az életemből azokat, akik bántottak, kezdve a családom nagyrészével.

2023. okt. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
18%

A pszichoterápia lenne a legjobb megoldás. Ha nincs pénzed rá, próbálj meg olvasni. Rengeteg könyvet találni a témában. Keress akár specifikusan a te problémádra, biztosan lesz olyan könyv ami "illik hozzád". Emellett az is segíthet, ha hangosan beszélsz róla, barátokkal, ismerősökkel.

Igaz 2017-es cikk, de találtam egy ilyet is. Érdemes lenne körülnézned: [link]

(nem csak bipolárisoknak van ez..)

2023. okt. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 sipylos válasza:
64%

Én sajnos nem tudom a választ, de sugár ági műsora lehet tud segíteni.


[link]

2023. okt. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos gyerek korban engem is sok trauma ért. Amit mai napig nem tudok feldolgozni. Én is jártam pszichológus. De a pszichológus is csak beszélgetni tud az adott témában. Ami újra felszakitja bennem a régi taumákat. Ami újabb traumát okoz nemem. Úgy hogy egy pszichológus nem tudja a traumát meg nem történté tenni. Igy segíteni sem lehet. Én azt tapasztalom hogy a pszichológus csak újabb traumákat okoz. A problémákat pedig egy sem oldja meg.
2023. okt. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!