Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akit vertek a...

Van itt olyan, akit vertek a szülei, de mégis jó kapcsolatuk van velük?

Figyelt kérdés

2023. máj. 23. 10:40
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
25%

Már megint a gyerekverős perverz. Az elmúlt hétben nem tettél fel kérdést...


Nem és nem.

2023. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
#1 Hallod, azért mert van néhány perverz az oldalon nem kéne egyből személyeskedned, mert csak az oldal színvonalát csökkented. Köszi.
2023. máj. 23. 10:52
 3/37 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk, ha pl kifejtenéd, miért érdekel ennyire a téma, nem csak ideírsz egy sort, amiből pont semmit nem tudunk meg...
2023. máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagyok jóban velük/ vele. Apám egyszer fojtogatott azt hittem meghalok … ilyen emberrel te sem lennél jóban. Amíg élek nem felejtem el neki .
2023. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%

Ebben a kérdésemben leírtam a családunk helyzetét: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__nagyszul..

Hárman vagyunk testvérek és ketten jó kapcsolatban vagyunk a szüleinkkel.

2023. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
#3-as szarul érzem magam amiért sokszor nyakon vágott anyám, ennyi. De egyébként semmi közöd hozzá.
2023. máj. 23. 11:07
 7/37 anonim ***** válasza:
5%

Vertek a szüleim, mint akkoriban kb. mindenkit (1970-es években születtem). És ahogyan a generációmban levők döntő többsége, természetesen én is jóban vagyok a szüleimmel. Akkoriban sokkal lazább volt mindenki, kaptunk egy pofont, másnapra elfelejtettük.


Kérdező, te meg őrizgesd csak magadban a sérelmedet! Ez a legjobb út arra, hogy megbetegítsd magadat!

2023. máj. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
90%

7-es, nos, hogy ki a beteg, azzal lehetne vitatkozni. Aki szerint normális, hogy egy egész generáció úgy nő fel, hogy bántalmazzák a szüleik, szerintem pont az a beteg. És az, hogy ezek után jóba tudtál maradni velük, még nem jelenti azt automatikusan, hogy nem vagy szarrá traumatizálva.

Én anyámat is verte az apja, ő pont 70-ben született és amúgy jóban vannak. Anyám szerint semmi baja nem lett, csak ő éppen olyan mintákat hozott, hogy nekem 2 év intenzív kognitív viselkedésterápia kellett, hogy helyrejöjjek.

De hosszasan lehetne erről beszélni, mert szerintem pl. a magyar társadalom mentális és fizikai állapota jelentős részben azért ilyen, mert rengetegen jönnek bántalmazó családból és adják is tovább.

És még az utolsó mondatodra reagálva, nemcsak az betegít meg, ha őrzöd a sérelmedet, hanem az is, ha elnyomod magadban, mint te.

2023. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
74%
#3 Egyáltalán nem köteles kifejteni neked, hogy miért tette fel a kérdést. A kérdés megválaszolásához neked semmit nem kell tudnod a kérdezőről.
2023. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
33%

8: "egy egész generáció úgy nő fel, hogy bántalmazzák a szüleik"


Nem egy, hanem az előtted levő összes. A szüleimet is verték az ő szüleik. Akkor még a tanítók, tanárok is sokszor megpofozták a gyerekeket (a mi időnkben ez már ritkább volt). És nyilván 100, 200.... akárhány éve ez ugyanígy ment. Gyakorlatilag amióta ember él a Földön.

Eszerint minden generáció beteg volt, csak a tiétek az első, amelyik nem?

Hát.... én pont azt látom, ma sokkal több a lelki problémával küzdő fiatal, mint az én fiatal koromban, vagy pláne a szüleimében.

Szóval temérdek ellentmondás van a logikádban, de ne zavarjon. :-)

2023. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!