Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tinédzserek, fiatal felnõttek!...

Tinédzserek, fiatal felnõttek! Mit vesztek észre, a ti szüleiteket mennyire irányítják az õ szüleik (70 felettiek)?

Figyelt kérdés
Negyvenéves, ötvenéves, családos felnõttek fülüket-farkukat behùzzák a szüleik elõtt.
2023. nov. 1. 13:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Csak férfiakra jellemző.
2023. nov. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
26 vagyok például, az én anyám 53, de úgy fél a 77 éves nagymamámtól, mint egy kistini.
2023. nov. 1. 13:34
 3/17 A kérdező kommentje:
A nagyapám még szigorúbb volt. Ha õ hétvégén kitalálta, hogy ki kell menni kapálni, akkor a felnõtt gyerekek ugrottak. Ha õ tèvét nézett, meg sem lehetett mukkani. Az egyik lányával nem beszélt, mert felköltözött Pestre, 23 évesen. Volt saját fotele, ahova senki sem ülhetett le.
2023. nov. 1. 13:38
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Rengeteg éretlen felnőtt van. Sok nő teljesen megzakkan az akaratos pszichopata anyjától - többek között erről szól "A zongoratanárnő" című film!
2023. nov. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Rengeteg irigy és gonoszkodó öreg van, akik önzőségből,tisztelet követeléséből befolyásolja a saját felnőtt gyerekét.Némelyik irigy az önálló életére,mondván,régen nem így volt,akkor egyben élt mindenki és milyen jó volt..

Elvárják az ápolást,nem baj,ha lelkileg anyagilag tönkre megy a család.A saját unokájukra is irigy a legtöbb.

És ahogy az életkor kitolódik,ez egyre rosszabb.90 felett a saját idős gyerekét roppantja meg a legtöbb.

Családban is van ilyen, mint 85 feletti és tönkrement életek kísérik az útjukat.

2023. nov. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Apu sokat üvöltözött a szüleivel(nagyszüleimmel) az évtizedek folyamán.

Hát nem is csodáltam nèha.

De volt,hogy be volt tojva tőlük fiatal felnőttkènt

2023. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Nagyapám már nem él, de 80 valahány évesen halt meg. Egyáltalán nem irányította apámat. Mindig azt mondogatta neki, ,,fiam, úgy csináld, ahogy az a neked legjobb". Apám egyedül nevelő szülőként időnként nagyapóhoz fordult, aki nem kapott milliós nyugdíjt, de eléldegélt, szívesen adott neki, meg sem kellett volna indokolnia apámnak, hogy pontosan mire kell. Apám besegített nagyapónak, hetente 1-2x elintézte a nagy, tényleg nehéz bevásárlást, ami nagyapónak nehéz lett volna. Ha nagyapó hülyén csinált valamit, apám, ha kell erélyesen szólt rá, mint ahogy nagyapó is tudott így, de sosem volt szó arról, hogy bármelyikük "fülét-farkát be". Bizonyos szinten érződött, hogy nagyapó nagyobb úr apám apjaként, de nem volt feltűnő egyáltalán.


Hát, sajnos én nem hasonlót kaptam drága atyámtól...

2023. nov. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
semennyire.
2023. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

"A saját unokájukra is irigy a legtöbb."


Te igen frusztrált lehetsz :)

2023. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Már csak anya szülei élnek. Az előfordul, hogy a béke és egyszerűség érdekében nem kezdenek vitázni a szüleim a nagyszüleimmel apróságokról, de ha valamiben erős véleményük van, akkor amellett kiállnak. Alapvetően kölcsönösen tisztelik egymást.
2023. nov. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!