Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A tinédzserek nagyrésze miért...

A tinédzserek nagyrésze miért nézi le azt, aki szeret olvasni (most nem a facebook értesítésekre gondolok :D)?

Figyelt kérdés
Sok fiatal kineveti/kigúnyolja azt, aki szeret olvasni vagy csak könyvet lát a kezében. Folyamatosan hangoztassák, hogy ők mennyire utálnak olvasni, mert tiszta hülyeség az egész és nem értik, hogy miért vannak kötelező olvasmányok. Sok diákot azért közösítenek ki, mert szokott olvasni és szabadidejében nem a telefonját nyomkodja vagy szórakozóhelyekre jár, hanem a egy könyvesboltban/könyvtárban nézelődik. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre. :)

2022. szept. 2. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

- Pont a leghangosabbak, a menők, az "alfák" nem olvasnak, hanem bulizgatnak.

- A háziolvamányok tényleg minősíthetetlenek mai szemmel, ha azt nézzük, hogy régen szórakozás gyanánt olvasták.

- A gyerekek nem ismerik a nem háziolvasmányokat. Lásd pl ott a Metro 2033. Vagy nagyon sok videojátékhoz vagy filmhez is van könyv (s nem csak úgy hogy ugyanaz a sztori, mint a Harry Potternél, hanem a legtöbb univerzumépítős), csak ezt az iskolában nem tanítják...

- Nem az olvasás az agyaúristen. Ez is olyan, hogy van aki akciófilmet néz, más valami romantikusat. Én is jobban szeretem a képregényt, mint a full szöveget. Az embereknek meg szokásuk utálni és ellenségként kezelni, azt aki valamiért nem olyan mint ők. Ez igazából egy már feleslegessé vált védekező mechanizmus.

- Aki olvas a szórakozóhelyek helyett, az nagyobb valószínűséggel alapból inkább introvertáltabb, mint extrovertáltabb, ami az extrovertaltaknak már alapból probléma.

2022. szept. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Én inkább azt figyeltem meg, hogy a tinédzserek azt nézik le, aki nem könyvmoly, és aki nem tölti minden szabadidejét a dohos szobában olvasgatva. Legalábbis az én környezetemben így van.
2022. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Kettes, nálatok dohosak a szobák? Az baj, meg kellene nézetni.
2022. szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos az én osztályomban is többségben vannak az olyanok, akik lenézik és kigúnyolják azokat, akik nem olvasták el 5x a Harry Pottert és 3x a Szjg-t. Pedig az ember azt hinné, hogy aki szeret olvasni, annak van egy bizonyos kulturális fejlettsége.
2022. szept. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Engem is hülyének néznek az osztályban amikor meglátnak a kezemben egy dosztojevszkijt vagy bármilyen már könyvet. Pedig nem csak azt de képregényeket is szoktam olvasni. 16/l
2022. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is így ment középsuliban ezért inkább a telefonomon olvastam,ha iskolában voltam.

Utolsó válaszoló én is szeretem Dosztojevszkijt végre valaki aki szintén olvas tőle❤️

2022. szept. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
Mert az emberek alapvetően ostobák és lusták. Olvasni és gondolkodni fárasztó és általában lényegesen több szellemi munkát követel, mint más szórakozási formák. Ezért ezt nem művelik, így nem is nagyon ismerik. Az ismeretlentől meg félnek, igyekszenek eltávolodni tőle. Ennek egyik formája, ha nevetség tárgyává teszik.
2022. szept. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvasok/olvastam sokat a suliba. Szerintem azzal semmi baj nincsen. Én is imádok könyves boltba járni és a könyvárusok, antikváriumok a gyenge pontjaim. Szóval csináld tovább. Művelődj, tanulj és fejlődj!!
2022. szept. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Miért érdekel téged idegenek véleménye ? Főleg ha ilyen primitív, olvasatlan
2022. szept. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az en kornyezetemben pedig pont a legtobb ember szeret olvasni, osztalytarsak/baratok. Vagy aki nem az nem nezi le a masikat, ot csak nem koti le.
2022. szept. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!