Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek korrekt ahogyan...

Szerintetek korrekt ahogyan az anyám bánik velem?

Figyelt kérdés
Tegnap megbeszéltem anyámmal, hogy miért bánik így velem, miért nem lehet normális életem, miért nem mehetek el egyedül sehova 17 évesen. Elkezdett velem kiabálni nagyon hangosan, olyanokat mondott, hogy beteg vagyok, autista vagyok és azért nem mehetek el egyedül sehova mert veszélyes a világ, elkezdte mondani (anyám rasszista), hogy cigányokkal van tele a világ, elrabolnak, bántani fognak, lekurvázott, azt mondta nem tudnék elmenni dolgozni, nem tudnám magam eltartani. Azt mondta azért bánik máshogyan velem mert nem vagyok normális, kitaláltam gyerekkoromban egy képzelt világot, hülyeségeket mondtam, tanulási nehézségem van és nem tudok egyedül tanulni, neki kellett mindig tanítania engem. Lehet, hogy beteg vagyok, mostmár elismerem, de intelligensnek tartom magam és még mindig úgy gondolom, hogy meg tudnám oldani egyedül az életemet. Nem lehet, hogy csak azért lettem ilyen, azért kerültem ilyen állapotba mert ilyen az életem??? (Szegénységben élünk, verve vagyok.) Anyám ezt cáfolja de szerintem normális élettel normálisabb lennék. Vagy nektek erről mi a véleményetek? Tényleg ezt érdemlem? Ha valaki ilyen azzal tényleg így kell bánni? Szerintetek korrekt és jogos ahogyan anyám bánik velem?

2023. nov. 3. 10:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
100%

Apukád, rokonok mit szólnak ehhez?

Hát az nem anya, aki megüti a gyerekét és igy beszél vele.

Ennyi idősen épp biztatnia és támogatnia kellene.

2023. nov. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 LuckyLevi ***** válasza:
100%
Nyilván nem korrekt, ha megver.
2023. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
98%
Semmi képpen nem jogos ahogy bánik veled, viszont 18 éves korod előtt nem tudsz mit tenni. Várj még egy évet, aztán azt csinálsz amit akarsz, onnantól kezdve magadért vagy felelős.
2023. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
86%

Aki így tud írni, fogalmazni, azzal olyan nagy baj nincs. Anyáddal sokkal inkább! Ő beteg...

Amint tudod, hagyd ott, menj minél messzebb. Meg fogod tudni oldani az életed! Sok sikert kívánok hozzá!

2023. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 A kérdező kommentje:

"Semmi képpen nem jogos ahogy bánik veled, viszont 18 éves korod előtt nem tudsz mit tenni. Várj még egy évet, aztán azt csinálsz amit akarsz, onnantól kezdve magadért vagy felelős."

Igen, tudom, 18 évesen el fogok szökni egy albérletbe.

"Aki így tud írni, fogalmazni, azzal olyan nagy baj nincs. Anyáddal sokkal inkább! Ő beteg..."

Mindenki szerint beteg vagyok. Az interneten is sokan így gondolják. Mindenki anyám mellett áll, mindenki őt tartja normálisnak. A tanárok is megmondták, hogy nem vagyok normális. Lehet ha jobban ismernél nem mondanád, hogy nincs velem semmi baj és te is anyámnak adnál igazat.

"Meg fogod tudni oldani az életed! Sok sikert kívánok hozzá!" Köszi!

2023. nov. 3. 10:44
 6/100 anonim ***** válasza:
95%
Normálisan fogalmazol, helyesen írsz, ki tudod fejezni magad. Én ebből azt látom, hogy nincs veled semmi gond, csak anyád elhitette. Ahogy tudsz, szabadulj ebből a mérgező közegből.
2023. nov. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki szerint beteg vagyok. Az interneten is sokan így gondolják. Mindenki anyám mellett áll, mindenki őt tartja normálisnak"

Ez erdekes...🤔

Ki gondolja igy az interneten? Milyen helyzetekben?


Amugy (amennyiben a kerdes nem kamu)lehetsz autista, kozottuk is vannak magasan funkcionaloak, akik kepesek magukat tokeletesen ellatni.

Ez egy spektrumzavar, lehet bizonyos teruleteken alul- vagy mashogy teljesitesz, de ettol meg kepes lehetsz teljes erteku eletet elni. Ha ugy erzed, h kepes vagy erre, tegyel egy probat, barki barmit mond. Veszitenivalod nagyon nincs.

2023. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 A kérdező kommentje:
Egyébként anyám csak jót akar nekem. Nem engedi, hogy 18 évesen elköltözzek, azt mondta intéz nekem egy csomó pénzt meg majd kirendel egy gyámot aki felügyeli a pénzemet. Tudom, hogy csak azt akarja, hogy a legjobb legyen nekem. Ennek ellenére én mégis meg fogok szökni egy albérletebe és egyedül akarok pénzt keresni mert már nem bírom őt elviselni, tudom, egy szemét vagyok. Egyébként az velem a probléma, hogy nem fogadok szót, nem takarítom ki a lakókocsimat, büdös vagyok, már magántanuló vagyok de soha nem tudtam beilleszkedni amikor még egyéni tanrendben néha bejártam, a tanár is megmondta, hogy nem vagyok normális, speciális iskolába kellett átvinni normálisból mert nem tudok tanulni, rengeteg mentális problémám van, köhögök a kutyaugatástól (nem direkt csinálom) emiatt kiabáltam, a szomszéd feljelentett, kitalálok magamnak egy álomvilágot és abban élek mert nem bírom elviselni a valóságot, hülyeségeket beszélek, stb. És ez csak néhány a rengeteg problémám közül. Szóval anyám tényleg jogosan bánik így velem, nem bízik bennem, nem mer kiengedni az utcára egyedül. Soha nem engedett el, életemben egyszer sem, már 17 vagyok. 3 éves koromig normális házban laktunk, nem vert meg soha de már akkor sem viselkedtem normálisan, legyeztem a kezemmel (autizmus tünete, mai napig is ezt csinálom), az óvódában sem voltam normális, kikötöztem magam sállal az óvóda kerítéséhez, stb... 4 éves koromban át kellet menni egy putriba, ócska házba ami nagyon kicsi volt, aztbesztból volt mert anyámtól kicsalták azt a nagy házat (mai napig is tárgyalják az ügyet, nem kapta vissza a házát, pénzét), 6 éves korom óta ver tanulásnál mert tanulási nehézségem van, nagyon nehéz a felfogásom. Délutántól éjjel 3-ig kellett tanulni (nagyon keveset haladtunk még így is) mert egyszerű szöveges feladatokat nem értettem meg, agyon kellett érte verni állandóan, minden nap. Anyám tanított mert iskolába nem nem jártam be minden nap csak néha. Félévi vizsgára kellett tanulni, rossz a memóriám, nem tudok megjegyezni egyszerre sok mindent, szóval érthető ha azért agyon kell verni. Nem tudom hány éves koromig dührohamaim voltak (kb elsős, másodikos koromban), állandóan hisztiztem, nem lehetett megnyugtatni, sokszor csak ölelést akartam de nem kaptam meg. Elvitt pszichiáterhez, gyógyszert kellett szednem, a gyógyszertől folyamatosan bealudtam, szédültem. Aztán utána abbahagytam a gyógyszer szedését 1-2 év után. Később elmúltak a dührohamaim. Egyébként intelligens vagyok és nagyon értelmes, ezt már sokan mondták, anyám is de ettől függetlenül sajnos vannak tanulási nehézségeim, memória gondjaim és nehezen megy a tanulás. 13 éves koromban egy hivatalos helyen iskolázás miatt (akkor akartak átteni speciális iskolába) megmérték az IQ-mat és 125 volt. Szóval igen, értelmes vagyok meg minden, de rohadt nehéz a felfogásom és nem vagyok normális. Szóval végülis jogosan bánik így velem az anyám és lehet tényleg nem tudnék egyedül boldogulni de azért megpróbálom mert vannak életcéljaim.
2023. nov. 3. 11:14
 9/100 anonim ***** válasza:
54%
Az első kérdésre nem feleltél. Érdekes..
2023. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 A kérdező kommentje:
"Ki gondolja igy az interneten? Milyen helyzetekben?" Hülyeségeket írok internetes barátaimnak a képzelt világomról, vitatkozok velük és ők is megmondták, hogy beteg vagyok. Mondom, ha jobban ismernél te is anyám mellé állnál és ha neked is ilyen gyereked lenne te se mernéd emberek közé engedni meg te is vernéd. De azért megpróbálok majd 18 évesen egyedül boldogulni az életben.
2023. nov. 3. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!