Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek kellene ismét kezdeménye...

Kinek kellene ismét kezdeményezni a kapcsolat teremtést?

Figyelt kérdés
A gyerekeim 2 és 4 évesek. Anyukám most volt hetven de jó egészségügyi állapotnak örvend és még dolgozni jár. Évente pár alkalommal megyünk haza. Hatalmas hisztit csinál ha ágyazni kell kiabál, hisztizik, főzni nem akar akkor is ha főz 4 főre 2 krumplit . A gyerekek nem nézhetnek tévét mert az ő műsora megy, nem is próbál mama módjára viselkedni. Felújította 8 millió forintból a házat magának, de mi még mindig egymás hegyén hátán alszunk. Legutóbb délben sírt a gyerek hogy éhes erre közölte hogy majd délután lesz ebéd, kiosztottam és eljöttünk tőle . Ez augusztusban volt. Azóta volt a kisfiamnak, férjemnek, nekem születésnapom, nem hívott fel , feladott egy képeslapot amire nem reagáltunk. A húgom folyamatosan hátulról fúr minket , azóta ő sem keres. Kinek kellene most kezdeményezni, ő annyira tud haragudni hogy így megy a temetőbe.

2023. nov. 5. 08:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Senkinek. Jobban jártok nélküle és a húgod nélkül.
2023. nov. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek. Ez nem kapcsolat, nem család, nem szeretet.
2023. nov. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Miért akarsz kapcsolatot tartani vele? Engedd el, éljétek az életeket.

Egy normális ebédet is sajnál tőletek, utálja ha nála vagytok. Anyagilag sem segít, majd ha egyszer meghal és lesz mit örökölni utána kaptok valamit tőle.

Szülinapjára majd küldj te is képeslapot.

2023. nov. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

Senkinek. Ez nem család, csak púp voltatok a hátára.

Nekem az apám dettó ekkora féreg. Le se tojom.

2023. nov. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekeid érdekében NE.


Őket is tönkreteszi az ilyen toxic idióta, mint anyád.

2023. nov. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Nincs olyan, h kinek KELL kezdeményezni. Ha neked szükséged van valakire, akkor keresed, ha nem, akkor nem. Ez fordítva is igaz. Ha te érdekelsz valakit, akkor keres, ha nem, akkor nem.
2023. nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
20%

Utolso mondatot megmosolyogtam.


Figyelj a helyzet az, hogy ilyen "mama" még nem mama. Foleg ha dolgozni jar, akkor meg nem fogadta el, hogy oregszik, nem szeretne nyugdijas lenni es valoszinu a nagymamasag klasszikis formajat se szeretne vagyis még nem.

2-4 evesek a gyerekeid.

A helyedben irnek neki en is egy kepeslapot, hogy koszi az udvozlolapokat es gyere mar el hozzank Mikulas estere aludj itt.

Nem tudom mikorra esik de valahogy hozzatok ossze.


Anyudhoz kar elmenni, lathatoan zavarjatok aamegszokott kis kozegeben. Inkabb pegyen ő a vendeg nalatok. Ott konnyebben jatszat a gyerekekkel nem fogja a sajat musorat nezni stb.

A gyerekeknek talan igy jo elmenyei lesznek vele kicsikent, hogy na amikor jott a mama jott a mikulas is. vagy akkor mentunk geyutt cukraszdaba vagy anya akkor sutott tortat piskotat kaarmit. Anyukad ha olyan akkor jojjon reghel es menjen haza estere. De legyetek egyutt par orat. lassa a kicsiket.

2023. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
29%

Miért a 70 éves anyadnak kellene agyat húznia, ha ott vagytok ti a gyerekeitekkel? Nekem evidens lenne, mondjuk gyerek nelkul is, hogy nem az idős anyámmal huzatom át az ágyat, ha vendégsegben vagyok nála. Főzni meg egyértelműen segítenék neki, vagy rendelnék valamit. Azt se értem, mi a probléma azzal, hogy a saját házát a saját ízléses és igénye szerint újította fel. Te ott vendég vagy a gyerekeiddel, az az ő otthona. A képeslappal ő megtisztelt benneteket, te voltál bunkó, hogy nem reagáltál rá.


A kapcsolatot meg kell szüntetni teljesen, mert totál mást vártok el egymástól

2023. nov. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha eljön akkor is magával foglalkozik és nem a gyerekekkel. Elmegy reggel vásárolni és délután valamikor jön haza. Azt főz amit ő akar, folyamat a tévét nézné, elvonul inkább a konyhába matatni de a gyerekekre rá se néz. Egyfolytában azzal van elfoglalva mi van a hugival, órákat telefonál vele ha itt van.
2023. nov. 5. 10:30
 10/25 A kérdező kommentje:
Kedves nyolcas. A baj az hogy ő másokat gondoz, más embereknek jár főzni, mosni ,takarítani , de a saját unokáinak egy ételt sajnál.
2023. nov. 5. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!