Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha csak molylepkés...

Mit tegyek ha csak molylepkés étel van otthon és a szüleim nem vesznek újat amig el nem fogy?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl liszt, rizs, mindenféle tészta, tulajdonképpen mindenbe belement a molylepke tele van petékkel meg hálókkal, meg egyszer meg úgy ettem a kekszet hogy nem vettem észre, és tele volt pici kukaccal. Mondtam anyának hogy dobjunk ki mindent, de többezer Ft mindent újra megvenni, ami most nem fér bele. De én így meg nem vagyok hajlandó megenni semmit amit főz, 2 hete csak gyümölcsöt eszek. Pedig mondta anya hogy kiszedi a molyt meg leszűri a lisztet, magmossa a tésztát rizst, stb de olyan undorító

2023. nov. 6. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Esetleg helyi családsegítő?


Én biztos, hogy rásegítenék arra, hogy a kaja fogyjon, ha épp nem látják. 1-2 marékkal budin lehúzni, ilyenek.

2023. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Kiskorú vagy? Mert amit csinálnak, az veszélyeztetésnek minősül. Szólj a tanáraidnak, menj el a helyi családsegítőbe azonnal. Kérj segítséget mielőbb, mi itt max tanácsot tudunk adni, de segíteni nem! :(

Remélem, minden rendben lesz, a legjobbakat neked kérdező!

2023. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Elhiszem, hogy undorító, és azt hiába szitálod..

Tényleg lehet ez megoldás, kicsit kidobni mindegyikből.

Csak az a baj, hogy ha vesztek is újat, akkor azt is befertőzi,előtte mindent ki kell pucolni.

2023. nov. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Fura, hogy gyümölcsre telik a "télben" miközben új lisztre nem.
2023. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Gondolj arra, hogy amit megevett a moly hernyója, azt egyébként te etted volna meg. Vagyis a hernyócska és a lepke ugyanabból az alapanyagból lett, amiből a te tested anyagai lettek volna.
2023. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Máshogy kell tárolni.
2023. nov. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem szabad újat venni.

Ami láthatólag nem ferőzött, az menjen a fagyasztóba. A molyos a kukába. A fűszereket is át kell nézni. Azt is kidobni, ha molyos. Utána a spajzba, szekrénybe tegyetek feromonos élelmiszermoly csapdát. Az elkapja a kifejletteket, mert még lehet így is báb itt -ott a polcon falon akárhol. Ha az már nem fog újakat, akkor jöhet ki a polcra a molyosodásra hajlamos élelmiszer.

Muszáj meglépni, mert így csak szaporítjátok a molyokat.

2023. nov. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó jól leírta mit kéne tenni a molyok ellen, csak itt inkább a szülőkre kéne megoldás. Tipikus, én vagyok az úr a házamban bigott szülők. Én biztos kivágnám a kukába mindet és azt csinálnám a bogarak ellen amit már előttem leírtak és aztán vállalnám inkább a következményeket, de ugyebár a kérdező esetében nem tudjuk mik azok és mennyire jár rosszul.
2023. nov. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
És az is baj kedves kérdező, hogy megfelelő intézkedések nélkül kb a végtelenségig fertőzik majd a molyok az új ételeket is.
2023. nov. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Gyümölcsre meg netre telik, lisztre nem. Ekkora kamut...
2023. nov. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!