Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőkkel együtt lakó fiatalok...

Szülőkkel együtt lakó fiatalok, Ti milyen munkálatokban vesztek részt otthon?

Figyelt kérdés

Nem csak a mindennapi házimunkára gondolok, hanem pl. mi a helyzet akkor, ha házilagos kivitelezésű lakásfelújítás van otthon, vagy esetleg építkeznek a szülők? Részt vesztek-e a házon kívüli munkákban, ha az nem csak a szokásos fűnyírás, hanem pl növénytermesztéssel, állattartással is foglalkoznak a szüleitek?


Én már az idősebb korosztályhoz tarozom, de anno a mi családunkban természetes volt, hogy mindenben részt kellett venni a gyerekeknek otthon, sőt még a nagyszülőknél is segítettünk ezt-azt, amikor nyáron ott voltunk többen unokák a szünidőben.



2023. okt. 13. 08:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amiben kell és tudok, valamint a szabadidőm nem.De csak emiatt mert épp kerítést akarnak újítani nem veszek ki szabit.
2023. okt. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Amit nagyrészt én csinálok: Kint: baromfi ellátása, veteményes (kicsi és saját hobbi), fűnyírás. Bent: mosás-teregetés-hajtogatás, főzéskor kuktáskodás, előkészítés. Természetesen a saját holmimat, szobámat rendben, tisztán tartom, a többi szoba takarításában részt veszek, ahogy a kertben is segítek, ha szükséges.
2023. okt. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%

Igen mindenben, de én is az idősebb generáció vagyok még.

A mai kb. 30 alattiakat meg ne is kérdezd, ők már azok, akiknek a szüleik mindent megengedték és kinyalták a S,ggükez is.... Ezek még füvet sem hajlandóak nyírni, nemhogy mondjuk kicserélni egy eltörött cserepet a tetőn vagy kihordani a bútorokat felújításkor, stb.

2023. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Mivel csak havonta 3-4 napot vagyok otthon igy semmibe nem veszek rész, max elmosogatok magam után meg kitakaritom a szobámat
2023. okt. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

A RÁM eső házimunka, és ebédkészítés.


Ennyi, a kert nem az én gondom, nem én kértem, az állatok szintén.

ŐK gazdálkodjanak, persze, nekem van saját munkám, 8-10 órás, ami után pihennék, nem kinn bsznám az időt kapálással vagy veteményezéssel.


Attól, mert 22 évesen még! - néhány hétig már csak - otthon él az ember, lehet saját élete, és nem kell 0-24 pattanni a szülőknek, mert szerintük a programozás nem munka.

2023. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Amiben tudok. Lakásfelújításban nem tudok, mert nem értek hozzá. Szakembert szoktunk hívni. Nyilván egy felújítás utáni nagytakarításban kiveszem a részem. Anno nagyszülőknél is segítettem a virágoskertet rendben tartani, az udvart rendben tartani.

De nem volt elvárás soha olyan szinten, hogy kényszer vagy kötelező lett volna.

Kiskoromtól fogva mindig volt valami kis feladatom az életkornak megfelelően. De mindig egyszerű, nem megterhelő dolgok, pl. megöntözni a növényeket.

2023. okt. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
#6 Igen igen, rossz csúnya gondatlan fiatalok, ők ugye tudnivaló nem csinálnak semmit, nem dolgoznak egyáltalán, egyet sem lehet látni a metrón reggel munkába menet, egy sem tervezi tudatosan a jövöjét, csak kábítószereznek, meg alkoholizálnak, azt most ne vegyük figyelembe, hogy a magyarországi kábítószerhasználók rátája 15 év alatt a negyedére csökkent! nem mi még "A SZENT IDŐSEBB GENERÁCIJÓÓÓ" tudjuk a tutit, délután egy jó sör Béla bá ivójában, hogy ne kelljen hallgatni az asszonyt? (Ha valaki komolyan venné, irónia.) Imádom az ennyire szemellenzős embereket, akik csak egy szemszögből tudnak tekinteni egy adott társadalmi csoportra, mindig valaki a célkeresztben lesz nekik, ezzel palástolva saját, önmagukban nem megoldott problémáikat.
2023. okt. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 17 éves, ő kerítést festett, még a barátját is elhívta segíteni, a férjemnek meg azt mondták, hogy lefestik ketten, így a férjem nem is kellett a munkához, csak megvette a festéket, és csiszolóvásznat, ecseteket, a fiam és barátja lecsiszolták, lefestették 3 nap alatt a vakáció idején, nyáron. Ez csak egy példa, de rendszeresen nyír füvet, mindent megcsinál, ami munka van a ház körül.
2023. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Igen a mai fiatalok nem csinálnak semmit sem,azért szegénykéim olyan stresszesek, mert sokkal nehezebb az életük, mint a mi idõnkben volt.Sohasem kértem a gyerekeimet, hogy robotoljanak helyettem,amig birom addig én fogom csinálni.Mégis megtanultak mindent,ami az életvezetéshez szükséges.
2023. okt. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Amiben csak elhet ház körül és azon belül.
2023. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!