Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyen az hogy egy 36 éves...

Szégyen az hogy egy 36 éves pasi az anyjàval él?

Figyelt kérdés
Sajnos 10 éve édesapám meghalt anyukàm màr mindjárt 70 éves elég sokat beteges testvérem nincs sajnos az életkörülmények nem valami fényesek nincs semmi luxus cikk nàlunk egyszerűen élünk eljàrok dolgozni becsületesen nem lettem egy lecsúszott alkoholista csak amikor pàran gúnyt űznek hogy mamahotelben laksz még mindig az nem esik jól. Amikor édesapàm meghalt pont dolgozni voltam sajnos bevàllaltam egy műszakot és pont akkor lett rosszul és nagyon megviselt lelkileg hogy nem lehettem otthon. Mivel nem élünk gazdagon valahogy így nem igazàn van sikerem a nőknél se okos tv semmi luxus van egy 21 éves autóm és mivel engem becsületesen neveltek a szüleim igyekszem most én segíteni inkàbb dolgozok többet hogy anyukàmat tàmogassam. Sokat nélkülöztek értem hogy tanulhassak és most én akarok segíteni tàmogatni de mindig van negatív kritika hogy miért élek még vele
2023. nov. 10. 23:04
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
94%
Ha ennyire rosszul álltok anyagilag, úgysem férne bele a család.
2023. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
62%

Te jó ég, mennyi felszínes ember van itt.


Látszik, hogy sokan érdekből élnek párkapcsolatban.


Inkább maradok örökre szingli, mint ilyen pénzsóvárokkal éljek.

2023. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
86%
32-es, miből vontál le ilyen következtetést?
2023. nov. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
66%

#33


pl "Nem lehet veled haladni"


Az ilyen emberek eszközként tekintenek a másikra.


Nem az embert szeretik, hanem a pénzt, azt a miliőt, amiben élnek.


Én nem szívesen élnék ilyen megfelelési kényszerben.


Az ilyenek, amint baj lesz, úgy is lelépnek.


Igen, sokan nem is akarják a szülőt ápolni, a párjukat se fogják, ha beteg lesz.

2023. nov. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

De miért, lehet vele haladni? Most őszintén.


A közös élet együtt jár olyan dolgokkal, mint a közös otthon vagy család, ami tetszik vagy sem, pénzbe kerül.


Vagy akkor hogy kell egy ilyen emberrel elképzelni a párkapcsolatot, mindenki él otthon a szüleivel?

2023. nov. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:
A kérdésből kimaradt hogy van hitel a nyakamon nem kevés. Munkahely mellett gazdàlkodok mivel vidéken élünk egy kis faluban. A munkahelyem is 10 km re van a lakóhelyemtől ezért nem fizetek albérletet mert semmi értelme nem lenne. Ami pedig a pàrkapcsolatot illeti volt menyasszonyom de lelépett nem anyàm miatt nem is a körülmények miatt csak 23 évesen még élni akart nem pedig csalàdot. Több kapcsolatom is volt azóta de olyan nővel akinek nincs terve célja az életben nekem olyan nem kell. Miért nincs saját hàzam? Az is van mert amiben lakok az sem albérlet hanem sajàt csak anyàmmal lakok benne. A vàrosba beköltözni meg értelmetlen dolog lenne mert 10 km a munkahely a telek meg 5400 négyzetméter azt is valakinek rendbe kell tartani. Nyilván akarok majd csalàdot de az eddigi nők utàn akik voltak nagyon meg fogom gondolni.
2023. nov. 13. 10:08
 37/53 A kérdező kommentje:
Kedves 23 as! Tenni nem akaràs? Ez szégyen? Anyàmnak 23 ezer forint volt a nyugdíja szerinted az mire volt elég?? Apàm még el sem érte hogy nyugdíjas legyen. Ezért mentem el 19 évesen dolgozni hogy legalább én tudják segíteni nekik. Amikor apàm pedig meghalt a hitel is ràm maradt sőt egy egész gazdasàg mert ők ebből éltek. 27 es vàlaszoló. Tegyem otthonba? Gondolom te is azt akarod majd a szüleiddel de akkor fel kell kötni a madzagot aki otthonba adja. Nem tudok semmit felmutatni? Folytattam a gazdàlkodàst munka mellett egyedül semmit nem adtam el pedig tehettem volna. Lehet hogy nem vagyok a leggazdagabb pasi de ha jobban meggondolom sok velem egykorú emberek màr csalàdosak van gyerek apuka anyuka éppen félrelép megy a veszekedés ez nagyon jó élet de tényleg. Most hogy a sok kommentet olvastam kezdem megérteni hogy a munkahelyemen miért van ennyi sok gondozott. Mert a szülő csak addig jó amíg segít utàna vàgjàk is be az otthonba.
2023. nov. 13. 10:27
 38/53 anonim ***** válasza:
28%

37 kommentedre. KONNYES A SZEMEM MERT EZT LATOM MAGAM KORUL.

ADDIG KELL A SZULO MIG FEJNI LEHET.ha meg nem lehet ep ki nem mondjak szenderulj mar meg a haszon az orokseg.Ami gyakorlatilag az enyem.

SEMMIVEL NE FOGLALKOZ. ELJ UGY AHOGY AKARSZ.MARADJ ILYEN OROKRE AMILYEN VAGY.MAGADNAK FELEJ MEG NE MASOKNAK.MAJD LESSZ AKINEK AZ ERTEKRENDJE EGYEZIK A TIEDDEL.MEGFELO TARS LESSZ NEKED.

2023. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
87%

Ne haragudj, már, kérdező, de mit csinált anyád egész életében, hogy havi 20 ezer a nyugdíja? Mert akkor kb. semmi járulékot nem fizetett be, hanem feketén, adó nélkül dolgozott, akkor mit akarna visszakapni az államtól?


Nagyon szeret téged, persze, csak az nem érdekelte egész életében, hogy gondoskodjon magáról kicsit, hogy ezzel ne nehezítse az életed. Fura, az én anyámnak meg anyósomnak is van saját otthona meg normális nyugdíja, pedig nem egy gyereket neveltek fel, a tiéd akkor mi a fejét csinált életében?


Meg mi az, hogy adósságot örököltél? Arról le lehet mondani, nem vagy köteles fizetni, ergo itt is van valami, amit elhalgatsz. Gondolom, a szülői ház van a neveden, az a tiéd, meg a sok hitel, de akkor amúgy hogy akarsz egyáltalán családot, gyerekeket eltartani, ha már most ketten nehezen jöttök ki?


Nekem van 2 kisgyerekem, elmondjam, mennyi pénzbe kerül őket etetni, ruházni, közösségbe hordatni, gyógyszert venni?


Bocsi már, nagyon szép ez a szülőd iránti szeretet, de amúgy mit tudsz te magad nyújtani egy nőnek? Mert közös saját otthont nem, hisz ott az anyád (na, gondolom te sem szívesen laknál a párod szüleivel, ahol apósod dumál bele, mint csinálsz, szerelsz, stb). Családot nem tudsz adni, mert nem is tudnátok kb. megélni, hiszen anyádat kell eltartanod, meg a szüleid hitelét fizetned. Akkor ha már nincs gyerek, legalább telne utazásra, hobbira, bármire, de nem, és ha telne, akkor sem mennél, mert nem tudod ott hagyni anyád.


Akkor mit lehet veled amúgy csinálni? Otthon ülni anyád mellett és számolgatni, kijöttök-e hó végén? Ez egyedül is megy.


Nem baj, hogy szereted anyád, sőt, de azért legyünk őszinték, a jelek szerint őket annyira nem érdekelte, mi lesz veled, neked hogy lesz önálló életed, ha adósságot hagytak rád, meg hogy gondozd őket, ezek szerint te inkább erre kellettél nekik, hogy legyen, aki feláldozza az életét miattuk.


Megéri neked? Te tudod. A te döntésed. De az óra letyeg, és ha így haladsz, egyedül maradsz. Any@d ezt akarja?

2023. nov. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként nem tudom, mit vársz. Senki nem akar a házastársa szüleivel élni, se férfi, se nő.


Ez ilyen. Ha nem tudod ezt elfogadni, akkor azt kell, hogy nem lesz valószínűleg se feleséged, se gyerekeid.


Csak 60 évesen meg ne bánd.

2023. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!