Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Létezik,hogy valaki a mostoha...

Létezik,hogy valaki a mostoha gyerekére ugyanúgy tekint, mint a sajatjara?

Figyelt kérdés
Ha van sajat tapasztalata valakinek a temaban, szívesen olvasom.
nov. 11. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sőt. Olyan is van, aki a saját gyereke elé helyezi.
nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hűha. Eddig a környezetemben ennek csak az ellenkezőjét lattam.
nov. 11. 16:03
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én. Mikor összejöttem az apjával, tisztában voltam vele, hogy gyereke van, így vagy az egész csomagot fogadom el, és szeretem, vagy hagyom az egészet.


Már 5 éve élünk együtt, eddig teljesen jól működik.

nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a családban mostoha unoka van. Jobban szeretik, mint a sajátot.
nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
A férjem is sajatjakent szereti a lányomat
nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamámnak már 2 fia volt, amikor megismerkedett a második férjével, akitől 2 gyereke született. Apukám az egyik fiú az első házasságból. A mostohaapja teljesen ugyanúgy nevelte mind a 4 gyereket. Ez nekem anno természetes volt, de szülőként belegondolva tényleg nagy dolog.

És mi, az unokák is ugyanúgy voltnk szeretve, semmi különbséget nem éreztem.

nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én próbálom, de azért nem megy egyik napról a másikra. A párom fia 17 éves volt, amikor összejöttünk, az én fiam 9. A közös bennünk, hogy az én fiammal az apja nem törődik, kiszállt az életéből még 2 éves korában, az ő fiával meg az anyja nem foglalkozik, évente kétszer találkoznak kb fél órára. Talán emiatt alakult úgy, hogy mindenki gyorsan el tudta fogadni a másikat. Másfél éve élünk közösen, és mostanra kezdünk úgy működni, mintha ténylegesen 1 család lennénk. A fiam apának szólítja a páromat, és az ő fia is van, hogy úgy hivatkozik kettőnkre, hogy a szülei.


De az elején voltak nehézségeim, nem tudtam ugyanúgy kezelni őt, mint a saját gyerekem, több mindent elnéztem, bizonytalan voltam mennyire szólhatok rá stb. Mára elég jól belejöttem, de olyan anyai szeretet, mint amit saját gyerek iránt érez az ember, sztem másé iránt egyszerűen nem lehet. Viszont igyekszem igazságosnak lenni mindkettőjükkel szemben.

nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Ó apám minden jött-ment cafkája kölkét jobban szerette.... Nem, győztem/győzöm hallgatni, hogy xy olyan okooos, xy olyan ügyeees blabla
nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván hisz az örökbefogadott gyerekeket is szerethetik ugyanúgy mint a sajátot.
nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a saját nevelőapámmal van tapasztalatom. Soha nem tekintett a gyerekének. Én a felesége gyereke vagyok, akivel egy házban “kell” élnie. Félreértés nem essék amúgy, jóban vagyunk, de nincs semmi gyerek-szülő viszony köztünk. Van saját gyereke, azt szereti.
nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!