Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben is ugyanúgy...

Ebben az esetben is ugyanúgy szeretnéd a gyerekedet, mint korábban? Hogy mondjam meg otthon?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvérek a nővéremmel. Mindig is ő volt az önállóbb, bátrabb, én inkább az "anya, apa kicsi lánya" szerepben voltam, akit terelgetni kell.

Szoros, összetartó a családunk nagyon.


Viszont ennek az idillnek gyanítom, vége lesz, mert kialakult közöttem és a nővérem vőlegénye között valamilyen kapocs, vonzalom. Tudom, szörnyeteg vagyok, aki csak azért írna, hogy ezt közölje, kérem, ne tegye! Ezzel nem segít senki.


Beszélgettünk sokat, hogy ő mit szeretne, én mit képzelek el és abban egyetértettünk, hogy ebben a helyzetben feleségül vennie a testvéremet nem lenne a legjobb lépés.

Szeretnék beszélni erről a szüleinkkel, de egyszerűen nem tudom, hogyan... Mindig őszinte kapcsolatunk volt, sosem éreztem, hogy bármit titokban kéne előttük tartani. Most azonban azt sem tudom, hogy kezdjek ehhez neki, mit mondjak. Mint írtam, nagyon jó kapcsolatunk volt mindig is, nem szeretném elveszíteni őket, de közben a más iránt táplált érzéseimet sem akarnám elnyomni.


Nehéz helyzet, és azt érzem, hogy lehetetlen jó döntést hozni.



2023. máj. 25. 09:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 anonim ***** válasza:
97%

Őszintén, én soha nem kezdenék ki valaki olyannal aki valamilyen úton módon egyszer már a családunk része volt, főleg nem ha a testvérem révén.


Legjobb döntés ha hagyod elengedni a "vőlegényt", vagyis én biztos ezt csinálnám, nagyon szoros családi kapcsolatokkal rendelkezem és nincs olyan férfi aki miatt ezt megszakítanám.

2023. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 anonim ***** válasza:
39%
A gyerekemet természetesen ugyanúgy szeretném. A nővéred miként állna hozzá? Szülőként nem helyeselném a tetted, de attól még a gyerekem vagy. Akit mindig szeretni fogok, és ha igényli akkor támogatni. Már amennyire tudom. Az bántana igazán , ha a nővéred x évig nagyon haragudna. S amiatt a családi idill , puskaporos lenne.
2023. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/117 anonim ***** válasza:
91%
Van egy íratlan szabály: kolléga, rokon partnere tabu.
2023. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 A kérdező kommentje:

Mi sem így terveztük, elhihetitek. Nagyon sokáig nem is történt semmi érdemleges. De van az a szint, amikor már mind a két fél érzi a "feszültséget" maguk között.

Én soha senki szeretője nem lennék, ő is tudja, és mondta is, hogy így esküvőt tartani sehogy sem lenne fair, még úgysem, ha mi a saját dolgunk végére pontot tennénk.

2023. máj. 25. 09:42
 5/117 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg nincs más férfi az egész városban, csak a nővéred vőlegénye?
2023. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/117 anonim ***** válasza:
94%
Nem lehetetlen, csak kell hozzá némi erkölcsi érzék, felismerni, hogy nem mindig az én jóllétem a legfontosabb.
2023. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/117 anonim ***** válasza:
89%
Szóval az a lényeg, hogy a nővéred se legyen boldog, ha már neked nem jön össze... egyre szebb
2023. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/117 A kérdező kommentje:
De, volna más férfi, én is egy kapcsolatot zártam le, jórészt emiatt. Viszont szerintem nem kell magyaráznom, hogy a vonzalom, érzelmek nem racionális alapon működnek.
2023. máj. 25. 09:45
 9/117 anonim ***** válasza:
94%

Lehet jó döntést hozni, de nem az agyaddal gondolkozol, így nem fogod megtenni. A helyes döntés: ne vegye el a tesódat, de téged is hagyjon békén. Egy ilyen alapokra épülő kapcsolat egész biztos, hogy nem fog jól végződni és még a családoddal is megromlik a viszonyod. De nem ezt fogod tenni, a szerelem nevében átgázolsz az egész családodon. Akik majd megbékélnek persze, de pl ha az én tesóm csinálná ezt, a viszonyunk már nem lenne soha többet a régi. Ráadásul az a férfi aki a menyasszonyát (!) képes megcsalni a saját testvérével (!) az teljesen megbízhatatlan. Még több éves házasságban oké, bár családtaggal akkor se elfogadható, rendkívül megalázó a tesódra nézve is.

Én nem tennék ilyet, nekem a család az első. Te meg tégy belátásod szerint!

2023. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/117 anonim ***** válasza:
94%
Nem, azok valóban nem. Viszont senki nem kényszerített, hogy te állandóan a nővéred vőlegénye körülj sündörögj. Ha ez nem lett volna és csak pár hetente/havonta beszéltek, amikor találkozik a család, akkor erősen kétlem, hogy kialakult volna bármi érzelmi kötődés... Remélem kezded érteni, hogy hol is van a probléma valójában.
2023. máj. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!