Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen anyám gondolkodása?

Miért ilyen anyám gondolkodása?

Figyelt kérdés
Én 25 vagyok F . Van egy roma lány akivel szeretnék együtt lenni.. anyám mindig azt mondja amikor előjön ez a téma hogy: csinálj amit akarsz de akkor engem felejts el... Anyám sose szerette a romákat. csak a rosszat látja bennük.. pedig nem mind Rossz.... De az nem érdekli hogy én hogyan lennénk boldog

nov. 12. 20:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Ne akard leélni az életed egy roma nővel..Szülni fogja neked a gyerekeket, a büdös életbe nem fog dolgozni elmenni, csak rajtad fog élősködni..
nov. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Hallgass anyádra. Nyilván így távolról nem tudjuk hogy milyen a családi helyzete a lánynak, de a tapasztalatok azt mutatják hogy sose sül ki abból jó ha magyar és cigány keveredik. Ez alól vannak kivételek, mert cigányok között is van sok tanult, egyetemet végzett, nagy presztizsű ember, de sajnos az átlag nem ez. Ha a csajjal jársz, az olyan mintha az egész családdal járnál, jönnek majd a szívességkérések meg az "aggyá mán kölcsön valamennyit". Aztán ha felhergeled a báttyát vagy az apját, reggel nem puszira, hanem késsel az oldaladban ébredsz
nov. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
2es bocsi de akkorát nevettem a kommenteden 🤣 Valóban itt a családra, bátyókra, unokatesókra is gondolni kell mert ha nem tetszik valami nekik akkor ja.Jön a feketeleves.
nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
#3 örülök hogy sikerült megnevettetnem, de sajnos nem teljesen viccnek szántam :D Egyik haverom járt roma csajjal, és pár hét után eljutottak odáig hogy a lány apja már haveromtól kért kölcsön pénzt, aki ekkor 18 éves volt saját kereset nélkül... Végül ezért is kellett szakítaniuk, mert mikor megmondta hogy nem tud leakasztani hirtelen 50 ezer forintot gimnazistaként munka nélkül, az egész család kiutálta. Úgyhogy habár viccesnek tűnhet hogy "gondolni kell a családra" de ez valójában nem vicc. Előbb-utóbb biztos hogy be fognak találni téged minden féle szívességekkel. "tankold már tele nekem a kocsit légyszi" meg "nem hoztam a pénztárcámat, tudnád te fizetni a (valamimet)?". És megint leszögezném hogy nem mind ilyen, de sajnos fenntartásokkal kell belemenni egy ilyen kapcsolatba, mert nagyon rád tudnak telepedni ha hagyod magad
nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Én magyar nő vagyok,nem állok közel a romákról,viszont.! Attól,hogy valaki roma nem feltétlenül jelenti azt,hogy rossze ember. A magyarok között is akad olyan,aki kegyetlen tud lenni. Ne általánosítunk, ne legyünk előítéletesek! Én úgy gondolom bőven felnőtt vagy,ha úgy látod gyere össze vele,nem veszitesz semmit,max tapasztalat ugyanezt írnám,ha magyar származású lenne a lány. Sok sikert! Ja és anyukád,ha valóban a javadat nézi,bele nyugszik,ha látja ,hogy igenis boldoggá tesz ez a lány.
nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%

Az én anyukám is mindig ezt mondogatja nekem, hogy romával, jobban mondva "gyapjassal" ne.

Amikor esetleg cigány (kersztény zene, csak teljesen cigányul éneklik) zenét hallgatok, akkor még meg is kérdezi, hogy "Ugye nem vagy szerelmes egy cigánylányba?"; bár itt azért előjön egy kis rasszista, nácis beütés.

Lehet nálatok is valami ilyesmi van, csak esetleg nem mondogat nyíltan ilyen rasszista, nácis beütésű dolgokat?

nov. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
Nyugi egy idő után valószínű már ő akarná helyrehozni a dolgokat ha tényleg a lány mellett döntesz.
nov. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Én roma nő vagyok, a férjem magyar. Diplomás vagyok és olyan patika rendet tartok itthon, hogy itt minden fel van kb. címkézve.

Igen, nem mindenki igénytelen.

Tisztaságmániás és egyébként temperamentumos vagyok, talán már az is alakult valamennyit. Nem, nem loptam és a családom se mászna senkire sem késsel, de ismerek ilyet sokat én is.

Anyósom nekem sem örült, de aztán megbékélt valamennyire. Azt nem mondom, hogy engem képzelt el a fia mellé, de sajnos nem lehet minden tökéletes. :)


Ha édesanyád így vélekedik akkor szerintem sem kezd el ezt a kapcsolatot. Nagyon rossz lesz ez, nemcsak neked, de szegény lánynak is… nem hiszem, hogy akarjátok majd ezt a folyamatos ellenségeskedést.

Abban viszont biztos lehetsz, hogy Anyukád a leendő magyar barátnőd/feleségedben is fog találni majd kivetnivalót… ha nem a származását, akkor mást… ugyanis senki sem tökéletes.

nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, mennyire vagy családcentrikus, ugyanis a romáknak nagyon fontos a család. Hétvégén, ünnepekkor összejönnek, sütnek-főznek, sok a gyerek. Kölcsönösen segítik egymást, ezért számolnod kell vele, hogy olykor a szabadidőd rovására kell majd beszállnod házfelújításba, költözésbe. Ezt persze ugyanúgy te is megkapnád. Ezt gondold végig inkább.
nov. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%

Nincs szó semmiféle rasszizmusról. Hiszen nem maga a bőrszín, a "származás" a gond, hanem hogy itt élnek közöttünk évszázadok óta és egyszerűen nem bírnak beilleszkedni. Hiába vannak meg ugyanúgy a feltételek, a lehetőségek, egyszerűen nem tudnak élni vele. Nem az a baj, hogy valaki cigány, hanem az, hogy 90%-ban nem tudnak, nem képesek ember módjára élni, viselkedni.


Habár nem ismerem a lányt, megértem anyukádat. Ha az a lány nem egy tisztességes, kulturált, valamire való lány akkor én is kiakadnék, sajnos.

nov. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!