Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki eleinte nem érezte anyának...

Aki eleinte nem érezte anyának valónak magát és köteleket a gyermekevel, mikor alakult ez ki? Nem okítast kerek, nem tudtam mi var ram egy gyerekkel. Szeretnék jobb anyja lenni.

Figyelt kérdés
2023. nov. 15. 15:49
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
22%

Nem, nem alakul ki - nincsen anyai ösztön, meg semmi ilyesmi- ez TÉNY (ha volna, nem dobnák a frissen szült nők a wc-be a gyereket, csak megszabaduljanak tőle).


Te annyit tehetsz, hogy nem érezteted vele, mert nem ő a hibás a TI felelőtlenségetekért.

2023. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
84%

Én viszont azt mondom, hogy nem biztos, hogy veszve van minden. Nem tudom mennyi idős az a gyerek, feltételezhetően még igen kicsi. Előbb vagy utóbb úgy is lesznek vele szép emlékeid: elballag az óvodából, hozza haza a jó jegyeket, versenyeket nyer, anyák napja, közös családi programok stb. Az is lehet, hogy jól kifogtok jönni, mert veled hasonló lesz a személyisége. Akkor miért ne alakulna ki kötelék?


Ez még bőven nem jelenti azt, hogy a kérdező nem szeretné a gyerekét.

2023. nov. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:

Köszi, aki értelmesen válaszol, bár olyan választ még nem kaptam eddig, ami konkrétan a kérdésemre adja ..

Nem akarom eldobni és felelőtlenség sem volt, hiszen sosem volt gyerekem, nyilván tudtam, hogy nehéz lesz, de hogy konkrétan milyen, azt nem..

Ha tudtam volna, nem vállalom, de itt van, és szeretném minél jobban csinálni és változtatni ezen!

2023. nov. 15. 18:24
 14/61 anonim ***** válasza:
14%

Aki így érez az miért vállal gyereket? Én alapvetően gyerekekkel dolgozom egy bölcsődében, alig vártam hogy elérjem azt az életstílus( anyagi háttér) hogy nekem is legyen, az első gyermekemet várom és már a legelejétől kötődöm hozzá, most hogy mozog még éneklek is neki, simogatom a hasam beszélek hozzá.Alapvetően imádom a gyerkőcöket a munkámból kiindulóan.Az egyik ismerősöm úgy tett hogy utálja a gyerekeket nembírja a sírást de családot kell alapítani mert az úgy van mindenkinél.Nem várja el a társadalom hogy mindenki gyereket szüljön..

Nem leszóllak , csak nem értem hogy nem lehet szeretni egy gyermeket amit állítólag akartál.Vagy lehet nem akartad kitudja.:(

2023. nov. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:

Én nem utáltam a gyerekeket sosem, és mindig is akartam egy sajátot.

Tudatosan vállaltuk. Egyébként más az, míg munkaidőben más gyermekére vigyázol és hazamész utána pihenni..

Mikor a hasamban volt , én is énekeltem neki és beszéltem hozzá..

2023. nov. 15. 18:30
 16/61 anonim ***** válasza:
54%

A lehető legjobb anyja vagy, ha figyelsz rá és segíted.

Milyen konkrét nehézségeid vannak mostanában?

2023. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
67%
Rendben kérdező, akkor elnézést a kommentemért ha túl szélsőséges volt :( 14es vagyok. Elvileg akkor szülés utáni depresszióban szenvedsz:( Párod hogy érzi ezt az egészet?
2023. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy elnézést kértél, semmi baj. Kívánom, hogy hasinlót se élj át sosem. Tiszta szívemből.

Egyébként iszonyatosan nehéz a négy fal között, a sok orditasban. Nagyon hiányzik a régi életem.

2023. nov. 15. 18:57
 19/61 anonim ***** válasza:
22%
Köszönöm.Tényleg sajnálom a kommentemet, eléggé bunkó voltam.Csak aki ezt nem éli meg el sem tudja képzelni hogy más hogy érezheti ezt :(.Normális ha egész nap ordít? Nem fáj a hasa?
2023. nov. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos tényleg nem. Ezért mondtam, hogy ne essen meg veled, mert hidd el , nem tudod mire számíts, míg a sajátod meg nem születik. És ez nem bántas tényleg!
2023. nov. 15. 19:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!