Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan rendezzem magamban a...

Hogyan rendezzem magamban a szüleimmel kapcsolatos rossz emlékeimet anélkül, hogy beavatnám őket?

Figyelt kérdés
Követtek el hibákat, ezek emlékét nehezen emésztem. Azonban a felnőtt életemben már támogatólag és sokkal több megértéssel vannak jelen. Szégyellenék felhozni olyan dolgokat, amiket már évek óta nem követnek el velem szemben. Mit tudnának vele kezdeni? Már abbahagyták ezeket, még jobban nem tudják abbahagyni. A jó viszonyt sem akarom felrúgni. A baj, hogy gyakran feljönnek a régi emlékek és olyankor belém teszik az ideget. Munka közben is előfordul. Ilyenkor érezhetően felmegy a vérnyomásom, ingerlékeny vagyok és nehezen koncentrálok a jelenre. (Pszichológushoz azért nem megyek, mert nem tudom megfizetni, TB általi pedig nem sokat ér.) Mit tudnék tenni?

2023. nov. 15. 23:45
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
48%
20. Igazad van, nem adott ajánlott.
2023. nov. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
83%
Lehet rugózni szavakon de a tb-ssel tényleg nem sokra megy. Én is voltam. Ajánlotta a meditációt, gyógynövényes nyugatatót, gondolkozzak, kiránduljak stb. és már jött is a következő. 15 percet alig voltam bent. Láttam az arcán hogy sajnálja de nem tudott mit tenni. Még voltam párszor aztán váltottam fizetősre.
2023. nov. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim válasza:
90%
Én hasonló problémával fordultam szakemberhez. Az segített, amikor elhangzott a kulcsmondat; fogadd el, hogy ott és akkor, abban az időszakban ennyire volt képes! Ez szinte varázsütésként hatott rám, és azt hiszem megértettem, és valóban elfogadtam....
2023. nov. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
88%

Én 6 különféle terapeutánál jártam már, ebből kettő volt ingyenes, sztk-s, nem voltak rosszabbak, mint a fizetősek, szóval erre biztatnálak.

Emellett az aca.hu-nak vannak országszerte önsegítő csoportjai, az is sokakon segített. Nekem a Shapiro: Győzd le a múltad könyv is segített.


Nekem az egyik problémaforrás az volt, hogy apámat ne mismertem, és egész gyermekkoromban hibáztatták a nagyszüleim. Amikor harmincvalahány évesen megkerestem, láttam, hogy ez egy egyszerű, nem túl bátor ember és kb. ennyi telt tőle. Akkor szertefoszlott az iránta érzett utálatom. Érdekes élmény volt, mert előtte sok energiát fordítottam magamban arra, hogy őt hibáztassam.

2023. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
89%

24 vagyok még. Sztem nem feltétlenül szükséges a szüleiddel bármit is megbeszélni ahhoz, hogy ezeket a dolgokat magadban rendezni tudd.

50f

2023. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
20%

Bert Hellinger féle családállítással!

Mi az a családállítás? Családállítás lényege A családállítás célja, hogy az egyén a sorsában felismerje a lehetőségeit, felszabadítsa magát és teljesebbé tegye az életét. Hellinger tőlünk az ősök felé irányulóan közelíti meg a kényszersorsot. Megfigyelése szerint mi magunk vállaljuk fel odatartozásunkból fakadó tudattalan szeretetünkkel. Mintegy hűtlennek éreznénk magunkat, ha nem vállalnánk fel a nehéz sorsot. A bennünk lévő tudattalan szeretetnek a felismerése és tudatosítása transzformája át a kényszert választási lehetőséggé. A családállítás lényege a családi lélekben uralkodó törvények felismerése és elismerése.

Az odatartozás rendje

Hellinger szerint a legmélyebb boldogság az odatartozás érzése, a legnagyobb félelem pedig a kirekesztéstől való rettegés, hogy elhagynak minket. Gyermekkorunktól kezdve egész életünk során ezt az odatartozást keressük, és féltve őrizzük. A családfelállítás első törvénye szerint a rendszer minden tagjának egyenlő joga van, hogy a többiek odatartozónak ismerjék el. Ez a jog sérül, ha valakit ténylegesen kitagadnak, amikor a család morális értékeivel ellenkező cselekedetet követett el.

A hely rendje

A rendszerben minden egyes tagnak megvan a maga helye. Csak akkor megfelelő a kirakott kép, ha mindegyik darabkája fent van a táblán, és a saját helyét foglalja el. Az ember a szülei kapja az életet, ezért számára a szülő mindig a Nagy, ő maga pedig a Kicsi. Amennyiben a gyerek a szülővel egy szinten lévőnek éli meg magát, akkor virtuálisan egy fokkal feljebb ugrik a saját helyénél. Ilyenkor aktívan beleavatkozik a szülők párkapcsolatába, állást foglal és tanácsot ad. Ezért nem tudja a saját életét élni, hiányozni fog neki a gyereklét élménye, amit majd a párkapcsolataiban próbál meg pótolni.

A kiegyenlítődés rendje. Bert Hellinger meglátása szerint a családban tudattalan csoport-lelkiismeret működik. Ha a tagok közül valakivel rossz történik, akkor másvalaki elkezd ugyanúgy élni, mintha a rossz dolog vele történt volna meg. Ebben a másvalakiben tehát olyan érzések, érzelmek keletkeznek, mintha őt érte volna az a sorscsapás. Úgy él, mintha azt mondta volna a lelkében:


„Kedves szülőm, nagyszülőm, rokonom, inkább én viszem helyetted a nehéz sorsot, mint Te.”

„Ha menned kellett, akkor követlek – a betegségbe, a rossz sorsba, a halálba.”

„Majd én átélem helyetted a nehéz érzelmeidet”

„Ha Te nem lehettél boldog, akkor én se leszek az.”

„Ha kitagadtak, majd én képvisellek.”

„Majd én vezekelek helyetted.”

„Te csak maradj, majd én megyek…”

Ha ezek ismeretében vizsgáljuk, miért nem sikerül úgy élnünk, ahogy szeretnénk, gyakran derül ki, hogy megsérült a három törvény valamelyike. A rendszerben beindultak a kiegyenlítő, jóvá tevő mozgások. Működésbe lépett a rendszer-lelkiismeret, és pl. egy gyerek elkezd minden érthető ok nélkül rosszul élni, vagy valamilyen testi-lelki tünetet mutatni.


Ilyenkor az okok nem a saját élettörténetben vannak, mindaddig eredménytelenek maradhatnak a testi és lelki kezelések. Amíg a fenti rejtett, tudattalan átvállalás, fogadalom a napvilágra nem kerül és fel nem oldódik. Ebben segíthet a hellinger családállítás.


Forrás: Hellinger intézet

Referencia: saját magam, nagyon sok dolgot meg tudtam oldani ezzel a módszerrel. Nekem már nem élnek a szüleim, de sok káros/kóros lenyomatot hagytak bennem, aminek a kitakarításában ez nagy segítség. Legalábbis az az állító, akihez járok, nagyon érti a dolgát.

2023. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Sok hasznos válasz jött, köszönöm szépen. Kipróbálom a levél írást, volt egy könyv említve, annak utánanézek. A többi tanácsot, történetet is köszönöm. Azt is megfontolom, hogy összehúzzam a nadrágszíjat és kifizessek egy rendes terápiát. A családállítást még nem próbálnám, számomra túl elvont, de köszönöm a leírását.
2023. nov. 16. 15:50
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Leírni dolgokat lehet hasznos egyébként, nekem főként azért szokott ez segíteni, mert ahogy leírok dolgokat, kicsit rá tudok tekinteni, kicsit távolabbról. Ezen túl barátokkal beszélni is lehet hasznos, ők adhatnak új szempontokat, amikre az ember nem gondol magától. 24,25 voltam.
2023. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, ki volt az a seggfej, aki nullázta a Hellingeres bejegyzést, holott minden szava 100% igaz és teljesen ezekre a helyzetekre való.
2023. nov. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyukám meghalt amikor 5 éves voltam. Apukámnak lett párja aki bántalmazott engem és a testvéremet elég sokáig úgy hogy apukánk észre sem vette jóideig. Ezután hárman maradtunk, később apa alkoholista lett az új élettársa mellett. Rengeteg rossz emlékem van amikor kocsmából kellett kirángatni, nem volt pénz mert elitta, beszakadt fejjel jött haza, és maga a szégyen és az hogy mindenkivel aljas volt olyankor és verekedős. Nagyon nehéz a mai napig nekem is megemésztenem ezeket pedig azóta nagyot változott és abszolút nem iszik. Én azóta anya vagyok és feleség, külön is élek tőle, de iszonyatos lelki küzdelem és magadba folytás. Én a férjemnek adtam ki magam mindig és az segített. Apukámmal is sokat beszéltünk ezekről hogy nem volt jó időszak. Leginkább nem az alkoholizmusa hanem az hogy egy olyan ember bántalmazott aki nem az anyám volt és nem vette apa észre. Ez a mai napig kísért, gyakran eszembe jut. Nekem tényleg az segített hogy beszéltem róla illetve az hogy arra gondolok hogy ez a múlt és elmúlt, van családom mindenünk megvan és boldogok vagyunk és ami volt soha nem tér vissza. Sokan mondják hogy én soha nem sírok. Ez azért van sajnos mert annyiszor sírtam annyira bánkódtam, átmentem 2x is a depresszión hogy jelenleg nagyon erős a lelkem ahhoz hogy bármin sírjak/szomorkodjak. Javaslom beszélgess erről valakivel, lehet az orvos is vagy egy személy akit szeretsz. Ha anyukád ekkorát változott néha szóba hozhatod, ha olyan van lehet kiderül hogy ő mága sem volt jó időszakban vagy valami bántotta. Ha megértő lehet hogy nyitott lesz a beszélgetésre, nem biztos hogy pont bántó lenne a dolog. Sok kitartást kívánok neked és nagyon sajnálom.
2023. nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!