Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is olyan szülei vannak...

Másnak is olyan szülei vannak akik ennyire egyszerű gondolkodásúak?

Figyelt kérdés
Náluk a gyerekvállalás olyannyira az élet tartozéka, hogy el se tudják képzelni, hogy nem akarok gyereket, pedig már többször mondtam nekik. Nem is értik, hogy aki nem vállal gyereket, annak mi a jó ebben. Ezenkívül a munkához is úgy állnak, hogy nekem kizárólag azért kell dolgoznom, hogy jólétben éljek a gyerekeimmel együtt. Meg se próbálom elmagyarázni nekik, hogy szeretnék azért más életcélt is a jóléten kívül, mert úgyse értenék. Szeretnék pl. rászorulókat támogatni a lehetőségeimhez mérten vagy tisztábbá szeretném tenni a környezetet. Náluk a mások támogatása annyiból áll, hogy felhívják minden karácsonykor az M1-es adományvonalat. Pedig nekik is bőven telik többre.
nov. 18. 13:56
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire talán nem egyszerűek az én szüleim, de igen, nagyon sokan ilyenek. Nekem szülei pl amikor terveztem munkahelyet váltani, akkor rendesen sokkot kaptak, h úr isten hát hogy adhatom fel a biztos állásomat egy ismeretlen munkahelyért? Nekik még az van meg, h suli végétől nyugdíjig egy munkahely, mert az a biztos, abból baj nem lesz!
nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 A kérdező kommentje:
Milyen okból hagytad ott az előző munkahelyedet?
nov. 18. 14:10
 3/71 anonim ***** válasza:
100%

Keveselltem a minimálbért :D


#1

nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
29%
Konkrétan mi a baj azzal, hogy ők így gondolkodnak? Az ő életük. Joguk van hozzá. Neked nem ártanak vele.
nov. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
89%
#4 általában ezzel az a baj, h nem csak így gondolkodnak, hanem folyamatosan nyomasztják is vele a gyereküket. Ha van valaki, aki nem akar gyereket és mégis azt hallja, h “ebben a korban már pedig nagyon kéne a gyerek, az a normális, ha van gyerek”, akkor az illető elkezdi magát kevesebbnek érezni, kisebbségi vagy más komplexusai lesznek. A vége pedig az lesz, h vagy bevállal legalább 1 gyereket, akit rohadtul nem akar, vagy mentális problémái lesznek (vagy mindkettő egyszerre). Ugye nem kell elmagyarázni, h ezek az opciók miért jelentenek problémát?
nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
100%
Hálistennek az enyémek nem ilyenek.
nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
69%

"A vége pedig az lesz, h vagy bevállal legalább 1 gyereket, akit rohadtul nem akar, vagy mentális problémái lesznek (vagy mindkettő egyszerre). "



Ha olyan hülye, hogy más miatt gyereket vállal be akarata ellenére, akkor az bizony az ő hibája, nem a szülei tehetnek róla. Mentális problémát se kellene hogy okozzon annak, aki szerint egyszerűek a szülei, hiszen ő ugye minden és mindenki felett álló tökéletes lény velük ellentétben.

nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
68%

Más generáció. Valahol az ő hibájuk is,hogy te nem akarsz gyereket. Amivel amúgy nekem nincs problémám.

Nem gondolom, hogy mindenkinek való vagy kell gyerek.


Szép dolog a rászorulókat támogatni, de hülye lennék csak azért célirányosan dolgozni.

Önmagadért dolgozz, hogy te ne légy rászoruló, olyat amiben jól érzed magad.


Ezek a fene nagy környezettudatosság okból kár,hogy soha nem lesz semmi, viszont nagyon jó kifogás 🙄

Környezettudatos gyerekkel is lehet lenni.


Egy szó mint száz, egyszerűbb lenne őszintén bevallani, hogy nem szereted a gyerekeket, nem akarsz felelősséget vállalni, mint mindenféle mondvacsinált kifogást keresni.

nov. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
62%

Hány éves vagy? Sok víz lefolyik még a Dunán az életed során. Vagy egyáltalán partnered? Férjed?


Én sem akartam gyereket addig amig meg nem ismertem a férjem. A gyerekvállalás a szerelem, család kiteljesítése. 32 évesen éreztem először, hogy szeretném.

nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
98%
#9 vagyok, egyébként pedig ha nem szeretnél, akkor ez van, senkinek nincsen hozzá köze.
nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!