Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan írjak rá az apámra...

Hogyan írjak rá az apámra akivel évek óta nem beszéltem?

Figyelt kérdés
A szüleim haragban elváltak, és rengetegszer veszekedtek és emiatt elváltak, az elején próbálta tartani a kapcsolatot apám de egy idő után feladta én pedig túl kicsi voltam ahhoz hogy "fussak utánna" vagy próbáljam tartani vele a kapcsolatot. Eltelt vagy 6 7 év és sokat gondolkoztam azon hogy rá e írják és erdeklodjek felőle/valahogy megjavitsam a kapcsolatot mert apám sose emelt kezet ránk és nagyon nem is tudok emlékeket felőle egyedül az hogy anyámmal nem jött ki jól, egyepkent meg egy jó apa volt. Nemsokára karácsony így gondoltam megpróbálok rá írni és boldog karácsonyt kívánni hátha lesz belőle valami csak nemtudom hogy hogyan írjak rá és mit mert így évek után nemtudok csak úgy rá írni hogy "szia miujsag rég beszéltünk" és gondoltam hátha tud valaki segíteni.

nov. 18. 23:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Szia Apa. Sokat gondoltam rád az utóbbi időben. Közeleg a karácsony, így még többször eszembe jut a család, a régi életünk.


Van kedved beszélni velem, vagy találkozni? Én szívesen felvennem veled a kapcsolatot.

nov. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Simán kérdezd meg tőle hogy van stb.
nov. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
1. válasz tökéletes!! Se több, se kevesebb nem kell!
nov. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

Szia.

Hogy vagy?

nov. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Ha úgy érzed, hogy attól könnyebb neki is indokold meg, hogy miért nem kerested, de szerintem felesleges. Valószínűleg már attól is boldog lesz, hogy írtál neki.

Viszont mi van a láthatásokkal? Abból amit írtál az jön le, hogy nem élt a lehetőséggel ami meglepő. Ha esetleg anyud nem engedte a találkozást apud bíróságra vihette volna a dolgot

nov. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
43%

Miért NEKED kellene keresni?


Nem érted meg, hogy nem érdekled őt? Nem, nem érdekled, kilépett az életedből, mert megtehette, és azóta nagy ívben szrik a fejedre.


Miért kellene ilyen emberrel kapcsolatot kialakítani? Csak sérülni fgosz, hogyha olyan szekér után futsz, amelyik fixen nem vesz fel.

nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Tanuld meg: SOHASEM az elhagyott gyereknek kell keresnie a szülőjét, hanem az elvált, elköltözött szülőnek volna kötelessége érdeklődni a gyerek felől, személyesen, írásban, etc.


És a "másik szülő nem engedi" csak ostoba kifogás, de nem érv. Aki akar tudni a gyerekéről, az fog. Ennyi a nagy helyzet, csak sokan miután elváltak úgy unblock törlik a múltat gyerekestül (tisztelet a kivételnek)

nov. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Hiába pontoztátok le a 7-est van benne sok igazság amit írt. Ha a szülőnek fontos a gyereke akkor nem érdekli hogy hol van meg hol nincs és amint lesz lehetőség akkor ráír a gyerekére. A gyerek is felkeresheti csak az úgy nem épp a legjobb mivel a szülő hagyta ott a gyereket és a gyerek kell a szülőt felkeresee vagy ráírjom mert maskepp nem lenne semmi kapcsolat tovabbra sem.... Idáig süllyedt a világ..... Nem az a szülő keresi a gyereket aki elhagyta hanem a gyerek a szülőt....
nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 sa Dale Cooper válasza:
31%

#8 Lehet, hogy van igazság abban, amit a #7-es írt, de az is látszik, mennyire faék egyszerűen gondolkodtok a témáról.

Fogalmatok sincs, nem akartok belegondolni, milyen fura dolgokat produkálhat az élet, és a lélek. Mennyire kettős és fonák tud lenni egy ilyen helyzet, hogy a béke mekkora kincs, még annak árán is, hogy a gyermekkel megszakad az egyébként rendkívül kívánt kapcsolat.


És igen, mindig a felnőttnek kellene lenni az okosnak, a bölcsnek, de mégis van törvénykönyv, bíróság, meg börtön. Van betegség, pszichiátria, öngyilkos. Van hajléktalan, remény és élet nélküli ember rengeteg.

Szóval nem kellene kizárólagossággal ítélkezni! Az objektív, nyílt próba sosem ártalmas, bárkinek is kellett volna korában bármit tennie!


Kérdező! Legyél egyszerű-tömör a megkeresésedben, legyél bátor, kérdezz!

Bármi is lesz az eredmény a lelkedet építi, mert bizonyosságot nyersz, nem pedig a mardosó bizonytalanságban szenvedsz. Hozzá fog járulni a megértésedhez, akár pozitív, akár negatív előjelű lesz a következmény.

Tedd meg!

nov. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Van olyan helyzet amikor az apa keresné a gyereket csak nem tudja vagy nem meri. Pl ismerek olyat ahol az anya miatt szakadt meg az apa és a gyerek között a kapcsolat és az apuka reménykedik benne, hogy ha nagyobb lesz a gyerek felkeresi. Nyilván az apa azért se mer lépni mert nem tudja az anyja és a családja mivel tömték a gyerek fejét illetve hogy fogadná a dolgot. Én is azt mondom hogy írj neki. Az egyik ismerősöm mesélt egy olyan sztorit ahol így derült ki, hogy az apa nem is olyan mint amilyennek az anyuka előadta, sőt végig hazudozott neki és mikor a lány felkereste az apukát átbeszélték a dolgokat és nagyon jó lett a kapcsolatuk. Ellenben az anyukával aki szembesítve lett a mocsokságaival
nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!