Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Három hete nem voltam otthon,...

Három hete nem voltam otthon, anyám meg nem hajlandó hozzámszólni, csak mert "lenézően" beszéltem róla meg apuról. Ez csak szerintem nem normális ez a hiszti?

Figyelt kérdés

Három hét után hazautaztam a koliból. Az utolsó itthon töltött hétvégén nagynénémnek meséltem valamit anyu jelenlétében. A sztori alatt anyámra nem úgy hivatkoztam végig, hogy "anya", hanem egyszer úgy, hogy "ő". És ezt ő sértőnek találta, ezen akkor összevesztünk. És nem, nem azt találta sértőnek, amit elmeséltem, hanem azt, hogy egyszer személyes névmással hivatkoztam rá.

A hétvégén, péntek délután, ugyanez megtörtént, csak akkor arról beszéltem anámnak, hogy apuval együtt csináltunk valamit. És a sztori alatt rá(mármint apámra) is egyszer személyes névmással hivatkoztam, anyám meg emiatt elkezdett velem üvöltözni, hogy mi az, hogy én nem hívom őket anyának meg apának, meg ennyi erővel mondhattam volna azt is, hogy "darab szr" (mert nyilván az, hogy "ő" pont ennek a szinonimája...), meg hogy mennyire el vagyok szállva magamtól, amióta egyetemre járok (szeptember óta)... És egész hétvégén nem szólt hozzám, csak annyit, amennyit muszáj volt. Holott egyik alkalommal sem mondtam rájuk semmi rosszat (pedig amilyen remek a kapcsolat mind a kettővel... na mindegy, ebbe most nem mennék bele), csak egy hosszabb sztoriban kb 1-szer az "ő" személyes névmással utaltam valamelyikükre

Csak szerintem abnormális anyám viselkedése? Egyáltalán miért csinálja ezt?


2022. dec. 11. 10:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Ezt így egyszerűen képtelen vagyok elképzelni, leírnád azt a társalgást, amiben ez a szitu megtörtént???
2022. dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, hogy hiányzol neki (ha most szeptemberben költöztél el), lehet, hogy az bántja, hogy havonta csak egyszer mész haza (bár a távolság meg a tanulás meg ezer dolog indokolhatja ezt) és a frusztráltságát ilyen mondvacsinált módon vezeti le. Mert ha bebeszéli magának, hogy egy sz*r alak vagy, akkor kevésbé fáj neki, hogy nem vagy ott.

A szülők sokszor nagyon nehezen engedik el a gyerekeiket.

Persze, az is lehet, hogy egyszerűen zakkant. Vagy túl régimódi.

2022. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
20%
Annyira unalmasak már ezek a kérdések...
2022. dec. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

akkor menj máshová.. senki nem kötelez , hogy itt lógj az oldalon egész nap..

Get a life

2022. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Minek mentél haza ha tudtad ez elsz.
2022. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyes, ilyen nálam is előfordult.

Annó anyám épp valamiért idegbeteg volt. Én meg próbáltam elmondani a nővéremnek, hogy mi történt (mert anyám olyankor szó szerint kidobált mindent, eltört minden tányért, letépte a függönyt,stb.). Így beszéltem anyámról a nővérem nek a beszámolóban, hogy "mondtam neki..."

Erre anyám nekem akart jönni, hogy hogy beszélek róla, miként hivatkozok rá, ő nem tárgy!

Amikor elmagyaráztam, hogy ez nem is tárgyat jelöl, akkor meg csak fröcsögött, hogy de nqgyra vqgyok, biztos azért vágok ilyen magasröptű nyelvészetet a pofájába mert ő nem járt egyetemre (akkor kezdtem az egyetemet)

Sajnos vannak ilyenek, bár anyám tényleg orvosi eset (pszichiátriai kezelés alatt állt).

2022. dec. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Eddig kéthetente jártam haza, azt is a csak azért, mert van olyan családtagom, akit szeretnék sűrűbben látni, és nem pattog értelmetlen hülyeségeken.

Megy egyként azért jöttem haza, mert egy időszakra ki kell költözni a koliból, egészen januárig, addig meg valahol lennie kell a cuccaimnak is, meg nekem is. És elkezdtem hazahordani a dolgaimat.

2022. dec. 11. 11:26
 8/21 anonim ***** válasza:
21%
Miért nem járnak az ilyen kérdezők pszichológushoz?
2022. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
36%

Akkor kezdésnek eme számot most oszd le szépen hárommal rögtön, ugyanis 3 pont jár egy kérdésért, tehát jó lesz az 15000-nek is.


Másrészt meg olyan dolog, hogy válaszolni sem kötelező, tehát egy troll kérdésre ha valaki válaszol akkor ugyanannyira rajta is múlik a dolog. Mert ugye simán nem foglalkozni vele az nem járható út valakinek.

2022. dec. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

4, tudod, a többség segítene.

De te meg a hozzád hasonlók a trollkodásukkal teljesen tönkrevágták az oldalt.

Ez se kérdés, csak rinya. Kb minden tizedik kérdés az, ami tényleg kérdés

2022. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!