Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külső szemmel nézve, mondd...

Z. f. kérdése:

Külső szemmel nézve, mondd mit gondolsz? (többi lent - jó hosszú, jó bonyolult...)

Figyelt kérdés

Szereplők:


APA: 1948-2018 (festőművész volt - igazi egyéniség, nagyon szerették az amberek, jellemzően mély kapcsolatai voltak. Nekem „cinkosom”, „haverom” volt ebben az életben.)

ANYA: 1954- (árva gyermekként nőtt fel - egyébként semmit nem tudok róla.)

1. FIÚ: 1981-1998 (apai nagyanyja nevelte, szerelmi bánatában leugrott a Margit hídról)

2. FIÚ: 1985- (apa nevelte) a kérdező vagyok, még keresem önmagam

3. FIÚ: 1987- (anya nevelte - aneszteziológus főorvos Németországban)


Szituáció:


Nos édesanyám 2015-ben nyugdíjba ment. Anyám az összes felszabaduld energiáját (lévén öcsém Németországban csinált karriert) rám akarta testálni, amire semmi szükségem nem volt. Megkértem, hogy ne tegye, erre természetesen sértődés veszekedés és harag volt a reakciója. Jellemzően így reagál. A nyugdíjba vonulásáig jó kapcsolatunk volt, de inkább nem volt kapcsolatunk. Lénygében édesapám nevelt és tanított. Anyámról szinte semmit nem tudok.

2018-ban mikor apukám meghalt, anyám háromszor ismételte meg, hogy engem már régóta nem szeret. Akkor (az első "nem szeretlek" után) mondtam neki, hogy ne mondjon olyat, amit később megbánna. Még kétszer megismételte.

Nos azóta bánhatja, mert tudomására hoztam, hogy amig nem kér bocsánatot tőlem, (azért hogy apukám halála után két hónappal, karácsonykor, a karácsonyi asztalnál azt mondja, hogy nem szeret) addig ne is reménykedjen abban, hogy mint egy nyájas idegen, az időjárásról, a kutyánkról, vagy a kajáról fogok vele bájologni. Egyébként erre és csak erre volna igénye. (Másról nem lehet vele beszélni.)

Mostanra teljesen megromlott a kapcsolatunk. A kamu mosolyát, bájolgását, őszintétlenségét egészen kicsi gyerekkoromtól kezdve elutasítom. Ezt azóta is elutasítom, bárkiről is legyen szó. Az ilyesmire ráérzek.

Azt nem tudom, hogy miért érez így irántam, mert erre se válaszol. Arra gondolok, hogy apámra emlékeztetem, és ezért utál. (A FIDESZ gyűlölet-kampánya még tovább erősítette benne, hogy gyűlölködni helyes és szabad, azóta konkrétan, mintha egy fátyol, vagy valamilyen köd lenne a szemén. Nem lát nem hall...)

Vagy azért utál, mert nem mentem bele a kifelé minden rendben, de belül minden rohad játszmájába, vagy azért mert apámra emlékeztetem. Nem tudom.

Megmondtam neki, hogy nem utálom, mert az anyám, nem kívánom a halálát, de dühös vagyok rá és azt akarom, hogy bocsánatot kérjen. (Különben is! Senkinek nem kívántam és nem is fogom kívánni a halálát. Én ilyen szabályok mentén élek.) Ezt sem érti természetesen.

Alap természete, hogy mindenkinél mindent jobban tud, miközben olvasatlan és műveletlen. (Ezeket nem indulatból mondom, ez ténykérdés.) Tudatlanságát akaraterejével és sértődékenységével kompenzálja. Szeretni szerintem nem tud. Apám és anyám, mint a tűz és a víz. Emberileg semmi közös nincs bennük.

Számára sokkal fontosabb, hogy ki mit gondol róla, mint az igazság, vagy a valóság.

Tehát nincs anyám környezetében egyetlen ember se, akivel ezt meg tudnám beszélni. Ismerőseivel, barátaival jóban vagyok.

Rólam is jellemzően pozitívan nyilatkoznak, de ha egy drogos csöves lennék, akkor is kellene szeretnie. Nem? …

Nem vagyok hibátlan, senki sem az, de inkább érdekes, vagy szerethető figura vagyok, mint nyomasztó, vagy kellemetlen.

Mit lát egy külső szem?

Írd meg kérlek!



nov. 21. 12:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kérj segítséget, hogy feldolgozd a helyzetet. Nyilván nem egyszerű, hogy nem ő nevelt és semmit se tudsz róla. Ez nem egy hétköznapi helyzet.

Ha meg akarjátok ismerni egymást, arra is van segítség.

Ha úgy döntesz, hogy nem akarod tartani vele a kapcsolatot, az is elfogadható. Nem kötelező.

nov. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Azt gondolom, jó, hogy kiment a tesó Németországba, mert itthon 35 évesen nem lehetne, max adjunktus, de főorvos nem.
nov. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Miért fontos, ki mit gondol?


Én is megszakíttam a kapcsolatot a mérgező anyámmal, meg a borzalmas testvéreimmel, és nem érdekel, ki mit gondol erről.


Én tudom, milyen volt velük és kész.

nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nagyon (tul) intenziv erzeseid vannak anyukad fele. Ezeken kezdenek el dolgozni szemely szerint. Hogy mielobb semlegesse tegyem a szemelyet, igy erzelmileg nem lennek annyira benne.

A testvereddel milyen a kapcsolatod?

Anyukam, ha azt mondana, h nem szeret, akkor nem "eroltetnem" ra magam a tovabbiakban, megprobalnam ugy kezelni, h (o is) meghalt.

Ahogy leirod, valoszinuleg nem is hagyna nagy űrt maga utan.


A kamu mosolyát, bájolgását, őszintétlenségét egészen kicsi gyerekkoromtól kezdve elutasítom. Ezt azóta is elutasítom, bárkiről is legyen szó. Az ilyesmire ráérzek.


Ezert meg foleg. Hasonlo vagyok amugy, nem szeretem az oszintetlen dolgokat.

nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#1 igen szükségem van rá. most is pont segítséget kérek :)


#2 igen, ez nyilvánvaló. háza van egy tóparton és teszlával jár. csupa klisé :)


#3 mert ha én hibázok, akkor azt ki akarom javítani. ehhez kell a külső szemlélő. mások dolgait könnyen átlátom, de amiben benne vagyok, azt nem látom olyan tisztán. Te honnan tudod hogy nem te hibáztál?


#4 köszi, ez jó tanács! tesómmal szeretjük egymást!

nov. 21. 13:35
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Szomorú, hogy generációs és politikai ellentétek családon belül ide vezethetnek. Csak azt tudom javasolni, amit 1-es: irány egy jó pszihológus.

(Nem akarom részletesen kifejteni, amit leszűrtem írásodból.)

nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6 pedig örülnék neki ha részletesen kifejtenéd...

apolitikus voltam szándékosan, de azt amit a propagandával csinálnak azt már nem tudom figyelmen kívül hagyni, nagyon durva...

nov. 21. 13:47
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Rólam is jellemzően pozitívan nyilatkoznak, de ha egy drogos csöves lennék, akkor is kellene szeretnie. Nem?


Nem. Senkinek az értékrendjét nem lehet erőszakkal megváltoztatni.


(Tudom, ez nem része a történetnek, csak egy elméleti kérdés volt, de én erre reagálok :) )

nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
ez a történet lényege.
nov. 21. 14:01
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez a mondat a lényeg, hogy valakinek valakit szeretnie KELL. Ilyen nincs. Optimális, de muszájból szeretetet mímelni ehhez vezet. Ezért várja el a bájolgást, te meg hogy ennél többet akarjon tőled. Nem szeret, de muszájnak érzi, mert a fia vagy. Neked szükséged lenne az ő szeretetére, hiszen az anyád, de ő ezt nem tudja megadni, ámde te elvárod, mert szeretnie KELL téged, hiszen az anyád.


Nem. Nem kell. Se neki téged, se neked őt.


Ennek a feldolgozásához pedig valóban segítségre van szükséged, de nem a gyakorin, hanem pszichológustól.

nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!