Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőtől tartok, hogy mit...

Szülőtől tartok, hogy mit mond (általában)-hogy vegyek erőt magamon?

Figyelt kérdés

Be szeretnék iratkozni autósiskolába. Már megvettem a laptopot az online tanuláshoz.

Most az jönne, hogy csak mondanám a szülőmnek is, tudjon róla. Aztán orvosi alkalmassági és mehetek is beiratkozni.


Én fizetném magamnak, már 30 vagyok, de még itthon élek sajnos.

Legutóbbi párom is elhagytam anyám miatt főként. Nem fogadták el..


Nem néznek felnőttnek, de nem én tehetek róla.

Ha próbáltam "felnőttként viselkedni" ebben a kapcsolatban, én voltam a rib*nc, hogy nem hazavittem a férfit, hanem -mert kényelmesebb -, elmentem a házába.


Az a baj szerintem, hogy kb. el is hiszem, hogy tényleg rossz vagyok, rossz volt a párom... de nem lehet burokban élni, a pletykáktól nem lehet megvédeni magunkat.


Szóval a jogsi... tuti, hogy nyomatná a hülyeségeit anyám.

Lehet, hogy a biciklivel is gyors vagyok például, de nem azért, mert veszélyes száguldozó vagyok, hanem mert késésben vagyok vagy (meglepő), de sietek haza. De ez még nem azt jelenti, hogy a jogsi nem való nekem.


Nem hiszem, hogy nem gondol bele, hogy nem baj, ha nem szimpi a párom pl., de legalább nem maradok egyedül, ha meghalnak. Főleg, hogy ritkán van érdeklődő férfi irántam..


Szóval sokszor azt érzem, túllépik a hatáskörük, és szinte nem bejelentem, hogy ezt vagy azt akarok, hanem engedélyt kérek....


nov. 25. 20:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember azt csinál, amit jónak tart, ha azzal másnak nem árt. Ha anyagilag és feladatok elvégzésében is annyit adsz bele a közösbe, amennyi az adott háztartásban rád jut, akkor jogosan úgy viselkedhetsz, mint egyenértékű és egyenjogú családtag. Ezek a családon belüli hatalmi harcok többnyire primitív emberek között merülnek fel.
nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nem ártok- a pletykálás, amire anyám gondolt, azzal biztos "ártanék".


Eddig azért nagyjából belesimultam a hülyeségeikbe. De egyre inkább rájövök, hogy ez nem az én életem így, plusz szeretnek irányítani, beleszólni dogokba.

Általában, ha van valami,rájuk gondoltam, hogy ez vagy az hogy férne bele, ők mit szólnának hozzá, féltenének biztos bizonyos szituációkban stb.


Sérül az, hogy külön egyéniség vagyok, és nem a szülő folytatása.

nov. 25. 20:23
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A szülő folytatása vagy, de a köldökzsinórt rég elvágták.

Viselkedj felnőttként, akkor majd nem tekintenek gyereknek.

Ne akarj mindenáron a szüleidnek megfelelni, legyen saját értékrended.

A jogosítványt jelentsd be a szüleidnek, de tényként, és ne engedélyt kérj rá. Ha szólnak valamit, mondd, hogy ez van, így döntöttél.

Ha legközelebb a párod csak neked tetszik, a szülőknek meg nem, intézd el annyival, hogy "majd megszeretitek". Azt a hülyeséget meg felejtsd el, hogy te rossz vagy, pláne, hogy r..anc.

nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Hát figyu, 30 évesen miért laksz még mindig otthon? Így persze, hogy nem lesz párod, szerinted melyik férfi az, aki olyan nőt akar, akihez nem lehet felmenni sem, mert ott vannak a szülők. Nőjj fel végre, nem 14 éves vagy.

Jaa...és milyen pletykáktól tartasz? Jesszus...van baj a toronyban nálad is...

nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem én tartok pletykáktól.


A szülőm mondta anno, hogy az hiányzik, hogy pletykáljanak, mert elmentem a pasihoz, igaz este fél 8 volt, de addig dolgozott..nem tudtam máskor elmenni

nov. 25. 21:40
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

De 30 évesen mit foglalkozol azzal, hogy ki mit mondd.

Amúgy szerintem pont arról pletykálnak, hogy 30 évesen anyádékkal élsz. Anyádék ettől nem tartanak, hogy pont emiatt kibeszélnek? 😁

nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
még itt is magyarázkodsz... el kellene költöznöd.miért nem teszed?
nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Ha a szülőd a pletykától tart, az ő dolga. Azért neked nem kell magyarázkodnod senkinek. Semmi erkölcstelent nem csináltál akkor sem, ha reggelig ott voltál, és szexeltetek. Nem a középkorban élünk, és független nő vagy! Nehogy már emiatt legyen bűntudatod!
nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem odaírni az előző válaszhoz, hogy nem vagyok fiatal, mégis ez a véleményem.
nov. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
30 évesen kezd külön életet ténylegesen.
nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!