Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért veszik...

Egyes szülők miért veszik jobban magukra gyerekük valamilyen sikertelenségét, mint maga a "gyerek"?

Figyelt kérdés

Pl rossz tanulmányi eredmény, később munkahely gondok. A legutóbb pl főnökségi váltás volt, hirtelen rengeteg munka lett, igaz énis rontottam el dolgokat, de végül kiraktak... nem ez volt az első persze, de tudom hogy már nem azt a korszakot éljük, hogy 40 éves munkaviszony első helyen...

ennek most egy hete, de azóta is szipog, néha sír, "csenddel ver", "mindig csak téged rúgnak ki". De miért kell így magára venni? Nekem nem elég rossz így, most neki is ezt kell?


nov. 26. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a saját sikertelenségüket látják benne
nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

Büntet. Ha rosszat csináltál, miért hisztizel miatta?

Te magad írod, hogy te is elrontottad. Akkor meg? Nyugi, felnőttként nem fog megverni, de szülőként valahogy kell büntetni, hogy érezd, mit csináltál.

Majd ha ő már nem lesz, nem fog büntetni, de majd meglátjuk, hogy tudod-e, hogy mikor mit csináltál rosszul. Addig jó, míg ott van ő neked, s mutatja.

nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok szülő a gyerekét a saját maga meghosszabbításának gondolja, így a te "kudarcod" egyben az ő "kudarca" is. Például. De az is lehet, hogy így nem tud a piacon/munkahelyén/SZTK-ban/stb. a te sikereiddel dicsekedni. Vagy úgy érzi, hogy csődöt mondott anyaként. És még számos oka lehet.
nov. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Igen mert erőlködott hogy gyermeke elérjen valamit és ha nem akkor magát sajnálha
nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt érzik enm volt jó a nevelés.
nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ez az ő eredménye is, mondok egy példát: gyerekem nem akar házit írni. Igazából még ha nem is érdekel, ha sosem ír házit a szülőt veszik elő. Értem, hogy te felnőtt vagy, de nehéz erre átszokni, ha 18 évig ő felelt a dolgaidert..
nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Te már ezt kiírtad kétszer is, csak máshogy fogalmazva igaz?
nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez már a harmadik kérdésed. Akkor is megmondtuk, anyádéknak semmi köze ehhez.
nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!