Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben, most én vagyok...

Ilyen esetben, most én vagyok a rossz vagy normális,ahogy viselkedik?

Figyelt kérdés

Van 3 gyermekem.

Mindhárman külön élnek már.Illetve, a legkisebb csak részben.

A szituáció annyi,hogy a két nagyobbik tudott teljesen önálló életet kezdeni, persze támogattuk őket eleinte, de az egyetem után szinte egyből lett állásuk, jól fizető munkahelyük.Mindketten mérnökök.

Persze, őket elég szigorúan fogtuk, ha tanulmányokról volt szó.


A kisebbiknél már elpuhultunk és ez okozza a mostani problémákat.

Véleményem szerint nagyon rosszul választott felsőoktatási képzéseket, nem értettem vele egyet, vitatkoztam is vele, de belenyugodtam, mert egy szülő dolga támogatni a gyerekeit.

Lett kettő diplomája, lett munkahelye is úgy,hogy elköltözött Budapestre, de állami területen dolgozik, nem túl sok pénzért.Albérletben lakik, alig jön ki a béréből és minden itthonról kunyerál.

-Vásároljak be neki

-Adjak neki kölcsön (szinte havi rendszerességgel)

-Amikor itthon van, felpakol

-Elvárja,hogy főzzek neki több napra, amikor már nem szoktam lakodalmat főzni, mióta kirepültek.


Budapestre költözésnél a testvérei figyelmeztették,hogy oda nettó 400 ezres havi fizu alatt nem érdemes menni, mert csak vegetál az ember.De, őt nem érdekelte.



A múltkor elfutott a méreg és megmondtam neki,hogy keressen magának rendes állást,ami fizet is, meg az nem élet, ahogy ő él,hanem csak vegetálás.

Azóta, megsértődött.


Magamat meg a férjemet hibáztatom, hogy elpuhultunk és hagytuk,hogy ilyen hülye diplomát végezzen.

Lehet konzervatívnak tűnik, de nekem a rendes diploma, az az orvos, mérnök, jogász,közgazdász , fizikus,kémikus ,informatikus...stb.

Ezekkel lehet valamit kezdeni a munkaerőpiacon úgy,hogy nincs hátszele az embernek, nem milliomos.


nov. 26. 16:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Mi az a hülye diploma? Már késő panaszkodni, szerintem egy maximum összeget határozzatok meg, amivel tudjátok segíteni, ha kell, de állandóan ne lépjetek közbe. Ha rákényszerül, képes lesz megoldani az életét. De ehhez nem hibáztatni, hanem biztatni és hinni kell benne. Na nem vakon, de érezze, hogy önálló felnőttként tekintetek rá, így képesnek tartjátok ezekre a dolgokra.
nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%

Konzervatív vagy, és a gyereked joggal haragszik.

Ő döntött úgy, ahogy, bevállalta, hogy felköltözik, kisebb fizetésért.

Élhetne a nyakatokon, bele a nagyvilágba végzettség nélkül, de lediplomázott és dolgozik.

Azt, hogy kölcsönadni nem szívesen adtok, megértem, de azzal, hogy főzöl neki, vagy adsz abból, amit magatoknak megfőztél, nem értem, hogy mi bajod van.

Semmi közötök ahhoz, hogy milyen pályát választ, amíg nem a ti pénzeteken füvezik, iszik, vagy szerencsejátékozik szerintem.


Érdemes lenne átgondolnod a szemléletmódod, mert hosszútávon ennek az lesz a vége,hogy elmérgesedik a viszony.

nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ha ő ezt szereti csinálni akkor az a jó . Mièrt csinálna èlete vègèig egy olyan munkát amiben nem boldog ?

Viszont találnia kellene egy olyan megoldást ahol jobban kijön anyagilag . Esetleg költözés .

Egyébként mivel foglalkozik ?

nov. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

2#


A másik kettővel nincsen probléma.Egyedül ő nem képes megállni a saját lábán.



" de azzal, hogy főzöl neki, vagy adsz abból, amit magatoknak megfőztél,"


Amit magunknak főzök, abból adok neki.De, ő azt várja,hogy külön főzzek neki a hét többi napjára.


Többször próbáltam beszélni vele,hogy váltson állást, de egyszerűen nem lehet vele beszélni.


Még egy biciklit sem tud venni, annyira nem önálló.

nov. 26. 17:07
 5/30 anonim ***** válasza:
75%

Mostanában egyre több az olyan kérdés itt, amiben a szülőnek ez vagy az nem tetszik az egyébként dolgozó, tanuló gyerekével kapcsolatban. Nem értem! Ha valaki mondjuk az út szélén szakadtan drogozva várja a megváltást, elver egy örökséget vagy ne adj Isten bűnöző lesz, azt mondom, jogos a kiakadás, de erről a "nem szóltunk bele eléggé és most emiatt nem azt csinálja, amit mi elvárnánk" - hozzáállásról szerintem érdemes lenne mindenkinek elgondolkodnia.


Ő hozott anno egy döntést, hogy neki ez jó. Az, hogy neked mi a "rendes" diploma, az az ő szempontjából szinte mindegy, 2023-at írunk, amikor 8 általánossal betegre keresik magukat emberek influenszerként - én ezt pl nagyobb trógerságnak tartom, mint hazamenni vasárnaponként és felpakolni némi ételt a szülői házban.


Gondolj bele az ő helyzetébe! Lehet,hogy élvezi a munkáját, csak még nem talált előrelépési lehetőséget. Lehet, hogy neki így kényelmes. Lehet, hogy tökre nem kényelmes neki, csak nem tud veletek erről beszélni, mert semmi mást nem kap otthon, csak ítélkezést.

nov. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

5#


Az egésszel a legnagyobb probléma,hogy a támogatásunkat nem kéri, hanem elvárja, magától értetődőnek veszi.


Közben meg mondja,hát,hogy ő önálló független, amikor egy biciklire nincs pénz.

Két diplomás felnőtt gyereket, aki külön lakik, ne kelljen már köldökzsinóron tartani.



A másik két gyerekem képes önálló lenni, képesek voltak önálló életre.

nov. 26. 17:13
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Milyen diplomát szerzett a gyereked? Azért nem ártana tudni, hogy valami érdembeli tanácsot adjunk.
nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
64%

Nem konzervatív vagy, hanem undorító.

Ha mindenki csak azt tanulná, ami szerinted menő, nagy bajban lennél.


Amúgy meg újabb provokatív kamu.

nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

"Gondolj bele az ő helyzetébe! Lehet,hogy élvezi a munkáját, csak még nem talált előrelépési lehetőséget. Lehet, hogy neki így kényelmes. Lehet, hogy tökre nem kényelmes neki, csak nem tud veletek erről beszélni, mert semmi mást nem kap otthon, csak ítélkezést."


Én is szeretnék sok mindent.


Fiatalon, nekem megmondtam édesanyám,hogy márpedig ezt tanulod.Haragudtam rá eleinte, de beláttam,hogyha nem azt tanulom, amit mond, sokkal rosszabbul élnénk anyagilag.


18-19 évesen tapasztalatlan az ember, a mai fiatalok meg különösen.Nem képesek hosszútávon gondolkodni.Ezért jó, ha a szülő ott áll és egyengeti az útjukat.

nov. 26. 17:16
 10/30 anonim ***** válasza:
23%

7, a másik kettő os mérnök.

Hát, én tudok közigazgatásban nyomorgó mérnökről, pedig a tanult szakjával helyezkedett el.

nov. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!