Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális ha a szüleim nem...

Az normális ha a szüleim nem akarják, hogy elköltözzek?

Figyelt kérdés
Nyilván szeretnek és minél több idot akarnak velem tölteni azt értem, de 24 és fél éves vagyok, van saját keresetem nem is rossz, most elterveztem, hogy tavasszal elköltözö ok meg ki vannak akadva amiért ott akarom hagyni öket. Nem az lenne a normális, hogy ok próbáljanak kirugdalni, hogy tanuljak meg önállósodni és függetlenedni? Hogy tanulom meg igy eltartani magam ha itthon akarnak tartani fozni mosni rám örökké?

nov. 27. 11:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Normális mindkettő. Attól mert ezt fújja a media , még nem kötelező feltétlen elköltözni sem.
nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem fognak lekötözni és erőszakkal kényszeríteni, hogy maradj. Felnőtt ember vagy, szabad akarattal. Az élet rendje az, hogy elengedjük a gyerekeinket. Majd feldolgozzák.
nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem öngyilkossággal fenyegetőzésig ment a dolog... "Oké, ott a gerenda, segítsek?"


Erre mit lehet mondani, most komolyan? Elköltöztem, pont, természetesen mindkettő él és virul, szóval ennyit a zsarolásról.


Bár megmondtam nekik, hogy onnan, ahol érzelmileg zsarolgatnak biztosan elmegyek, de ha folytatják, az ajtót nem nyitom rájuk, miután elköltöztem.

nov. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem élj a lehetöséggel, spórolj össze egy házra. Én 40 éves fejjel 10 év hitellel a hátamon ezt csinálnám. Vagy költözz el, szerezz annyi pénzt, hogy meglegye n az öneröd, vegyél fel hitelt, hogy legyen házad és fizess amíg bele nem őszülsz
nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy tök szerencsés is vagy. Az én anyám még bérleti dijat is kért amikor már dolgoztam, de még otthon laktam
nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Gondoskodó szülők, jó kapcsolat esetén nagy trauma, amikor egy gyerek felnő és elköltözik. Szóval igen, a szülőknek támogatniuk kellene az önállósodásban is, de mivel a te önállósulásod nekik legalább rövid távon rossz, ezért sokszor bizony nemhogy nem támogatják, de a küszöbre fekszenek, hogy maradj, főleg, ha nincs párod, akivel össze akarnál költözni. Mivel a te költözéseddel az ő életük is nagyon megváltozik, és ha jó a kapcsolat, akkor legalább rövidtávon a rossz irányba, ezért érthető, ha nem bátorítanak, még ha tényleg kellene is.
nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

"Nem az lenne a normális, hogy ok próbáljanak kirugdalni....?"


Nem.

Az teljesen abnormális hozzáállás lenne.


Egyébként mit takar az a "ki vannak akadva"?

Ha te valóban felnőtt ember vagy, aminek képzeled magad, akkor elintézed egymagad a saját lakhatásodat, összepakolod a holmijaidat és megkérdezed, hogy tudnak-e segíteni a cuccok áthordásában.

Valószínűleg nem fognak erővel visszatartani. Ha igen, majd akkor írjál ki kérdést ide, mert akkor tényleg lesz miről. Ez egyelőre csak nyavalygás a semmiről.

nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Ebben a formában nem normális. Ott hagyod őket? Miért, meghalsz?

Az ilyen szülőnek sajnos nincs saját élete, manipulál. "Nyugodtan legyél boldog, persze, én jót akarok neked, de úgy élj, ahogy nekem jó" Nagyon durva, traumatizált, érzelmileg elérhetetlen szülők.

nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon a saját szempontjukból nézik a cselekedeted, pedig te nem miattuk költöznél el, hanem magad miatt.


Szerintem magyarázd el nekik, hogy nem őket szeretnéd otthagyni, hanem saját magadnak szeretnél önálló életet, mert úgy érzed, készen állsz rá.

nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

Nem ismerem az anyagi körülményeidet meg az élethelyzetedet, de ha egyébként otthon a szülőknél van elég élettered, nincsenek konfliktusok és egyébként sem szeretnének "kipaterolni" ÉS nincs semmi egyéb oka annak, hogy elköltözz, akkor én nem feltétlenül erőltetném. Én már évek óta évi szinten millió forint fölött fizetek albérletre, mert a munkám/egyetem miatt muszáj volt költöznöm, de ha nem lett volna ez a külső kényszer, akkor találtam volna jobb helyet is ennek a pénznek.

Jó okok alatt olyasmikre gondolok, hogy suli, munka, komoly párkapcsolat. Most csak azért nincs értelme elköltözni rengeteg pénzt elégetve, hogy elmondhasd, hogy te már egyedül laksz és le tudod vinni magadtól a szemetet. :)

nov. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!