Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám állandóan engem...

Édesanyám állandóan engem kérdezget, hogy mit főzzön, mi legyen az ebéd. Mindig tőlem várja, hogy megmondjam. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

nov. 27. 13:01
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk mert épp elég macera bevásárolni, megfőzni, nem akarja, hogy a kukában kössön ki, mert őfelségének éppen máshoz van gusztusa? Inkább köszönnéd meg...
nov. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
98%
Mert nem akarja mindig ő kitalálni, esetleg olyat akar főzni, amit szeretsz te is.
nov. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert

-egy idő után az embernek elfogynak az ötletei, hogy mit főzzön

- a kedvedben akar járni, hogy olyasmit főzzön, amit mondjuk épp megkívántál

- unja, hogy ő főz valamit, te meg (vagy a család) meg finnyázik az asztalnál, hogy ők ezt nem szeretik/nem kívánják


A sor folytatható...

nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Mert baromira fárasztó mentálisan folyton felelősnek lenni egy feladatért. Szeretné, ha ezt levennéd róla legalább annyira, hogy megmondod, mit főzzön.
nov. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%

Én is utálom kitalálni, mit főzzek, pedig még csak 26 vagyok. El sem tudom képzelni, hogy 20-30-40 év után mennyire fárasztó feladat lehet ez.


Szerintem nagyon sokat tudnál neki segíteni azzal, ha előre megmondod, mit csináljon. Én hálás lennék ezért a segítségért.

nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Minden tisztelettel kérdezem, de szerinted itt ezt ki fogja tudni megmondani? Miért nem kérdezed meg anyukádat? Mondjuk alapból nem túl nehéz kitalálni, hogy miért téged kérdez, de ha nem megy, akkor tényleg fordulj inkább hozzá...
nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én azért kérdeztem a gyerekem, mert kva válogatós, sosem jó neki ami épp van és ami tegnap még q kedvence volt, az ma már fújj listán van
nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
6%
Vegyél neki Fördős Zé szakács könyveket. Nem barátom Fördős Zé, nem vagyok a reklám felelőse, csak Zének vannak "megúszós" receptjei, hogy gyorsan, olcsón, ízletesen mit főzzünk. Egyébként is jön a Karácsony!
nov. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Örülnék, ha olyan ételt készítene amihez neki van kedve. Nem igénylem, hogy mindig a kedvemben járjon. Persze, jól esik, hogy gondol rám, de ezt folyamatosan teszi ezért tehernek érzem. Ha esetleg olyat készítene amit nem szeretek akkor megoldom (én is szoktam főzni), de úgy érzem olyankor csalódott.

Köszi a válaszokat.

nov. 27. 13:47
 10/41 anonim ***** válasza:
84%

Én is baromira unom kitalálni, ezt a részét megértem. Nekem viszont sokkal rosszabb az, hogy a másik áll elő ötletekkel, aztán még a végén kitalál nekem valami macerásat. Azt csinálom, amihez kedvem van, ha meg semmihez nincs kedvem, akkor azt, ami gyors, vagy amihez a legkevesebb hozzávalót kell hazacipelni a boltból. Nem izgat, ki mit kíván aznap. Minden, amit főzök, olyan, amit minimum viszonylag szeretnek, szóval ne válogassanak, az dönt, aki kínlódik vele, azaz megfőzi.

Az eszembe se jutott, amit itt többen írtak, hogy azért kéne kérdezni, mert a háztartás tagjai, ha éppen aznap pont nem ahhoz a kajához van kedvük, akkor rendelnek pizzát, a rakott krumpli meg majd megy a kukába. Nekem ez már gyerekként is nonszensz lett volna, hogy így megszívassuk azt, aki a konyhában rohadt vele, hogy elkészítse. Meg valahogy tiszta sor volt, hogy az a kaja, amit a konyhában találok, és azt eszem, pont. Remélem, te sem csinálsz ilyet.

Viszont azt is nagyon meg tudom érteni, hogy idegesítő, ha minden nap egy ilyen érdektelen dologgal zaklatnak, hogy mi legyen a kaja. Tőlem is kérdezgették párszor, mondtam is, "hogy mit tudom én, amit akarsz, vagy amihez kedved van, nekem mindegy, majd megeszem".


Ha anyukád a kedvedben akar járni, akkor valahogy próbáld vele megértetni, hogy neked ez nem igazán rendkívüli öröm, részedről a kaja az kaja, viszont annál inkább zavar a kérdezősködés. Ha meg csak a menün való agyalást akarja elkerülni, akkor írj össze neki egy listát 8-15 ételről, amik neked megfelelnek, és mondd, hogy ha tanácstalan, bökjön rá az egyikre, és főzze azt. Én is már rég egy ilyen lista összeírásán gondolkozom (csak lusta vagyok nekiállni), mert néha van olyan, hogy tök egyszerű és finom kajákat hónapokig nem keszítek, mert elfelejtem, hogy olyan is van. Aztán egyszercsak eszembe jut, és fogom a fejem, hogy mit összekínlódtam az elmúlt hetekben, hogy kitaláljak valamit ebédre.

nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!