Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként, engednéd a gyereked...

Szülőként, engednéd a gyerekednek, hogy az ex élettársadnál maradjon?

Figyelt kérdés

Az élettársaddal külön költöztök. A kamasz gyereked viszont szeretne vele maradni és nála lakni, lakhatási, tanulmányi, és magánéleti okok miatt is.

Az exed is benne lenne, és nem lenne neki gond ez, semmilyen szempontból.


Igen vagy nem? Miért?


nov. 29. 14:59
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
54%

Ha az a kamasz gyerekek 13 akkor nem.

Ha 17 és már csak 1 éve van az érettségiig, akkor talán.

nov. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
11%

Nem, nem engedném, mert bármi történik a gyerekemmel, engem vennének elő miatta.


Az exem nem a szülője, pont, és a szakítástól kezdve nincs köze hozzám vagy a gyerekemhez.


Vagy akkor ezek után mondjuk te összejött Pistával, de a saját gyereked, aki vérszerint Petié is, a Jóskával él.


Ez enyhén szólva is nevetséges.

nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
29%

"Nem, nem engedném, mert bármi történik a gyerekemmel, engem vennének elő miatta"


Kivéve, ha jogilag rendezve van q gyerek helyzete

nov. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
74%

32: "és a szakítástól kezdve nincs köze hozzám vagy a gyerekemhez"


Azért, ha együtt éltetek mondjuk 10 évig, és megszerették egymást, akkor abszurdum elvárni, hogy mostantól ne legyen köztük kapcsolat.


Anyuka szerelembe esik és összeköltözik egy férfival: a gyereke viselje el, hogy mostantól új családtag van, ne legyen vele undok, alkalmazkodjon a szokásaihoz stb.

Anyuka szakított a szívszerelmével: a gyereke addigra már megszerette, örömmel volt vele a közös programokon, mostantól meg sose látja többé.


Mégis, mibe nézi a gyerekét, aki ezt várja tőle? Nem gondol arra, hogy annak a gyereknek lelke is van?

nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
79%

32es, az exem gyerekét 2 éves korától 13 éves koráig neveltem (anyuka lelépett nem sokkal szülés után).

13 volt a gyerek, mikor szakítottunk, minden tekintetben az anyjának tartott, és én is a gyerekemnek. Most azért ne találkozzunk többé mert nem én szültem?


Szerencsére az apja is partner benne, most is minden második hétvégén nálam van a gyerek. Attól hogy az apjával szakítottunk, őt nem szeretem kevésbé.


Nem is tudom mit csinálnék, ha nem láthatnám többet.


Kérdező, a körülményektől függ. Ha bízol az exedben és a gyerekedben, egy próbát megér. De tudatosítsd bennünk, hogy amint az első alkalommal romlanak a jegyei, költözik szépen hozzád.

nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Érdekesek.


Ne maradjon ÖNKÉNT annál, aki évekig nevelte, és akivel nyilván nem verekedések közepette ment szét az anyjával, de pl. egy koleszba beköltözhet? Vagy ha lenne elvált apja, ahhoz meg járjon láthatásra, csak mert a farkából jött?

nov. 30. 15:34
 37/39 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!


Nem igaz hogy nem sikerül felfogni, ez egy több tényezős dolog. Nem mindegy a gyerek kora: egy 13 evest akkor sem hagy ott az anyja a exénél, ha azt ő 10 évig nevelte. Egy 17 évesnél már kb biztosan igent mond.

Nem mindegy, mennyire megbízható az ex. Ma tökéletesen meg van a gyerekkel, holnap meg haza küldené. Vagy össze jön valakivel, aki nem értékeli, hogy egy olyan gyerek van a képben, akihez egyiküknek sincs semmi köze.

nov. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%

#36

Jogilag ebben az esetben a nevelőapuka kb senki, nem rokon. Gyakorlatilag olyan, mintha a szomszédba akarnál költözni. Koleszba sem költözhet a gyerek szülői beleegyezés nélkül 18 éves kor alatt, és elvált apához sem vagy köteles láthatásra járni X éves kor fölött (ha jól rémlik ez vagy 14 vagy 16 év).


De nem, én szülőként nem mennék bele. Ha akarja tarthatja a kapcsolatot a volt párommal, de az én gyerekem, velem lakik. Nagyon maximum akkor mennék bele, hogy ha ez az érettségi évének közepén van, mert akkor már elég necces sulit váltani. De ehhez nagyon megbízhatónak kell lenni a férfinak is, + hogy kiskora óta nevelje, teljesen ugyanazok legyen a nézőpontjaink gyereknevelés terén + aktív kapcsolattartás.

nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
67%
Az megvan neked kérdező, hogy anyád felelős érted, ha bármi történik. AZ exe jogilag neked senki, akkor sem, ha évekig együtt éltetek.
nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!