Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadhatom a pénzt vagy nem?

Szuszi95 kérdése:

Elfogadhatom a pénzt vagy nem?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, van rendes keresetem, megélek belőle, ha kell valami meg is tudom venni. De kb minden hónapban a szüleim adnak egy 10-20 ezer forintot, hogy tegyem el, költsem kajára vagy amire kell.

Nagyon szeretem őket, de én egész életemben utáltam ha pluszt adtak, nem tehetek róla, szégyellem magam ilyenkor.

Mindig azt mondják, hogy ők a szüleim, ott segítenek ahol tudnak.


Nekik nem teher, megélnek ők is, de tudom hogy ők spórolni szoktak és ilyenkor mindig az jut eszembe hogy a spórolt pénzüket adják nekem és rossz érzés fog el.


28/L



dec. 4. 19:13
 1/10 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Persze, fogadd el, ha nem gond nekik és szívesen adják.
dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
82%
Hmmm támogató szüleid vannak nem tagadom. Ha nincsenek megélhetési nehézségeid a pénz nélkül, én a helyedben megpróbálnám őket erről leszoktatni. Így nem leszel teljes körűen önálló, na meg biztos ők is tudnák mire használni. De ha szémtalan próbálkozás ellenére sem hajlandóak ezzel felhagyni, az jó ötlet lehet, hogy mindig félreteszed és később, ha már idősebbek lesznek és több a kiadás pl.: gyógyszerek, kórházi ellátások, otthon vagy csak nehézségbe ütköznek akkor valamijen módon add vissza nekik. Vagy add vissza közöses eltöltött időben, minthogy meghívod őket két hetente egy vacsira és jót beszélgettek.
dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el nyugodtan,nagyon jólelkü szüleid vannak,csak azt szeretnék hogy mindened meglegyen.
dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mért ne fogadhatnál el ajándékot a téged szerető szüleidtől, a kérdést se értem! Ebédre se hívhatnak meg, mert az nekik pénzbe kerül? Nem a spórolt pénzüket adják, nem éheznek. Nem életképtelenek.
dec. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is apum, azt mondta, hogy kinek adja, ha ne nekem, mikor párszor szóltam neki, hogy költse inkább magára, vagy spóroljon. Félreteszem ezt a pénzt, volt már régebben, hogy szorult időkben hozzá kellett nyúlnom, de én ajándék formájában szoktam nekik visszajuttatni, vagy mivel nincs autójuk és megyünk haza a párommal, akkor bevásárolok nekik. De ez csak én vagyok, arra költsd, amire jónak látod, tekintve, hogy nem hiányzik nekik a pénz és szívből adják.

Nemrég pont az egyik szomszéddal álltam le beszélgetni, és szóba jött a szülői viszony is. Mesélte, hogy neki nagyon fura volt másoknál az, hogy a szülők visszavárják, amit adtak, mert ő olyan családban nevelkedett, ahol a szülők azt mondták, ne nekik adja vissza a segítséget, időt, pénzt, hanem a gyerekeinek adja tovább azt, amit kapott. Szerintem ez nagyon szép gondolat, és természetesen bármikor számíthatnak viszont rá a szülei, anélkül, hogy bármilyen elvárásokat tennének, kérniük sem kell, olyan szoros szeretet alakult ki köztük. :)

dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem fogadd el és tedd félre egy számlára. Ha esetleg egyszer rászorulnak, akkor lesz extra megtakarításod arra, hogy segítsd őket. Ha meg nem szorulnak rá, akkor lesz extra megtakarításod ha beüt valami. Így talán nem érzed magad annyira adósnak.
dec. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekik ez belefér miért ne fogadhatnád el? Egyszer majd te is ugyanúgy adni akarsz majd a gyerekednek. Ez egy ilyen körforgás.
dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint szülő mondom, aki szereti a gyerekeit, és van miből, az szívesen ad. Azért hogy neked jobb, könnyebb legyen, hiszen te vagy a gyermekük. Ha nincs rá most szükséged, tedd félre vagy fektesd be. Spórolt pénz bármikor jól jöhet, akár alapnak ház vagy autóvasarlashoz, akár baleset, szerencsétlenség esetén. A szüleid szívesen gondoskodnak rólad, ha nem zsarolnak/irányítanak miatta, akkor semmi okod nem elfogadni.
dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A normális szülők (bármilyen korúak) örülnek, ha adhatnak. Nem kell a dolgokat mindig anyagiasítani, az érzések esetenként többet számítanak.
dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd
dec. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!