Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadható, hogy nem kaptam...

Elfogadható, hogy nem kaptam karácsonyi pénzt?

Figyelt kérdés

Családi vállalkozásnál dolgozok, apám (akivel már nem tartom a kapcsolatot) testvérénél, egy kb. 35 fős kkv-nál.

Viszonylag felelősségteljes szellemi munkát végzek, jogi oldalon támogatom a céget, új megoldásokat vezetek be, amihez ők nem értenek (online számlázó, raktárszoftver, weboldal, adwords kampányok stb.).

Tavaly áprilisban amikor ide kerültem, akkor abban állapodtunk meg, hogy

az első hónapban nettó 200e + céges autó (erre szükség is van a munkámhoz) személyes használatra is.

Az elmúlt hónapokban érdeklődtem, hogy nem-e akarja újragondolni a fizetésemet, de mindig azt hajtogatja, hogy mindenkinek annyit fizet amennyit ér a munkája (ez már eleve megalázó számomra).

Az utolsó csepp az év vége volt: minden kollégához odament és adott neki 150e forint pulykapénzt, csak én már szabadságon voltam, mert direkt évvégére tartogattam a szabikat. Más is volt szabadságon: őket meglátogatta, és elvitte nekik a pénzt. Az is kapott pénzt, aki májusban, utánam érkezett.

Én a mai napig egy fillér karácsonyi lóvét sem kaptam. Ti mit tennétek?

Hogyan kérdeznétek rá erre?



2021. jan. 4. 15:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Felmondanék.
2021. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is.
2021. jan. 4. 15:26
 3/23 A kérdező kommentje:
Csak nem vagyok benne biztos, hogy a legjobb ötlet lenne a jelenlegi helyzetben felmondani.
2021. jan. 4. 15:26
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont tényleg annyit ér a munkád.


Amúgy csinálhatod fordítva is: elkezdesz munkát keresni, és felmondasz ha találsz.

2021. jan. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Illetve, várj egy kicsit. Nem lehet, hogy a karácsonyi pénzt megkapod 1-2 napon belül?
2021. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy nem teljesen látja át, hogy mire jó az amivel én foglalkozom.

Értem, hogy a fizikai kollégák fizikai eredményt hoznak létre (pl. felhúznak egy házat), de az én munkámnak köszönhető az idén beérkezett ügyfelek 20%-a.

Jól átlátom, hogy mennyit ér a munkám, de sajnos ezt sehogy nem tudom átadni a főnöknek, már többször próbáltam.

Lehet tényleg az lesz a legtisztább ha keresek egy másik állást és innen elköszönök.

2021. jan. 4. 15:30
 7/23 A kérdező kommentje:
5: pár napot még tuti várok mielőtt komolyabbat lépnék.
2021. jan. 4. 15:30
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes amúgy ehhez a területhez kapcsolódó állásokat nézned függetlenül attól, hogy kapsz-e karácsonyi pénzt, mert ha találsz jó eséllyel ennél több fizetést is meg tudsz szerezni.
2021. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%
azta, hű meg ha... online számlázó... ehhez aztán kell a komoly végzettség :D
2021. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
97%
Ez lóphasz fizetés amúgy is. Keress állást aztán mondj fel.
2021. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!