Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha anyám utal rá, hogy nem...

Ha anyám utal rá, hogy nem vihetem idősekotthonába-mi a helyes hozzáállás?

Figyelt kérdés

Mèg korai ezen agyalni, de anyám utalt rá, hogy majd nem vihetném idősek otthonába.

Küldött egy videót amiben arról beszélnek, hogy egy gyerek sem “dobhatja a szüleit öregek otthonában mert a szülő sem küldte árvaházba a gyereket.”

Egyrészt nem én kértem, hogy szüljön meg, és ha már akart, akkor normális, hogy felnevelt de kb emiatt elvárja a viszonzást.

Miután ezt küldte én csak annyit mondtam, hogy ha úgy lenne és nem dolgozhatnék az ellátás miatt miből élnénk? Neki amúgy kb nem lesz/nagyon kevés lesz a nyugdíja, apám haláláig háztartásbeli volt, most egy élettársával dolgoznak és termelők, de nem fizeti a járulékot, nincsenek ledolgozott évei. Erre felháborodva csak annyit vàlaszolt, hogy “kèpes lennél berakni?! Na szép.” És azóta sértődött.

Már régebb is mondott olyasmiket, amikor épp nem azt tettem amit ő akart, hogy ő felnevelt, mindent megadott, én meg hálátlan vagyok.

Az tény, hogy fizikálisan megadott minden tőle telhetőt, mindig volt mit ennem, amibe öltözzek, cserébe mindent úgy kellett tennem, ahogy ő mondja, mert ha nem jött a büntetés, távolodás, kiabálás. Erőltette, hogy milyen iskolába menjek, “legyél valaki, sikeres” címszó alatt, de hogy én mit akarok, boldog vagyok-e nem számított. Egy ilyen félig kijárt egyetem után vettem kezembe az életem és kezdtem úgy csinálni a dolgokat, ahogy nekem jó. Ezt is rossz néven vette, sokszor haragudott meg, mert nem kértem a vèlemènyèt vagy nem úgy tettem, ahogy ő akarta. Szépen lassan sínre került az életem, férjhez mentem, kijöttünk külföldre, próbáljuk a saját kis èletünk kialakítani, saját lakást szerezni, majd gyereket ha úgy sikerül minden. Ma már kicsit másképp áll hozzám, nem vagyok az az “idétlen, lusta valaki”, mintha felnézne rám ès kedvesebb, mint gyerekkoromba. Tudom, hogy sokan úgy állnak hozzá, hogy vissza akarják adni azt a sok jót, amit kaptak és nem kérdés, hogy otthon ápolnák a szüleiket, de nekem ilyenkor akaratlanul is jut eszembe, hogy milyen szigorú volt, ha átjöttek játszani folyton dolgoztatott és sokszor kiabált is, egy idő után pedig nem jött senki mert”félünk anyukádtól” vagy amikor sírtam, mindig azzal fenyegetett, ha nem hagyom abba elvisz a bolondokházába…

Szóval fogalmam sincs, hogy ilyen esetben mi a jó döntés, lenne-e bűntudatom valamelyiket választva, az èn életem is nemrég indult el jó irànyba…illetve csak 49èves.

26n


dec. 7. 18:13
1 2 3 4 5
 1/49 babyboom567 ***** válasza:
91%

Bocsi, de anyád egy számító "dög",és csak azért"kedves" most veled,mert jól megy a szekér.És szerintem undorító 49 évesen a gyereknek erre utalgatni, hogy majd tartsa el a szülőt.

Szülőként leégne a pofámról a bőr, ha rátelepednék a gyerekemre.Biztosan nem engedném a gyerekemnek, hogyha nem tudom ellátni magam, hogy feladja az életét,és az ő és az unokáim "nyomorogjanak" az én ellátásom miatt.Az életre szültem gyereket, nem nyomorra.

dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
95%

Megmondod, hogy te nem tudod vallalni az apolasat, ezen tul semmi.

Nem vagy koteles.


Nekem nagyon jo a kapcsolatom a szuleimmel, a szivem szakadna meg, de nem tudnam oket majd 0-24 apolni (ha kell) nem tehetem meg, hogy ne dolgozzak. Persze olyan dolgokban majd tudok nekik segiteni, hogy mittudomen, bevasarlas, takaritas, stb, minden, amit munka utan lehet, de ennyi.

Ez van.

dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
88%

1. Te tényleg nem tudod akarata ellenére otthonba küldeni, ebben igaza van.

2. Viszont nem vagy köteles ellátni idös korban, ez nem a te feladatod.

dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 2. Èn is kb ennyit tudok elképzelni, besegíteni dolgokba szívesen tenném, de ennyi. Plusz ha lesznek gyerekeim, nem szeretném, hogy állandó hatással legyen rájuk, ő nagyon pesszimista ember, csak az a jó amit ő annak lát, mindenki más rosszindulatú stb. Mai napig kb 2-3 havonta járunk haza, nagyimék élnek és az állatkáink, akiket nagyon szeretek illetve anyósomékat látogatjuk. Ilyenkor nálunk vagyunk(itt van külön szoba) először odáig van és örül, majd később kezd ugyanúgy kritizálni, elővenni dolgokért, persze ő”csak érdeklődik”. Az a gond, hogy az ilyen sértődöttségeit nem tudom hova tenni és kezelni.
dec. 7. 18:29
 5/49 babyboom567 ***** válasza:
91%
Jah az lemaradt,hogy ülj majd le vele, és nyíltan mond el,hogy nem kívánod eltartani, van még 15-20 éve,hogy behozza a lemaradását,és valamennyire helyrehozza amit elcseszett.Nyíltan mondd meg,mert ő bizony azt tervezi,hogy eltartjátok majd,azért utalgat rá.
dec. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
12%

Ha nem akar idősotthonba menni, ne menjen.

Egyébként meg…a másik oldalt is meghallgatnám. Ismerjük a tipikus női sumákolást. Nem kell részleteznem.

dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
95%
Te mért izgatod fel magad 26 évesen azon, hogy egy 49 éves életerős nővel mi lesz majd 30-35 évvel később, ha egyáltalán meg nem hal addig? Küldött, amit küldött, kidobod. Pontosan 30 év múlva térj vissza erre a kérdésre az akkori körülményeknek megfelelően, addig meg tartsd tőle távol magad, mert mérgező. Különben se a te dolgod.
dec. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
97%
Mondd, hogy elírtad ezt a 49 évet... 47 vagyok, saját magamnak dolgozom, de még futó gondolatként sem merült fel bennem, hogy mi lesz, ha már nem fogok dolgozni - egyrészt, mert az k@rva messze van még, másrészt még az ötlet is groteszknek hangzik, hogy bárki eltartson, vagy "betegyen" bárhová. Édesanyád hozzáállása elég ... érdekes lehet az élethez. A hozzá hasonló passzív-agresszív emberekkel szemben a józan érvek hatástalanok, mert csak "nem érti, miért mondod", aztán jól megsértődik.
dec. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
90%

egy gyerek sem “dobhatja a szüleit öregek otthonában mert a szülő sem küldte árvaházba a gyereket.”



Ha ilyen nyűgnek gondolja a gyereket, mi a büdös lóf.aszért pulyázott le?

Nem kötelező ám gyereket vállalni, s nem is maguktól lesznek. Csinálni kell értük valamit.


Hogy van egy gyereke valakinekaz az az ő, saját döntése. S mivel ez az ő döntése, felelősséggel is tartozik érte. Ha nem, állambácsi a körmére néz, s kiskorú veszélyeztetéséért akár börtönbe is mehet. Vagy ha mégis meggondolná magát, ott vannak a babamentő inkubátorok már az elején. Az örökbefogadó szülőket legalább pszichológialag leellenőrzik.


De hogy van egy hárpia anyja valakinek, aki csak azért szült, hogy majd érzelmi zsarolással kierőszakoskodjon magának egy ingyen cselédet, az nem saját döntés.



Amúgy én egy ilyen után simán a képébe mondanám, hogy én biztosan nem viszem idősek otthonába. Intézze magának. Ha ő 25 év előnnyel még mindig nem tudta megoldani, hogy ne fagyjon meg, és ne feküdjön a saját húgyában idős korára, ne tőlem várja el. Én alapvetően saját magamért s a gyerekeimért tartozok felelősséggel. Nem érte. Főleg, ha így viselkedik.

dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
29%

ok. meg csak 49 te 26

ha egyeduli gyerek vagy akkor azert keresnek magamnak a helyedben azinnal egy olyan megtakaritasi lehetoseget, amivel felreteszel havi x ezer forintot es ha nem is mondod ki, de azt arra vesztartaleknak, ha anyad ennyire gaz lenne 20-30 ev mupva is.

Masreszt anyaddal ulj oe es mondd el neki, hogy sajnos a jelenlegi politika es gazdasagi helyzet azt mutatja, hogy a nyugdijbol nem.fognak tudni az idosek megelni es neki is erdemes lenne kotni valami nyugdijcwlu megtakarotast valahol ahol akar havi 10.000rel gyujthet maganak es abbop majd kiegeszul a.nyugdija. Es nehogy azt higyje az idosek otthonaba ingyen beveszik. (ellentetben az arvahazzal), mert bizony kokemeny havi dijak vannak olyan 200.000.esinnan felfepe es sokszor a beugro is vagy a lakasa vagy x millio forint lesz.

remelhetoleg van sajat ingatlana es.majd ha ne adj isten eljon az a pillanat akkor bizony el kell adni es kesz.

az apolasi dij sz...ra nem eleg.vagyis bocs pelenkara. Tehat te is arra sza.ots ha anyad makacs, akkor az orokseged kell bealdoznod megmutatva nem kihasznalod az anyad csak jot akarsz neki.

De ha most nagyon besertodott akkor inkabb csak engeszteld ki, hogy anyu en csak a nyugdijad miatt aggodom mert x evig nem.fizettel semmit es szeretnem.ha tennel felr3 magadnak, hogyha barmi rossz tortenne akkor legyen egy kis tartalekod neked is. Aztan pont.

dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!