Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 3 felnőtt, egészséges dolgozó...

3 felnőtt, egészséges dolgozó ember. A pénzhez való hozzáállásuk egyenlő a nullával. Ha van, akkor van minden habzsi dőzsi, de ha nincs akkor jönnek kölcsön kérni. Vissza csak nehezen adják, akkor is tudom hogy újra kell majd adni?

Figyelt kérdés
Ők sosem segítettek nekem, mikor lett volna rá pénzük akkor sem, mert volt hogy jobban álltak kb fél évig, aztán annak is a nyakára hágtak. De nem szóltam, azt gondoltam ha nem is adnak nekem legalább valahogy talpra állnak, de nem így lett. Mit csináljak, adjatok tanácsot mert kikészitenek idegileg a lehetetlenségükkel? Nem kaptam tőlük, soha semmit, úgyhogy azt ne írjátok hogy mit köszönhetek nekik?
2023. júl. 31. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Van erre egy varázsszó: NEM.

Tanuld meg kimondani.

- Tudsz kölcsönadni?

- Sajna nem./ Nincs nekem se. /Lekötöttem a bankban. / Kölcsönadtam másnak. / Lakást vettem.

2023. júl. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj nekik többet. Megmondod, hogy neked sincs és kész. Ha gyenge vagy és meg tudnak törni, azzal mi nem tudunk mit tenni. Csak te tudsz a sarkadra állni.
2023. júl. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy mindig mennek kunyerálni, ha mindig adsz és még csak igazán vissza se kéred. Majd ha nem adsz, akkor előbb utóbb átszoknak egy másik balekhoz.
2023. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Komolyan nem jössz rá magadtól, és idejössz idegeneknek panaszkodni, ahelyett hogy 3 betűt mondjál ki: N E M. Nem kell magyarázkodni meg hazudgálni, mint az egyes mondja: Egyetlen szó: Nem! Meg fognak haragudni. És? Te nem haragszol rájuk? Ne akard megmenteni a kapcsolatot, nem érdemes rá.
2023. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Darius- ***** válasza:
100%
Ki ő neked, barát vagy rokon ? Bármelyik az, ne adj, inkább azzal segítel nekik, ha elmész oda és rámutatsz minden fölösleges kacatra, amire elment a pénz vagy ha utazásra ment el, akkor legyen az közeli út, ha nem engedhetik meg maguknak.
2023. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen ismerősöm. Ezek olyanok, mint a piócák, ha az ujjadat adod, akkor az egész tenyered, ha az egész tenyeredet adod, akkor az egész karod kell, és így tovább.

Soha nem elég nekik semmi, illetve mindig több kell.

Én az ilyenekkel azt az elvet szoktam követni, miszerint: "Ne halat adj, hanem hálót", tehát, ha látok az adott személyben dolgozni/tanulni/fejlődni/előbbrelépni akarást (na utóbbival kapcsolatban NEM azt a fajtát, aki másokon átgázolva akar felfelé törni a karrierlétrán!), azt, hogy tenni is akar valamit annak érdekében, hogy előbbre jusson, akkor igyekszem neki segíteni mondjuk abban, hogy munkához jusson, vagy pl. segítettem már hasonlóképp szegény, rászoruló valakit abban, hogy nyelvkönyvekhez jusson hozzá, hogy tanulni tudjon, de pénzt, drága, értékes tárgyat, holmit, ajándékot NEM adok.


A prémium műszaki cikkeket, luxus ruhákat, méregdrága parfümöt és egyéb felsőkategóriás igényeket mindenki maga teremtse elő saját magának.

2023. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Metionin ***** válasza:
100%
De miért adsz nekik? Felnőttek, oldják meg.
2023. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mért akarsz adni?
2023. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából azon kívül hogy mindig kérnek, több belátást nem engednek az anyagi helyzetükbe. Titokban tartanak mindent, ha kérdezek hogy miért van hogy mindig nullán vannak csak hápognak össze vissza. A hátam mögött megy a sumákolás.
2023. júl. 31. 13:28
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
De nem jutott eszedbe magadtól, hogy leállj az önkéntes banki szolgáltatásoddal? Egyébként kik ezek?
2023. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!