Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tennem? Mit tanácsolt...

Mit kéne tennem? Mit tanácsoltok? Nem tudom meddig fogom ezt bírni

Figyelt kérdés
Anyukámmal ketten élünk, de egyáltalán nem jövünk ki jól egymással, teljesen abnormálisan viselkedik és nem érzem úgy hogy jogos lenne ez az egész. Mióta csak eszemet tudom bántalmazva voltam elég sok formában. Apukámmal teljesen megromlott a kapcsolata születésem után(előtte is mindig csak gondjuk volt egymással igazából), születésem előtt másfél éve halt meg az anyukája akivel sok problémája volt, mivel nagymamám beteg is volt, és mind ez után váratlan gyerekként már nem volt hozzám türelme. Ezeket az előzményeket csak azért mesélem el mert valószínűleg hozzájárultak ahhoz hogy anyukám ilyen lett, bár sajnos rokonoktól hallottam hogy gyerekként sem volt egy áldás. 3 éves koromból van a legelső emlékem hogy a konyhában álltam és egy légycsapóval kezdett verni miközben ordibált hogy én milyen rossz gyerek vagyok, bárcsak ne szült volna meg és szintén kb 3 éves koromból maradt meg hogy sírtam a szoba sarkában anyukám pedig feküdt az ágyon és szólt hogy azonnal fejezzem be, de erre én csak még jobban sírtam és kapkodva vettem a levegőt is, szinte már zokogás volt inkább ő pedig utána már ordibált hogy vagy most k**va gyorsan befejezem vagy feláll és nagyon megver én pedig ezután befogtam a számat két kézzel hogy ne hallatszódjon(néha azóta is így sírok). Rengeteget kellett térdepelnem feltartott kézzel igazából a semmiért és ha hívtak a többiek biciklizni például a faluba vagy hasonló(10-12 éves lehettem) akkor mindig kidobálta a ruhákat a szekrényemből és a füzeteket, könyveket a polcaimról hogy nekem van dolgom, nem mehetek sehova, pakoljak össze, engem meg közbe kint vártak de anyukám elzavarta őket. Egyébként iskolában mindig egyedül éreztem magam, valamiért nagyon nehezen ment nekem a beilleszkedés meg az a szégyellős csendes tipusú kislány voltam, de tényleg mindig egyedül voltam szinte. Minden egyes nap kikaptam, volt hogy vascsővel, papuccsal, fakanállal, seprűvel, nyújtófával, ami csak a kezébe jött. Ilyenkor ha szerencsém volt ki tudtam szaladni az udvarra de akkor is ugyanúgy utánam jött, és volt hogy egy kalapácsot vagy nagyobb köveket dobott utánam hogy hátha eltalál, amikor nem jött össze neki megunta az ordibálással együtt és bezárta az ajtót hogy ne tudjak bemenni és kint kellett maradnom a hidegben éhesen. A ház egy szobából és egy konyhából áll, kívül belül ronda, egy igazi kis putri, hiába takarítok be kell látnom hogy semmi értelme mert 1-2 napon belül ugyanolyan lesz mint volt, mindig is nagyon szegények voltunk, volt hogy iskolai kirándulásra se tudtam menni mert nem tudtam befizetni, sőt volt hogy csoportképet sem tudtam venni, rendszeresen kaja nélkül jártam suliba és ami ebédet ott kaptam meg tíz órait (volt hogy a 10 órait haza hoztam neki) az volt a napi kajám mert itthon nem tudott anya mit főzni, amikor hazaértem annyit láttam a kis hideg putrinkban hogy anyám fekszik és társkeresőzik, kaja meg rend az nem volt. Amikor megvert(közben amikor már nagyon nagyon fájtak a csontjaim és sajgott mindenem azzal vígasztaltam magam hogy nem sokára vége lesz) volt hogy belém rúgdosott, fejemre lépett, tényleg majdnem minden nap kikaptam és mindig kaptam mellé a verbális abuzálást is amit csak ember eltud képzelni, utóbbit mai napig kapom tőle és kezdek beleőrűlni. 4 évig volt egy alkoholista élettársa aki éjszaka betörte az ablakunkat és fel akarta magát akasztani hogy anya ne hagyja el végül sikerült megszabadulni tőle, minden héten azt láttam hogy atomrészeg. Mindezek ellenére valahogy jó tanulmányi átlagom volt és felvettek egy erős gimnáziumba de gyerekkoromtól erős depresszióm van és valószínűleg borderlineom is, tanulási nehézségem lett és 2x is megbuktam 18 évesen meg már nem akartam újra kezdeni az egészet egy szakképzőben, most érzem úgy hogy eltudnék menni dolgozni(traumaként éltem meg hogy nem tudtam leérettségizni a gimimben, nagyon ragaszkodtam hozzá) de 12 órában kapnék minimálbért úgy hogy a belemet is kidolgozom de nekem nem is ez lenne a baj hanem az hogy egy albérlet 100ezernél kezdődik és az se biztos hogy kijönnék a fizetésemből, de ha elkezdenék rá előtte itthon gyűjteni akkor is benne van a pakliban hogy ugye nem ad nekem teljes biztonságot mert albérlet és akármi lehet, a házunkba se víz, se gáz 1 millióból tudnám kb kifizetni a számlákat de külön szobám és fürdőszoba akkor se lenne még. A legnagyobb problémat viszont anyukám okozza, ugyanúgy folyamatosan ordibál velem, elhord mindennek, mindenki előtt lejárat, mindenkinek csak rosszat mond rólam és nagyon kellemetlen már nekem is amikor saját ismerősei szólnak rá hogy hogy beszél a saját gyerekéről, direkt nem írtam le miket szokott mondani mert iszonyatosan alpári. Szeretnék estin érettségizni de úgy érzem csak hátráltatna mert folyamatosan roncsolja a lelki állapotomat, meg munka mellett nehéz lesz az érttségi is. Nagyon tanácstalan vagyok, nem igazán tudok gondolkodni hogy mégis hogy lenne a jó. Mit kéne tennem? Még regényeket tudnék írni mik voltak de már így is nagyon hosszúra sikeredett amit sajnálok. Iszonyatosan hálás vagyok ha elolvastad és nagyon köszönöm🥹(helyesírási hibákért elnézést kérek)

#anya #Szülőgyermekkapcsolat
dec. 15. 01:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Elsősorban szeretnék őszintén gratulálni hogy ezt ki írtad magadból, és hogy eddig is kibírtad az anyád mellett.

Hihetetlenül sokkoló hogy egy anya hogy tud így viselkedni a saját gyerekével.

Számodra szerintem az lenne a legjobb ha valamilyen úton módon kiszabadulnál a mérgező környezetedből.

Esetleg egy kollégiummal, vagy egy szállóval.

Az esti sulit mindenképp kezd el, tedd le az érettségit, és azzal már eltudsz indulni.

Külföldet tudnám még ajánlani, ott általában adnak szállást.

Akár egy szoba lánynak, mosogatónak.

Jól is keresel, mellette pedig tudnál tanulni akár levelezőn.

Rendesen meg tudod kint szedni magadat.

De elsősorban kerülj ki anyádtól, és kezd neki dolgozni akar egy gyárban.

dec. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Csoda, hogy eddig kibírtad.

Elsőként azt tanácsolnám, hogy lépj le minél hamarabb. Bolti eladónak pl simán mehetsz érettségi nélkül is, ha már megvan a fix meló akkor bérelnék a helyedben szobát, de kb az ország másik végében. Ez nyilván hely függő is, de felénk már vannak 60-70 ezer körül rosszabb állapotú szobák rezsivel együtt (Szeged). Mellette estin próbálnék leérettségizni a helyedben. Ha tudsz valamilyen idegen nyelven akkor pedig külföld.

Van pszichológus TB alapon, valószínűleg szükséged lesz rá.

dec. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyedben szobát bérelnék a fővárosban, és úgy dolgoznék mellette, és spórolnék
dec. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Olyan munka esetleg, ahol van munkásszálló? De a pici szobabérlés is jó ötlet, csak szakadj ki abból a környezetből. Nyugodtabb lelkivilággal könnyebben menne a tanulás is.
dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

Én is a fővárost javasolnám, vannak azért olcsó albérletek is:


[link]


Továbbá biztos találsz akár árufeltöltői melót is valamelyik nagy áruházban. Ahhoz nem kell érettségi.


Minigarzon, 50 ezer/hó, amiben közösköltség és víz is benne van, 1 havi kaució kell, 100-ból már költözhetsz is:


[link]


Elindulásnak jó.

dec. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Uh, de sokkoló kegyetlenség ez.:(
dec. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

"12 órában kapnék minimálbért úgy hogy a belemet is kidolgozom"

Hát az persze illegális, nehogy ilyen helyre elszegődj, mert cseberből vederbe.

Hány éves vagy?

dec. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

"felvettek egy erős gimnáziumba"

Figyelj csak, egy gyengébb gimi nem lenne megfelelőbb? Nem a képességeid, hanem a körülmények miatt, mert így nincs elég kapacitásod az iskolára.

25 éves korodig, ha nappalis vagy, jár neked még az állami gondozás is.

Kérdezd meg!

Menj be a Családsegítőbe, és még a Gyámhivatal is kompetens, ott is érdeklődj, és mondd el, hogy otthon vernek és nem tudnak eltartani, közművek sincsenek a házban, és te meg tanulni szeretnél.

Kiváncsi vagyok, mit mondanak.

dec. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, itt egy lelki nagytakarításra lenne szükség. Biztos vagyok benne, hogy a valódi sérelmeid csak kis részét osztottad meg - tán mert nem akartál mindent leírni, tán mert elfojtod magadban, esetleg mindkettő. Mindenképp vedd ezeket komolyan, mert ha érzelmileg stabilabb leszel, könnyebben fogsz tudni érvényesülni.

Ha úgy érzed, megosztanál valamit, nyugodtan írd meg itt vagy akár privátban!

dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Néha még a boltokban vagy a postán is akár, vagy olyan helyeken ahol tömeg van nagyon szorongok, régebben volt pár pánikrohamom is, ha messzebb mennék nem igazán érezném magam biztonságban és fiatal lányként szerintem jogosan, de ha még erőt is vennék magamon hogy több száz km-re menjek nem is lenne miből elindulnom, anyukámnak több helyen van rosszindulatú daganata és sztómás(2021-ben derültek ki ezek) is szóval nem szabad emelnie nehezebb dolgokat márpedig a kútról hozni kell be vizet, ez a ház mint írtam nincs rendben, tartozások vannak rajta, felkéne újítani és ezek ugye most már mind az én felelősségeim. 2019-ben amikor 14 éves voltam lett egy holland párja akihez ha elment engem hónapokig itt hagyott de közben kollégista is voltam egyébként 3 évig, ami kellett megkaptam megvette szóval így tudom mi a fent meg lent(lehet hülyén hangzik de hálás is vagyok hogy tudom mi az hogy éhesnek lenni például mert így teljesen másképpen értékelem a dolgokat). Volt olyan hogy hétvégén is bent kellett lennünk koliban és amíg a többi osztálytársamnak csak haza kellett menni a tiszta ruhákért meg ételért vagy esetleg nekik a szüleik bevitték nekem haza kellett jönnöm megfőzni, kimosni magamra és még buszhoz is voltam kötve közben a nevelő hívogatott hogy mikor érek vissza meg siessek stb szóval ez is ilyen plusz stressz volt nekem. Miután megbuktam azon az éven bejárós voltam, anyám már egyáltalán nem volt itthon, a napjaim teljesen osszefolytak kb, nagyon erős depresszióm lett, konkrétan senki meg semmi nem érdekelt saját magamat is beleértve, elmentem isolába, hazaértem és feküdtem a nyomoromban. Anyám ha hívott akkor is csak a számlákat kérdezte meg összeveszett velem stb. Tanárok teljesen másképp álltak hozzám, lenéztek hogy megbuktam sőt az egyik igazgatóhelyettes asszony mindig 1-2 jeggyel rosszabbbat adott, beszólogatott stb. Azért nem mentem gyengébb gimnáziumba mert az a város ahová jártam iskolába ott 2 erős gimi van meg egy nagyon legallja szakképző, egész környéken így van kb. Családsegítőnek meg hasonlóknak soha nem szóltam meg senkit nem akartam ebbe belevonni, rokonoknak 17 évesen jeleztem hogy baj van/volt de nem igazán hatotta meg őket. 14-15 éves koromban a verések abba maradtak, már nem voltam hajlandó eltűrni de verbálisan azóta is ugyanúgy bánt. Nyáron már annyira teljesen kivoltam tőle hogy szétkarmoltam a karomat és a kék vonalat akartam keresni de csak egy bizonyos idő után voltak elérhetőek
dec. 15. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!