Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érettségi évében különköltözés...

Érettségi évében különköltözés? Lehet bírni, ha kikerülök a 'gyerekszerepből'?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyobb vitánk itthon, lényegében ultimátumot kaptam, hogy vagy megteszek valamit, amit egyáltalán nem akarok, vagy pakolhatom a cuccomat és oldjam meg az életemet, ahogy akarom.


Lenne lehetőségem elköltözni, szívem szerint mennék is, akár már most, csak én jövőre érettségizem, nem tudom, a 12. mennyire lesz nehéz.


Aki mellett nem voltak ott teljesen a szülők érettségi előtt, mesélne, hogyan élte meg? Nehezebb volt, mint másoknak, akik mondjuk otthon éltek, rendes családban? Meg egyáltalán, mehetek úgy, hogy 18 éves még nem vagyok (júliusban lesz a szülinapom)? Vagy ha édesanyám éppen lenyugszik, simán hazahozathat rendőrökkel, legrosszabb esetben, mert éppen meggondolja magát?



2023. máj. 19. 21:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/152 anonim ***** válasza:
40%
Es mégis hová költöznél, ki tartana el? Ha vele is összeveszel keresel megint valakit aki eltart? Mi az amit ennyire nem akarsz megtenni?
2023. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/152 anonim ***** válasza:
93%

Várd meg a júliust és menj akkor ha valóban van hova menned.

Nekem sem volt egyszerű. Igaz elküldeni nem küldtek de otthon mindig állt a bál. Suliba vagy könyvtárba kell menni tanulni. Ott nyugalom van.

És már jó lenne ha elmennél egy kis diákmunkára, hogy legyen kezdő pénzed. Nem kell minden nap. Elég a vasárnap ejjeleket bevállalni egy gyárba meg mondjuk 2 hétköznap valahol ahol akarsz és kell.

2023. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/152 anonim ***** válasza:
21%
1, én is eltudtam volna otthonról menni, csak könnyebb volt otthon maradni és így többet megtudtam takarítani. Nem lehetetlen segítség nélkül elmenni. De ha akar segítséggel is megy, mi a baj vele?
2023. máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/152 anonim ***** válasza:
100%
Nekem májusban van a szülinapom, pár nappal a 18. után a barátomhoz költöztem (egy teljesen beteg, romlott, bántalmazó családom volt/van). Megviselt a költözés, sokat sírtam utána, de még így is olyan érzés volt, mintha egy követ szedtek volna le rólam, és 18 év után végre először vettem volna levegőt. Az érettségi mindenből ötös lett, a barátommal együtt tanultunk rá (osztálytátsak voltunk), azóta össze is házasodtunk és van 2 gyerekünk. Életem legjobb döntése volt. :)
2023. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/152 A kérdező kommentje:

1-es, kicsit furcsa csengése van a válaszodnak, bár lehet, én értem félre...

Nem az összeveszésen van a hangsúly itt, picit azért árnyaltabb a kép ennél.


Itthon évek óta háború van az anyám és a férje között. Megcsalta anyát rengetegszer az évek alatt, de válni nem akar, mert nem találna még egy olyan hülyét, mint anyám, aki ingyen házicseléd a munkája mellett (a mostohaapám egy kávét nem tud/nem akar magának megfőzni, az ételeket tányérra szedve kell elétenni, stb). Anyának ez szerintem valahol tetszett is, mert neki lételeme, hogy gondoskodhasson másokról. A megcsalások mellett még ott van az, hogy a férje elég gyenge idegileg, mindenért kiabál azonnal (miért hason fekve tanulok, anya miért a garázs jobb oldalára állt a kocsijával, szóval ilyen "komoly" dolgok miatt képes üvöltözni azonnal, de akár addig, hogy még az orra is elkezd vérezni). Ebben élek évek óta, a mostohaapám nem csak anyával veszekszik, velem is. Olyankor mindenféle jelzővel illet, sötét vagyok, k_cs_g vagyok, lusta vagyok stb. Majd megnyugszik, és fél óra múlva úgy tesz, mintha nem történt volna semmi, állítja, hogy ő nem kiabált, nem beszélt csúnyán.

Anyámnak pedig az volt mindig a válasza, mikor kértem, váljon el, mert így nem lehet élni, hogy mással sem lenne jobb, meg hogy örüljek, amiért nem ver meg minket a férje, és legyek inkább hálás neki. Szóval ezek után még én voltam a rossz, meg a hálátlan, hiszen "csak" kiabált, kékre-zöldre is verhetett volna éppen... Így élni nem jó, hogy egy részed tudja, ez mennyire egészségtelen családi kép, mennyire nem normális, de itthon mégis azt hallod, hogy lehetne rosszabb és miért nem vagy elég hálás, miért nem örülsz és hogy te tehetsz erről, mert az anyád egy fizetésből kettőtöket nem tudna eltartani?

Aztán anya tavaly talált magának valakit, idén már nem is próbálja leplezni. Munka után a pasihoz megy, ott van 7-8-ig, hétvégente is. A férje néha megkérdezi, hogy hová megy, annyit mond rá, hogy semmi köze nincs hozzá, és ennyivel le van tudva. De a férje nem is feszegeti a témát, hiszen főzve, mosva, takarítva van rá, ennyi neki anyától elég is. Hetente 2-3-4 nagy veszekedés azért még így is van valamin...


December óta az életemben van egy férfi, akivel már elég sok minden történt, igazából jelenleg azt érzem, ő a biztos pontja az életemnek. Olyan érzésem van vele, mintha otthon lennék, vagy nem tudom. Megnyugszom, nem idegeskedek, nincs bennem az a gyomorgörcs, mint itthon. Úgy érzem, hogy tőle nem tudok olyat kérni, amit ne teljesítene, ne adna meg. Időt tölt velem, figyel rám, mikor beszélgetünk, érdeklődik és megjegyzi a legapróbb dolgokat is. Itthon ezt sosem érzem, anyukám nem nagyon tudja például, hogy miket szeretek, vagy mitől érzem jól magam.

Sosem éreztem még ennyire fontosnak magam, mint az elmúlt hónapokban. Szeretnénk felvállalni egymást, vagyis ő már felvállalt, de itthon nem sokat beszéltem róla eddig. Ma elmondtam anyukámnak, hogy van ő, a hosszúhétvégén esetleg megismerkedhetne vele, elmondtam azt is, hogy idősebb korosztály (kérlek, ne gyertek előítéletekkel, jóslásokkal, mert amíg nem ismertek minket, vagy a helyzetünket, felesleges). Anyámnak erre eldurrant az agya, hogy én mit képzelek magamról, hol szedtem egyáltalán össze, mióta titkolom én ezt? Mondtam, hogy mivel kb. sosincs itthon, sosem beszélgetünk, nem nagyon kellett titkolóznom, hiszen fel sem tűnt neki, hogy se hétköznap délutánokon, se hétvégéken nem nagyon vagyok itthon, mert rosszul vagyok a férje viselkedésétől, meg ettől az egésztől. Mondta, hogy hallani sem akar erről többet, és meg ne tudja, hogy továbbra is beszélek, találkozom "ezzel", mert biztos kiveri az összes fogamat (gondolhatjátok, milyen stílusban ment a beszélgetés így). Mondtam, amit itt is leírtam, hogy fontos nekem, jól érzem magam vele/mellette, nagyon kiegyensúlyozott lettem, mióta az életem része. Őt ez nem érdekli, hagyjam ezzel, hogy nekem lelki bajaim voltak, hallani sem akar erről többet. Mondtam, hogy jó, nem kell megismernie, de továbbra is az életem része lesz, erre jött azzal, hogy akkor mehetek innen, hogyha ennyire nagylány vagyok.


Biztos vagyok benne, hogy vannak ennél rosszabb emberi sorsok, mert tényleg éhezhetnénk, fizikailag is lehetnénk bántalmazva, de engem tényleg megviseltek az elmúlt évek. Az, hogy állandóan zeng a ház a veszekedésektől, hogy én sem tudok olyat tenni, amire nem jönne valamilyen megjegyzés, hogy az anyám semennyire nem ismer és sosem éreztem magam idevalónak, nem érzem ezt a házat az otthonomnak.

2023. máj. 19. 22:38
 6/152 anonim ***** válasza:
100%

Várd meg a júliust az már igazán nincs messze. Azért írom hogy várd meg, mert így még akár vissza is hozathat. Legalábbis én így tudom.

Aztán utána én a helyedben lelépnék, de végleg.

2023. máj. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/152 anonim ***** válasza:
86%

#1 vagyok, hű, hát én csak kamasz hisztire gondoltam, de ez nagyon komoly dolog. Ne haragudj, hogy félre értettem.

Kegyetlen élet folyik nálatok, elhiszem, hogy menekülni akarsz. Én is azt javaslom, hogy várd meg a júliust, mikor betöltöd a 18at, addig mondd azt, hogy már vége van a kapcsolatnak. Az már "csak" 2 hónap.

Tudom, most szerelmes vagy és ő a mentsvárad, de azért leírom, amit gondolok. Nagyon kiszolgaltatott helyzetbe fogsz kerülni, ha összeköltözöl a pároddal, aki kvázi még évekig el kell tartson, hisz érettségivel sem nagyon fogsz dolgozni, szakma vagy diploma jó ha van mellé. Elhiszem, hogy a tőle kapott figyelem megrészegít, hisz ezt sajnos máshol nem kapod meg, de ilyen rövid idő alatt nem ismered igazán, nem tudhatod mit hoz ki belőle az, hogy teljesen tőle fogsz függeni, gyakorlatilag bármit megtehet veled,mert kiszolgáltatod magadat neki. Persze mikor az ember fülig szerelmes ezeket a szavakat meg sem hallja, és kívánom neked ,hogy minden jól alakuljon a pároddal, de hidd el nagyon sokmindent láttam már életemben, és én nem 18 éves vagyok. Remélem nem lesz igazam, de azért ezt az oldalát is gondold át a dolognak.

Ebben a történetben anyukád a szörny, aki hagyja, hogy mindezt átéld, ő pedig menekül de téged hátrahagy.

2023. máj. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/152 anonim ***** válasza:
85%

Diákmunkát végzel? Továbbtanulni szeretnél? Csávód mennyivel idősebb? Más rokonhoz nem tudnál menni inkább míg jobban megismeritek egymást a barátoddal?

Az a baj hogy sokszor az idősebb partnerhez költözés is ugyanolyan kiszolgáltatottság, mint a ilyen közegből való kilépés...

A párod tudta milyen körülményeid vannak, vagy relatíve hamar elmesélted neki?


Amúgy a helyedben én lelépnék, és vissza se néznék. Aztán anyád majd pasloghat, meg rádhívogathatja a rendőrt, meg hazavitethet, de valószínűleg úgysem fogja, mert ott leszel te aki egy ilyen helyzetben anyádnak is a szemébe köpheted, hogy ő mondta hogy húzzál el, akkor legyen továbbra is a férje cselédje, meg jarkaljon a szeretőjéhez, mint vmi ribnc.

Nekem ott elveszett ez az egesz, hogy anyád férje téged is baszogat, de még legyél hálás, hogy nem ver, miközben a verbális abúzus sokkal mérgezőbb, mint egy kbasz*ott pofon, mert a fizikai erőszak legalább véget ér, ha kilepsz a házból, de a szavak meg a szavakkal kapcsolatos stressz örökre ott fognak ülni az ember nyakán mint egy tégla seggel meg lábbakkal... Milyen anya az ilyen? "Legyél hálás, hogy nem vernek" 2023 van, nem 1575.... Botrányos. Ha végül meg is várod, hogy 18 legyél, is lépjél le valahonnan.


3 éve érettségiztem, utána pedig emelteket is tettem, ha nem melegedni jártál az iskolába, a kisujjadból kirázod. Ráparáztatnak a tanárok, meg mindenki más is, de amúgy nem nehezebb, mint egy nagyobb témazáró... Az emelt sem, minimális tanulással, valós odafigyeléssel, érettségi feladatok gyakorlásával is elég ha januárban nekiállsz, tételeket tanulni meg írásbeli után is elég.

Magyar-töri szakos vagyok, ha ezekkel a tárgyakkal kapcsolatban lennének kérdéseid, vagy vmi átfogóbb könyvet, stbt keresel, ha még nincs, nyugodtan dobj egy üzit, aztán próbálok segíteni, hogy jobb legyen a felkészülés jövőre 🙋🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

2023. máj. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/152 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy barátnődhöz, vagy rokonodhoz költöznél, azt mondanám, hogy menj, amint tudsz. De egy pár hónapja megismert idősebb férfihez...Teljesen ki leszel neki szolgáltatva, és már most sem egyenrangú a kapcsolatotok. "Úgy érzem, hogy tőle nem tudok olyat kérni, amit ne teljesítene, ne adna meg." Ez a beetetés időszaka. Nagyon sok ilyet láttam már. Felkarolja az elesett fiatal lányt, aztán elkezd uralkodni rajta.
2023. máj. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/152 anonim ***** válasza:
94%
A sztorit elolvasva sajnálom és megértem a helyzeted, de ez csöbörből vödörbe szituáció lesz. Amúgy a "menekülő elköltözés" ritkán sül el jól.
2023. máj. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!