Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ahol olyan rossz a kapcsolat,...

Ahol olyan rossz a kapcsolat, hogy a gyerek megszakítja a kapcsolatot a szülőkkel, ott nem ciki mások előtt a szülőknek, ha közös ismerősök gratulálnak pl. esküvőhöz, unokához, ő meg egyiknél sem volt jelen?

Figyelt kérdés

dec. 19. 11:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, bírom ezt a “kommunikáció a negoldást”.

Nálunk ilyen nem létezett. Ezt mindig azok hangoztatják, akik el se tudják képzelni, hogy milyen nem meleg, szerető családban felnőni.

Amúgy nálunk sem volt teljes megszakítás, de külföldön élek, évi egyszer mentem haza.

dec. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Szégyellje magát a gyerek.
dec. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
31%
Ha anynira rossz a kapcsolat kétlem hogy ezzel foglalkoznának.
dec. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%
#12 Agresszív, bántalmazó szülőnél nem a gyereknek van szégyellnivalója, hanem a szülőnek. Ő az, aki megnyomorít egy nála sokkal gyengébb, neki kiszolgáltatott embert, ő az, aki ezzel bűncselekményt követ el, ő az, akit a társadalom normális része megvet. Úgyhogy szégyellje magát a szülő, mert neki van szégyellnivalója.
dec. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
96%

Nem érdekel, hogy ciki-e nekik vagy sem. Miniálisan sem izgatnak az érzéseik, ha "ciki", azt maguknak köszönjék.


Okkal nem tartom velük a kapcsolatot - persze, ha őket kérdezi bárki, akkor ők "olyan jó szülők, mindent megadtak, én vagyok a szívtelen" stb :D


Rendben, nekem mondjuk nyolc mit hazudoznak másoknak.

dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%
#15 Nyugi, minden normális ember tudja, hogy csak a saját egójukat védik.
dec. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
82%

#13

Igen, valóban nem foglalkoznak vele, amíg van máááásik gyerek, aki szipi-szupi.

Majd ha nem lesz (vagy nagyon-nagyon távoli külföldre kerül), vagy ne adj Isten, éri valami, na majd akkor kapaszkodnak abba a gyerekbe, akit éppen csak megtűrtek (esetleg bántalmaztak is). Akkor már nem fog számítani az ilyen szülőnek, hogy "rossz a kapcsolat".

Tapasztalat.

dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
42%

Sunyi, semmirekellő és sz@rkavaró kamaszből ugyanilyen felnőtt lett, szülei lelkileg tönkrementek.. Hiába volt a példamutatás, szép szó stb.

Hallani sem akarnak róla, egyáltalán nem érdekli őket, ki is tagadták már.

dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó, és te ki vagy a sztoriban? Mert ez a tipikus, hogy “bezzeg én milyen jó szülő voltam”, holott a francokat
dec. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
59%
18as hagy ezen az oldalon mindig a szülő a rossz és a gyerek a védtelen, ártatlan, akkor is ha veri a szüleit.
dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!