Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ahol olyan rossz a kapcsolat,...

Ahol olyan rossz a kapcsolat, hogy a gyerek megszakítja a kapcsolatot a szülőkkel, ott nem ciki mások előtt a szülőknek, ha közös ismerősök gratulálnak pl. esküvőhöz, unokához, ő meg egyiknél sem volt jelen?

Figyelt kérdés

dec. 19. 11:55
1 2 3
 1/25 Metionin ***** válasza:
93%
Ennél kisebb dolgok is vércikik nekik. Pl. amikor évekig nem mentem haza a koliból, anyám mindenfélét behazudott azoknak, akik kérdezték, hogy merre vagyok, mikor jövök haza, mert sosem látnak. És utána is kiderült, hogy azért keresett és sírt, hogy látogassam meg, mert ciki volt, hogy az ismerősök nem látnak, nem pedig azért, mert annyira hiányoztam vagy valami.
dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Apámmal nem beszélek, neki az volt ciki, amikor nem köszöntem neki a buszon és az ismerősei meg kérdezgették, hogy hát mi ez a helyzet?


Szóval ez van... tetszett volna nem agresszív, alkoholista, testileg-lelkileg bántalmazó féreg lenni. Egyébként ezt nem értem a mai napig, hogy akik bántalmazzák a gyereküket, azok hogy nem gondolnak arra, hogy az a gyerek egyszer majd fel fog nőni és mindenre emlékezni fog? És hogy a gyerekkori abúzusnak bizony meg lesznek a kellemetlen következményei a bántalmazó szülőre nézve.

dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%

Utolsó: nem.

Anyám elbagatellizálta az egészet, az nem is úgy volt, rosszul emlékszel, meg szegény mostohaapámnak nehéz gyerekkora volt (akkor lehet a saját gyerekeinek is, kit érdekel), meg nem kell szerelőt hívni, mert megcsinál mindent. Az fontosabb volt, mint a gyerekei élete.

dec. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Metionin ***** válasza:
98%
2. A legtöbb bántalmazó szülőnek igencsak szelektív memóriája van. Anyám sok olyan dolgot is tagad, amikre van tanú, hogy megtörtént.
dec. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

A szomszédban lakik egy nő, neki ki van téve a bejárati ajtóra egy kopogtató, hogy az anyai szív tudja ki jön hozzá, a gyerekei nyissanak be, a többiek kopogjanak. Szoktunk beszélgetni néha, ha összefutunk, kérdezte egyszer a férjem tőle, hogy messzel laknak a gyerekei? Mondta a nő, hogy nem, de nem tartják a kapcsolatot. Nem mentünk bele, de utána párszor mondott dolgokat, hogy az egyik fia hazavitte a barátnőjét, akivel a konyhában beszélgettek, mikor még élt a férje, vele együtt, de ő nem akarta, hogy idegen nő legyen a lakásában és hipóval leöntötte őket, azóta se ment haza a fia. Utána egy másik alkalommal elszólta, hogy a másik fiát kitagadta, mert más szakmában akart továbbtanulni, nem abban, amit ő akart. Hát nem tudom, erre miért várja, hogy bármelyik is menjen hozzá, de nem szóltunk.


Néha viszont, ahogy egyre idősödik, van, hogy panaszkodik, hogy hiányoznak neki a fiai, meg ő soha semmi rosszat se tett, csak nekik akart jót... Szóval nem, ő nem érzi cikinek, mert fel se fogja, miért tojnak a fejére.

dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
Igen, pont ezek ilyenek, hogy az anyai szív, meg ők mennyire jó szülők. Az enyém is azt gondolta magáról, holott a mostohaapám mindig is fontosabb volt, s soha, egy dicsérő szót nem kaptam tőle, csak kritikát. Elmondani se lehetett neki semmit. De ha megkérdezted volna, azt mondta volna, hogy ő mennyire jó szülő.
dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

6-os, dettó, ugyanilyen anyám van.

Amúgy nem ciki nekik valóban (anyámnak sem), bár nálunk teljes kapcsolatmegszakítás nem volt, viszont nagyon le van redukálva, kb. egy évben egyszer megyek. Én kinézem belőle, hogy ha kérdezi valaki, akkor engem szid, mert ilyen meg olyan vagyok. Nagyban megkönnyíti a helyzetét ilyenkor amúgy az ilyen szülőnek, ha van egy "bezzeg" gyereke is, aki bezzeg még külföldről is hazarepül havonta, akkor azzal lehet villogni mások előtt, hogy ő hazajár, a másik meg nem (oda se neki, hogy nálunk mondjuk a bezzeg az az agyon kivételezett öcsém, az éppen csak megtűrt pedig én vagyok).

dec. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
23%
Nem, hiszen lehet hogy pont a gyerek borzalmas viselkedése miatt szakadt meg a kapcsolat, és örülnek ha nem tudnak róla.
dec. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

7/ apai nagyanyámnál ez volt, apám nem tartotta vele a kapcsolatot, mert borzasztó gyerekkora volt, főleg az anyja miatt, kb 10 éves korától már inkább a nagyszüleihez szökdösött és ott lakott.

Mi jártunk a nagymamához, de csak anyámmal vagy egyedül a tesókkal. Na hát a nagymama minden alkalommal egy negyed órás előadásban szidta apámat, milyen hálátlan meg rossz, meg különben is milyen dolgai vannak, ő se kíváncsi rá. De volt hogy azért szidta, mert látta, hogy apám áll a buszon, nem ül le, és hogy ez is milyen dolog már.

dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
25%
Ciki és kellemetlen, de biztos, hogy a gyereknek van mindenben igaza? Az "olyan rossz a kapcsolat" eléggé tág fogalom, valóban vannak tragikus esetek, néha csak sértődésről és félreértések sorozatáról van szó és a gyerek fejjel megy a falnak. Olykor a szülők is lehetnek problémásak. Az éremnek két oldala van. Rövid az élet, előfordul, hogy évtizedek múlva értik meg csak egymást. Kommunikáció sokszor a megoldás és akarni kell a másik felet megérteni, megismerni a tetteinek a mozgatórugóit. Nem arra gondolok, amikor valakinek el kell menekülnie az erőszak elől, ott csak ez az egyetlen észszerű megoldás. Más esetben törekedni kell a kapcsolat javítására.
dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!