Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ahol olyan rossz a kapcsolat,...

Ahol olyan rossz a kapcsolat, hogy a gyerek megszakítja a kapcsolatot a szülőkkel, ott nem ciki mások előtt a szülőknek, ha közös ismerősök gratulálnak pl. esküvőhöz, unokához, ő meg egyiknél sem volt jelen?

Figyelt kérdés

dec. 19. 11:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Na ebben pont érintett vagyok, mint gyerek.

Egyáltalán nem az a tapasztalatom, hogy a társadalom többsége megveti a saját gyereke ellen forduló szülőt, sőt, rengetegszer érzékeltem egy olyan neheztelést azoktól, akik tudták, hogy megszakítottam a kapcsolatot, hogy valamit nagyon rosszul csinálhattam, ha az adott szülőm ilyen dolgokra kényszerült velem szemben, amiket tett. Durva, életveszélyes dolgokról van szó az alap terrorja mellett. Kb senkinek nem számít ez sem.

Ha eddig nagy ritkán valaki(k)nek beszéltem a témáról, a következő reakciókkal szembesültem még:

- ,,azért csak az apád / anyád"

- ,,azért csak felneveltek, nem szenvedtél hiányt semmiben"

- illetve elég sokan hirtelen nagyon elvetették a sulykot, érezhetően sokkal kevésbé viselkedtek tiszteletteljesen irányomba, vagy konkrétan megpróbáltak átverni, kavarni a hátam mögött egészen változatos dolgokban, kitúrni közös ismerősi körből, stb. Gondolom, emögött valamiféle állati berögződés állhat, miszerint aki mögött nem áll támogató klán/család, az sokkan könnyebb préda (aztán volt, hogy jöttek részemről a meglepetések ilyenkor, mert az ilyen közegben felnövés megedzi és élesebb látásúvá teheti az embert, de ezzel meg nem mindig számoltak).

Ha valaki ilyen lépésre kényszerül gyerekként, nagyon érdemes megfontolnia, kinek mit ad ki a történetről, mert előtte kifejezetten kedvesnek és empatikusnak tűnő barátok és rokonok is pillanatok alatt fordulnak át vadállatba, ha azt érzik, hogy nem kell kinek elszámolniuk, ha eldurvul a helyzet. Én tanultam az ilyen esetekből, ma már egy nagyon szűk körön kívül ha ez a téma feljön, röviden lezárom annyival, hogy több száz kilométerre laknak a szüleim és kész. Egy dologtól még azért nagyon erősen tartok, fogalmam sincs, hogyan kellene ezt a témát menedzselnem, ha újra lesz komolyabb párkapcsolatom, ott nyilván nem lehet ezt majd kikerülni. De majd lesz valahogy.

30 körül, férfi

dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

21# A férjem megszakította az anyjával a kapcsolatot, az ő és az apja elmondásai alapján teljesen jogosan. Én támogatom mindenben, de a családja egy része nem. Hiába voltak jelen és voltak szem/fültanúk elég sok mindenre, ugyanezt kapja, mint te! Mégis csak az anyja, meg hogy ő se szent, neki kéne engednie...


Nem! Volt, hogy rávették egy találkozásra, rögtön ugyanazt kapta, mint előtte.


Ne aggódj, fogsz találni olyan nőt, aki melletted áll majd és támogat!

dec. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
21-es vagyok, köszönöm a biztatást, néha eléggé örülnék már olyan barátoknak és nőnek, akiknek ez a téma nem trigger :D igazából ülönösebb támogatást sem igénylek ebben, már az is óriási előrelépés lenne, ha pontosan úgy viselkednének velem, mintha nem lett volna / nem lenne ilyenekben részem.
dec. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, soha nem csináltam aljasságokat ezekkel takarózva és ha beszéltem is a témáról, soha nem drámázva, hisztizve tettem, szóval okként tényleg a defektes berögződések maradnak az ilyen viselkedésekre.
dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Jaj, igen, ez a “mégiscsak az anyád”, meg “flenevelt” (de hogy).. nekem is ezzel jöttek, hogy de hát kaptunk enni, meg volt tető a fejünk felett. De pl anyám a szememre vetette, hogy pelenkázott babakoromban..

az, hogy az otthoni légkör hideg, agresszív volt, veszekedések, verések, (mostohaapámtól főleg), az nem számít. Hát etettek, volt házad, mit akarsz… ez nem így működik.

dec. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!