Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben lemondanád,...

Ilyen esetben lemondanád, hogy a párod gyerekei hozzátok jöjjenek egy hétre?

Figyelt kérdés

A párom exe és a jelenlegi párja 1 hétre elutaznának kicsit romantikázni, úgy volt, hogy velünk lesznek a gyerekek. Ez addig nem is lett volna gond, amíg szépen a hét folyamán le nem betegedtünk mindannyian. Így nem szeretném, ha átjönnének, főleg azt nem, hogy egy hétig maradjanak, mert a végén ők is lebetegednek és őket is lehetne ápolni...

A párom exe valószínűleg kiakadna, alapból nem jó a kapcsolat, de félek, az sem lenne jobb, ha a beteg gyerekhez kellene hazajönniük.


dec. 21. 09:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ezt döntse el az apjuk.
dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
84%

Nem. A szülőséggel járnak a nehézségek is, a férjed ezt vállalta, mikor gyereket csinált.


Így is megússza már a nehezét, a mindennapos gondoskodást, akkor bírja ki, hogy most majd ő ápolja a gyerekeket, ha betegek lesznek, ez van. Anyuka is ápolja őket, ha betegek, neki is jár a kikapcs.


Ha ezt nem tudod elfogadni, nem kell gyerekes emberrel összejönni.

dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
79%
Apuka addig költözzön át a gyerekekhez. Ennyi bőven jár az exnek.
dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
90%
Ezt már pofátlanság lenne lemondani. Ès nem is biztos hogy a gyerekek is lebetegednének.
dec. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
97%
Miért mondaná le a párod (nem te...)? Az ő gyerekei is, és most ő a soros, akkor is, ha kellemetlen. Anyuka is megoldja minden más időben, ha beteg, ha nem. Ez most így jött ki, ez van. Ha egy háztartásban élne még mindig a gyerekeivel, akkor se paterolja el őket, ha épp leveri valami a lábáról, nem? Ha TE nem akarod ott a kölyköket kerülgetni, amíg beteg vagy (amit gyerektelenként, 'közöd nincs hozzájuk alapon' meg is lehet érteni), akkor meg szólj a párodnak, hogy vagy ő költözzön és oldja meg a gyerekeivel máshol a dolgait vagy te mész addig valahova wellnesezni.
dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
33%
Itt nem arról van szó, hogy majd a kölyköket ápolni kell, ha netán lebetegszik. Hanem arról, hogy a kérdező és férje MOST le van betegedve. Tehát nekik most pihenniük kellene (lehet, lázasak is), ilyenkor az embernek saját magáról is elég gondoskodni, nem pedig még két másik emberről. Szerintem erről lenne szó.
dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
84%

"Tehát nekik most pihenniük kellene (lehet, lázasak is), ilyenkor az embernek saját magáról is elég gondoskodni, nem pedig még két másik emberről"


Akkor nem kell gyereket vállalni, ha valaki így gondolja. Apuka vállalta, ez van, gondolom, ba anyuka beteg, ő sem veszi át a gyerekeket.

dec. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
98%

Egyrészt érthető, másrészt ez egy leszervezett utazás, harmadrészt az együtt lévő szülők se passzolják le a gyereket ha betegek. Sajnos ez van. Szólnék az exnek hogy betegek lettünk, így is szeretné hogy vigyázzatok rájuk, és ha azt mondja igen akkor ennyi.

Szerintem szemétség keresztbe tenni már így napokkal előtte.

dec. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
93%

Ha lesz saját gyereked, ő se fog megszűnni, ha betegek lesztek.

Most apás hét lesz, leszervezett utazás. Kibírjátok. Gyerekek lehet, hogy elkapják, lehet, hogy nem. Következő héten a suliban is elkapnák a többiektől.

dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 A kérdező kommentje:

A párom is beteg, tüdőgyulladása van és a covid tesztje is pozitív, lázcsillapítóval is 39,8 a láza, mindene fáj, felkelni se tud. A két kisebbem skarlátos, a nagy a hányós hasmenőst nyalta be. Én meg nem tudom, mert lázas vagyok és hasmenésem is van.

2 szobánk és egy nappalink van, szóval a gyerekeit nem tudnánk elkülöníteni. A gyerekekhez ha jól lenne sem tudna menni, mert az exe a párja szüleivel él. Ők nem vállalták a gyerekeket.

dec. 21. 10:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!