Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mennyire jogos anyáméktól?

Ez mennyire jogos anyáméktól?

Figyelt kérdés

Anyám kitalálta, mivel már elmúltam 18 és mivel ő mossa a ruháimat, vegyek neki mosóport meg folyékony mosószert. De kikötötte márkára illatra kiszerelésre hogy mit vegyek. Ezzel nem is lenne akkora probléma, csakhogy nem dolgozok, rgo nincs keresetem. Másrészt kéthetente viszek neki egy kevés ruhát szóval nem értem.

Szerintetek igaza van, és ez másoknál is így van? Tudom nem köteles eltartani, amúgy számlákba nem kér.

18/f, 36/n


dec. 21. 21:46
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
77%

Jesszus... :D Hát azért csak azért mert betöltötted a 18-at még nem leszel hirtelen felnőtt (csak jogilag), jövedelemmel rendelkező ember. Szerintem nem normális ezt elvárni így. Más lenne a helyzet ha dolgoznál már, vagy idősebb lennél, de így...

Nekem anyám a rezsibe való beszállást kérte, de csak akkor amikor már dolgoztam.

dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
80%

Jogosnak jogos, csak értelme nincs.

Miből kellene venned?

(Miért nem dolgozol?)

dec. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
13%
Vegyél neki ha ezt kérte.
dec. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem jogos ez egy édesanyától. Csak mert betöltötted a 18at jóhogy ki nem rak otthonról ennyi erővel..

Szerintem ameddig nincs kereseted nem kellene kérnie semmit sem. Én akkor sem kérnék a gyerekemtől, hagynám hogy gyüjtse a megkeresett pénzét hogy eltudjon indulni az életben( ha nincs egy fillérem sem elinditani),tudjon elköltözni. Van olyan szülő aki kér egy keveset a rezsibe és az élelembe. Én ezt sem tenném. Így ez teljesen jogtalan hogy kereset nélkül vegyél mosószert..

dec. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
95%
Tanulsz még? Vagy miért nem dolgozol?#4
dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
86%

Ha még középiskolás vagy, akkor jogilag sem kötelezhet erre.

Mondd meg neki, hogy szó sem lehet róla, viszont mész a gyámügyre, ha nem akar eltartani.

Azért a lóf...nak is van vége.

dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Nem dolgozok egy hónapja kb, előtte 4 hónapot dolgoztam. Van félretett pénzem (jogosítványra gyüjtöttem), de így azt költöm. Szüleim is dolgoznak, nincsenek olyan anyagi helyzetben, hogy velem vetessenek meg ilyen tisztítószereket..

Másrészt ha tegyük fel veszek egy ilyen xxl-es mosogatószert akkor abból fix a saját ruhájukra is használni akar, mert most jutott eszembe, hogy egyszer mondta mennyire felment az áruk.

dec. 21. 22:35
 8/46 A kérdező kommentje:
mosószert akartam írni nem mosogatószert...
dec. 21. 22:36
 9/46 anonim ***** válasza:
96%
Ezt megkell beszélned vele.Hogy ebbe a hónapba akkor te veszed( ha végképp megkell venned és nincs más kiút)a következőben viszont ő ha együtt mossa a cuccaid az övékkel, így az ő ruhájukra is használja a mosószert. Ha viszont külön mossa a cuccaid akkor te adagold a mosószert és tedd félre a flakont..Nem hiszem el hogy ehhez kellene folyamodni..Ilyen szülő nincs.. Enyém tiéd stb.
dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
83%
Anyádnak valami rohama lehetett.
dec. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!