Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mekkora pofon lehet az élettől...

Mekkora pofon lehet az élettől, ha rájössz, hogy a szüleid rossz emberek (de jó szülők)? Ezért meg lehet szüntetni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Rabszolgahajcsár a munkahelyén, széttúr egy házasságot, átveri az ügyfeleit, átvert családtagot, kirúgatott valakit...


Rengeteg gonosz emberrel találkoztam, és ilyenkor belegondolok, hogy a többségnek gyereke van.


Apám munkahelyén sosem voltam, el nem, és belegondolok, hogy az én odaadó, kedves apám egy freg lehet-e a munkahelyén, akitől mindenki fél.


dec. 26. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Inkább a fordítottja. Amikor évtizedek után rájövök, hogy egyáltalán nem készítettek fel az életre, sőt. De közben nagyon jó emberek. Én meg végig úgy tekintettem rájuk, hogy engem csak akadályoznak minden értelmes dologban és semmi értelmeset nem képesek kihozni belőlem, és akkor biztos az élet többi területén is csak butaságokat mondanak, aztán rájövök, hogy nem.
dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Férjemnek nagy törés volt. Az anyjáról megtudta, hogy éveken át azzal zsarolta az apját, hogy ne hagyja el, mert öngyilkos lesz, de fűvel fával csalta a férjét. Később előadta, hogy itt ő volt az áldozat, nem volt más módja, hogy felnevelje a fiait, kvázi prosti is volt a szeretőinek.
dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha az én szüleim lennének olyanok, mint amit a kérdező írt, de ugyanakkor velem normálisak és mindig szeretetet teljesek lennének, attól még szeretném őket. Ugyanúgy ha a gyerekem lenne ilyen. Nem örülnék neki nyilván.
dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
A szüleim nem ilyenek és őszintén kicsit bánom. Mármint… nem az ilyen “rossz” emberek a sikeresek az életben? Az én szüleim a tipikus szürke középosztály tagjai. Tisztességgel, becsülettel nyomorogtuk végig az egész gyerekkoromat és csak felnőttként jöttem rá, h mennyi mindent tehettek volna, h ez ne így legyen, de nekik könnyebb volt így. Én inkább emiatt voltam csalódott. Teljesen máshogy csinálom, mint ahogy ők csinálták. Bár nem vagyok köcsög senkivel, de törtető vagyok, elérem, amit akarok. Lehet az én gyerekemnek sem fog ez tetszeni, de én a saját életemet úgy csinálom, ahogy akarom, épp ahogy a szüleim is úgy csinálták az életüket, ahogy akarták.
dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Az én szüleim rendes, jó emberek, de ha rájönnék, olyan dolgokra, amiket a kérdező leírt, akkor sem tartanám gonosznak őket, mert amiket leírt, azt több szempontból lehet nézni, honnan tudjam, kinél az igazság? Pl ami a munkavállalónak rabszolgahajcsár, az lehet, hogy csak egy erős kezű, eredményorientált főnök. Kirúgatott valakit? Honnan tudjam, hogy nem egy szemtelen, lusta disznó volt, vagy csak egy hozzá nem értő, alkalmatlan valaki? Széttúrt egy házasságot? Hát, ahhoz egy ember nem elég. Átvert valakit? Kérdés, hogy hogyan, kit, mivel? Lehet, hogy csak jó üzletet csinált. Amíg nem valami súlyos, köztörvényes dolgot csinál, addig nem néznék rá másként.
dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Nézd onnan hogy legalább jó szülők.
dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek szerintem otthon is olyanok, bár nem ugyanabban a formában. De egyszerűen van egy értékrendje, egy kommunikációs stílusa, bizonyos problémamegoldó technikái stb. és ezeket viszi magával a munkahelyére és haza is.
dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Az embereknek vannak negítv tulajdonságaik.

De legalább szülőként jók voltak. Ezt sem mondhatja el mindneki.,

dec. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, engem nem vigasztal a tudat, hogy a "jó szüleim" egy hányadék emberek, akik másokat átbsztak.

Nem is tartom velük a kapcsolatot.


Nekem nem fér bele az értékrendembe. Gyűlölöm és megvetem a hazugságot, más kihasználását, fenyegetőzést, stb. stb.


Az meg ALAP, hogy ruháznak, nevelnek, etetnek, miután ŐK akartak engem, nem én akartam megszületni. ;) , ettől nem lesz senki jó szülő.

dec. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint örülnék, ha ez lenne a pofon az élettől.

Mert az esetek nagy részében ez úgy néz ki, h szar ember ÉS szar szülő.

Vagy lehet akár "jóember" is, egy jóindulatú balek de emellett ugyanúgy szar szülő.


Valamint a felsorolt esetek részleteit ugye nem ismerjük, tehát nem is biztos, h annyira szar emberek lennének.

dec. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!