Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a megoldás ebben az...

Mi lenne a megoldás ebben az esetben? (apa, láthatás, vendégség a téma, részletesen lent leírom)

Figyelt kérdés

A hétvégére esik a láthatás. Az volt a terv, hogy az apa szombaton elviszi a gyerekeket a testvéréékhez családi ebédre. A testvére üzent, hogy betegek lettek náluk a gyerekek, de azért lehet menni hozzájuk, megtartják az ebédet. Az apa tudja, hogy a gyerekek anyja nem örül neki, ha beteg rokonhoz viszi a gyerekeket.

Mi a legjobb megoldás?

(vasárnap nem tudja elvinni a gyerekeket az apa láthatásra, mert szilveszteri buliba megy. Csak szombaton aktuális a láthatás részéről)


dec. 29. 22:48
A kérdező szavazást indított:
Az apa elmegy a gyerekek nélkül a családi ebédre.
Az apa a gyerekeivel szervez valami egyéb programot, nem viszi őket a beteg rokonhoz.
Megkockáztatja a betegséget és elviszi a gyerekeket a családi ebédre.
49 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%

Apának nem való a gyerek ha nem tud felelősen gondolkozni! Anyával meg nem kéne kitolni hogy megbetegíti a gyerekeket, hogy aztán ápolja szegényeket és szabit kelljen kivennie, plusz látnia "szenvedni" betegen A gyerekeket. A gyerekeit meg alapból nem teszi ki semmi bajnak a szülő, ezt le sem kellett volna írnom..

Remélem apának lesz annyi esze, hogy nem megy arra..

dec. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán benned vagy az apában miért merül fel,hogy elengeditek a gyereked egy beteg családba?
dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
47%

Elmarad a lathatas

Majd valamikor potoljak vagy nem.


Gondolom a vendegseg azert jo mert az apanak nem kell annyit belezenni a kapcsolatba a gyerekekkel mert a rokon gyerekek lefoglaljak oket

dec. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
2: Mit tud tenni az anya ilyen helyzetben? Az apa oda viszi a gyerekeket láthatásra, ahová szeretné, ahol nincsenek veszélyeztetve. Egy taknyos, köhögös betegség nem tudom mennyire számít veszélyeztetésnek.
dec. 29. 23:34
 5/37 A kérdező kommentje:
3: Ebben igazad van, tényleg előny az apa szempontjából, hogy így legalább elvannak a gyerekek, nem kell velük foglalkozni. Az elmaradt láthatásokat nem szokta bepótoltatni.
dec. 29. 23:37
 6/37 anonim ***** válasza:
77%
Én az apa testévérét sem értem, hogy minek szerveznek úgy programot, hogy a gyereki betegek. Ezzel csak mások fertőzödnek meg, és a gyerekeinek is kellemetlenséget okoz. Ettől függetlenül legalább az apának legyen annyi esze, hogy fertőző közegbe nem viszi a gyerekeit.
dec. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
6: Már meg volt beszélve pár napja, időközben lettek betegek.
dec. 29. 23:53
 8/37 anonim ***** válasza:
97%
Logikus hogy nem kéen így odavinni
dec. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
90%

Taknyos, köhögős gyerekek esetén nem kéne odavinnie az apának a saját gyerekét. Főzzön neki ő, vagy menjenek el a szüleihez (a kisgyerek nagyszüleihez) vagy vigye étterembe vagy rendeljenek kaját.


Amúgy hány éves a gyerek és te ki vagy a történetben?

Nyilván, ha már 12-14 éves a gyerek, akkor inkább merném vinni, mintha óvodás lenne. Az se mindegy, mennyire fogékony az efféle betegségekre. Én a mieinkből indultam ki, ők pl. elég fogékonyak.


A kérdésnek egyébként csak akkor van értelme, ha te az apa vagy. Ha te az anya vagy, akkor az apa azt csinál vele, amit jónak lát, aztán utána vagy beteg lesz a gyerek vagy nem (te meg vagy cirkuszolsz miatta a volt férjednek vagy nem :D).

dec. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
92%

#9 vagyok, csak most olvastam el az eddigi válaszokat.

Nem tartom jó ötletnek, hogy elmaradjon a láthatás. Lehet, hogy a gyerek várja a találkozást az apjával és neki nagy csalódás lenne, ha elmaradna. Végső soron az apa nem beteg, vele együtt tudna lenni.

A rokonokkal való találkozást kéne máskorra tenni. Lehet, hogy jövő hétvégére vagy két hét múlva már meggyógyulnak az unokatestvérek.

dec. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!