Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet itt helyesen...

Hogyan lehet itt helyesen reagálni?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak 2 hét múlva lesz a születésnapja, amit úgy tervez, hogy otthon családi körben ünnepelnénk meg úgy, hogy én a barátnőmmel mennénk, illetve az öcsém és a párja meg a kislányuk. Viszont nekünk vannak fenntartásaink az összejövetellel kapcsolatban, mivel édesanyám kórházban dolgozik és bár nem közvetlenül covidosokkal érintkezik, de van átfedés a mostani időkben. Ezért én és a barátnőm ma elmondtuk neki hogy ne haragudjon meg de mi nem merjük most ezt reszkírozni hogy elmegyünk közös ünneplésre hozzájuk. Most viszont a szüleim és a testvérem is pikkelnek rám, hogy csak azért nem megyünk mert nem fontos nekünk ez az egész meg nem akarunk velük találkozni. Erről szó sincs egyébként, de igenis féltjük magunkat és nem akarunk kockáztatni. Én egyébként is kb minden második évben szenvedek a téli időszakban valamilyen betegségben vagy influenzában, meg akarom előzni a nagyobb bajt. Szerintetek itt most mit lehet tenni, hogy csillapodjon ez az egész? Nem akarunk magunkra haragítani senkit de vendégsébe se akarunk most menni. Úgy érzem az öcsém még szítja is tovább az egészet azzal hogy ellenem beszél...

2020. nov. 18. 18:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%

Azt gondoltam, azt hozod ki a sztoriból hogy édesanyádat félted, nem magatokat... De mindig újra és újra meg tudnak lepni az emberek.

Ha ennyire félsz akkor legyen rajtatok maszk.

Egy barátnőm csak így találkozik a szüleivel, hogy mindenkin maszk van a lakásban. Utána pedig fertőtlenítenek.

2020. nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%
Akkor most már életed végéig nem mész sehová? Ugyanis a vírus mindig életed része lesz.
2020. nov. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem is értem az első mondatodat... Ez olyan szinten természetes, hogy nem is gondolnám hogy le kell írni. Hogyisne félteném őt?! Csak hogy jelen helyzetben mivel ő az aki kórházban dolgozik, így jóval nagyobb az esélye annak, hogy bizony ő kap el előbb bármit.

Mindenkit féltek a családban, ezért sem tartom jó ötletnek az összejövetelt. Maszkban viszont elég érdekes lenne összeülni ebédelni vagy vacsorázni... ha meg ott már levesszük akkor szinte értelmetlen is az egész.

2020. nov. 18. 19:01
 4/23 anonim ***** válasza:
29%
Úgy is elkapka mindenki
2020. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
Mi megyünk minden családi összejövetelre (10 fő alatt vagyunk), annyi hogy nincs ölelés és puszi. Én is tudom hogy van vírus, de ezt meddig lehet ép ésszel csinálni? Anyám 80 éves, ki tudja mennyi időnk van még egymásra.. Vigyázunk egymásra és magunkra, de a családot nem hagyom magára.
2020. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%
Tesódék kislánya jár már közösségbe? Az legalább olyan fertőző közeg, mint a kórház. Nekünk is a gyerek hozta haza a koronavírust az iskolából (igen, biztosak vagyunk benne).
2020. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen időkben minimális szeretettel meg tudja érteni az ember az ilyet.

Legfeljebb külön menjetek, ne a nagy összejövetelre. Akkor is fogjátok viszonylag rövidre, legyen mindenkin maszk, amíg ott vagytok, és folyamatos szellőztetés. Ne ebédre vagy vacsorára menjetek, hanem csak egy délutáni köszöntésre, és amennyire lehet, tartsátok a távolságot.

Aki erre nem vevő, nem veszi szívesen, az nem is igazán akar veletek találkozni.

2020. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
#6 most kezdte volna idén az óvodát, de eddig jóformán még alig járt mert egyik betegségből a másikba esett, tudod tipikus első közösségbe kerülési dolog... :) Most is éppen "szüneten" van mert náthás, meg hát ugye a beszoktatás is döcögős szóval mondhatni még inkább nem jár közösségbe. Hogy őszinte legyek, öcsémék részéről már csak ebböl a szempontbol se tartom jó ötletnek az egészet......
2020. nov. 18. 19:24
 9/23 anonim ***** válasza:
78%

Igazából bármelyik munkahelyen van esélyed, hogy megfertőzzön a kollégád.

A boltról, tömegközlekedésről nem is beszélve.


Ezzel együtt is, én a szüleid ill. tesódék helyében nem sértődnék meg, hanem tudomásul venném. Annak ellenére, hogy ha ti nem vagytok öregek (és nem lehetsz, ha anyukád még dolgozik), szóval ha nem vagytok öregek és nincs krónikus betegségetek sem (pl. szívbetegség, cukorbetegség), akkor nem várható, hogy súlyos tüneteket okozna nektek.


Két hét múlva már nov. vége lesz. Karácsonyt hogyan tervezitek? Akkor se mennétek el anyukádhoz? (Megj.: Arra ne számíts, hogy a járványhelyzet addig lényegesen javul.)

Mert ha már ezt rossz néven vették, abból még erősebb konfliktus lesz.

2020. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
#7 igen ilyesmire gondoltunk először mi is, barátnőm javasolta is neki hogy most inkább ne költsön például ilyen nagy vendéglátásra hogy ebédet vagy vacsorát készít (az általában 3-4 féle szokott lenni mert náluk ez a szokás az alatt nem ebéd az ebéd) meg sütemények meg minden, mert nem állnak most olyna jól ők sem anyagilag. Inkább csak elmennénk kicsit hogy átadjuk az ajándékot de nem maradnánk. De erre elég negatív lett a fogadtatás, még édesapám is lehordott hogy "anyád főz majd, olyan nincs hogy nem esztek". Aztán persze tőlük is jött az hogy úgyis elkapja mindenki. Lehet így lesz, de azért nem mindegy hogy pl mikor mert bár nekem van munkám most de a barátnőmnek most csődölt be a munkahelye mert már a tavaszi időszakot is nehezen húzták ki de most teljesen tönkrementek már. Ha most elkapom és ledönt a vírus akkor nem lesz semmi bevételünk. Nem gondolom hogy önző lennék, mégis ezt éreztetik velünk.
2020. nov. 18. 19:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!