Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havonta mennyibe kerül egy 1...

Havonta mennyibe kerül egy 1 éves gyerek ruházása és étkezése?

Figyelt kérdés
Mindent pontosan kell részleteznem gyerektartás megállapításához... nem akarok olyat írni, amire esetleg azt mondják, hogy hihetetlen, ezért kérdezlek titeket is meg. Az étkezést inkább napra forintosítanám, talán 600, talán 1000, na de a ruházás? Hát a jó ég tudja, még csak most jön a cipős korszak... Persze a pontos más kiadásaimat is sorolnom kell...

jan. 4. 14:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

"Az étkezést inkább napra forintosítanám, talán 600, talán 1000, "


Van gyermeked egyáltalán?

jan. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Szerinted?

En eddig semmit se irtam ossze, volt jobb dolgom is, pl. egyedul koltozni

jan. 4. 14:34
 3/31 A kérdező kommentje:
Egyébként meg anyatejes is és ilyenkor még elég nagyok az eltéresek, egyáltalan nem értem a reakciót. Aki nem tud hasznos választ írni, kérem, menjen máshova pötyögni.
jan. 4. 14:36
 4/31 anonim ***** válasza:
68%

#1

Most miért? Az én másfél évesem reggel és este az én szendvicsemből nyammog pár falatnyit, ďélben szintén az én ebédemből, a köztes időben meg eszeget almadarabokat, kekszeket, meg mit tudom én mit. Tényleg nem nagyon jön ki ennél többre (vagy nem tudom, milyen irányban van problémád az említett összeggel). Egy felnőtt ember havi étkezése megvan 100-150 ezerből, nehogy már egy 8 kilós gyereké is annyi legyen. Ha kaviárral eteted, akkor annyi, persze, a határ mindenben a csillagos ég.

Kérdező, a ruházkodást nehéz meghatározni, mert vannak nagykiadásos részek (kabát, operál, cipő), és vannak szinte nullás szakaszok, amikor 2 hónap alatt 2 pólót veszel a gyerekre. Gondold át, mennyi minden kell neki egy egész év alatt, és átlagold el 12 hónapra. Nyilván lehet venni egy babakabátot négyezerért meg negyvenért is venni, számolj azzal, amennyit te rászánsz az ilyesmire.

jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%

Cipőnél szezononként számolhatsz legalább egy új cipővel, mert úgyis kinövi. Az évi 4. Ruháknál is.

Az étkezésnél egyéb kiadásoknál csak tudod, hogy mennyit költesz.

Pl. rezsi, tisztítószerek-vegyiáru, élelmiszer.

Megnézed az utolsó bevásárlásaid összegét és felszorzod annyival, amennyiszer szoktál vásárolni.

jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért erősen gyerekfüggő...

Az enyém nagyon szereti a gyümölcsöt, például minden ebéd után eszik kb. 40-50g hámozott szőlőt.

Szinte naponta fogy egy banán is, azt van, hogy csak két étkezés között elmajszolja, ezeket így kb. 200-300 forintra saccolom, és ez csak a "rendes" kaján felül van.

(Tízóraira, uzsonnára is gyümölcsöt eszik sokszor, pogácsával, hasonlókkal.)

Szerintem a zöldség és gyümölcs a legdrágább most, a hús sokszor akciós, egy egész csirkecomb 3-4 étkezésre elég.

Mi magunknak nem mindig főzünk, de a baba mindig eszik főttet, az sem mindegy, hogy elég neki kiszedni egy kicsit a miénkből, vagy külön koszton van.

Ja, és a fiamnak pl. én nem adok tápszert, tejitalt, ilyesmit, de az is jelentős összeg lehet.

jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

4, 5, 6 köszönöm, ezek hasznosak voltak!

Nálunk a napi 1 szopis gyümölcsital a fix, ami kb. 350 Ft, fajtája válogatja, nem a drágát veszem. Ezért teljesen odavan... mellette persze rendes gyümölcsöt is adok.

Mosóporra és egyéb tisztítószerekre nem is gondoltam például, csak a rezsi jutott eszembe...

jan. 4. 14:49
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi költségeket is vedd bele, bár gondolom nem magánba viszed, de a gyógyszerek (oltások?) akkor is pénzbe kerülnek. Meg ha tolsz neki valami vitamint (pl. D vitamin), akkor azt is.
jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Például arra is lehet számolni, hogy beteg lesz.. Az is plusz költség. Vagy beadatsz neki olyan oltást, ami nem ingyenes. Pelenka, popsitörlő, fürdető.

Esetleg a fejlesztéshez szuper játékokról se feledkezz meg. (Pl toronyépítő vagy kismotor)

jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
35%

@6 "minden ebéd után eszik kb. 40-50g hámozott szőlőt"


Ilyen hámozott szőlőt lehet valahol kapni, vagy te sz*psz a hámozással?

jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!