Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináltok, ha azt feltétel...

Mit csináltok, ha azt feltételezitek, hogy a gyereketek hazudik a hollétéről?

Figyelt kérdés

Nincs rá bizonyítékod, abból indul ki a feltételezés, hogy nem elég részletes a beszámoló.

Mit változtat a helyzeten az, hogy mennyi idős a gyereked? Miben tér el a reakciód mondjuk egy 15-17 éves középiskolás esetén attól, ha mondjuk 19-21 éves eltartott egyetemistáról van szó? Milyen esetben próbálod kideríteni az igazságot? Hogy deríted ki az igazságot?

Számít az, hogy mikor feltételezed, hogy hazugság? Mármint úgy értem, hogy miben más az, hogy mondja, hogy megy valahová, de feltételezed, hogy nem oda megy, annál, hogy volt valahol és utólag szerinted nem az igazat állítja arról, hogy hol volt?


jan. 14. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Úgy neveljük őket, hogy sosincs okuk hazudni.

Ha szükség lenne rá, le tudnánk őket követni (okostelefonon keresztül, amit iskolába nem visznek, viszont onnan MINDIG egyenesen hazafelé jönnek), de sosem volt erre szükség.


Ha esetleg feltételezném róla, akkor ha azt mondja, hogy egy haverjához megy, akkor felveszem a kapcsolatot azzal a haverral és/vagy az ő szüleivel, és rákérdezek.

jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

A kiskoru gyerekemnel, ha kétségeim voltak róla, hogy hol van, megnezte volna a férjem anno a telefonján. IPhoneja van/volt mindkettőnek, látták egymas helyzetét. Hozzá tenném, a gyerek tisztában volt ezzel, mi pedig soha nem éltünk vele vissza. Ha nem hittem neki valami miatt, mindig annyit írtam, ha Jani megnezi, hogy hol vagy, mit fog latni? Konkrétan sosem került rá sor, hogy még kelljen valóban nézni. Nem sokszor fordult elő, hogy hazudott, annak mindig az volt a következménye, hogy maradt utána otthon pár napig.

Amióta nagykorú, azóta csak a körülbelüli holléte lényeges, tehát ha masik varosba menne, azt szeretem tudni, egyébként magánügye. Itthon él még hivatalosan, de nagyon sok időt tölt a barátjával.

jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És ha utólag gondoljátok, hogy nem mond igazat? Tehát azt mondta, hogy egy barátnal volt, amiről előre szólt, de utólag gondoljátok azt a részletes beszámoló hiányában, hogy mégsem?

Miben más ha nagykorúról feltételeztek ilyet?

jan. 14. 22:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen nem fog részletesen beszámolni, nem is egészséges egy ponton túl, ha a szülő mindent tud a majdnem felnőtt gyerekéről. Ez szerintem önmagában nem ok a gyanúra.

Rosszabb, ha párszor lebukott már, hogy hazudott. Onnantól kezdve nyilván a gyanú minden egyes alkalommal felmerül. Ilyen esetben a fő probléma az, hogy olyannak ismeritek, akinek nem lehet hinni; hogy egy konkrét esetben igazat mond-e vagy sem, az bizonyos szempontból másodlagos.

jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ott már alapból van valami gond ha nem őszinte.
jan. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Minden tininek van lázadós korszaka amikor vagy nem mond el mindent vagy hazudik. Szerintem ez nem csak nevelés kérdése hanem attól is függ hogy milyen társaságban van.
jan. 15. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem csinál semmi rosszat akkor nincs értelme hazudni. Szóval valami olyan helyre mehet vagy olyasmit csinál amire nem büszke és ciki elmondani az igazat.
jan. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Óvodásként se kellett részletes beszámolót adnia, bakker, nagykorukent meg pláne nem. Ha csak azt érzem, hogy nem mond igazat, az az en problémám. Bizonyíték nélkül egyértelműen nem lesz büntetés.
jan. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hazugsag lenyege: a tulontul reszletes beszamolo...is,ctehat nekem nem ezen mulna.

Amig kiskoru, foleg, amig nincs egy befejezett kozepfoku vegzettsege, addig azt csinalnam, hogy vagy kideritenem hazudik-e vagy megbeszelnem vele en ugy erzem lodit es .ondja mar el miert erzi ennek szukseget. Mert annyi ok alhat mogotte pl. csak a baratnojehez/baratjahoz megy el enyelegni es tudja nalunk nem lehetne vagy sokkal rosszabb esetben drogos haverokhoz jar drogozni, logiskolabol stb.

De a lenyeg a bizalom kiepitese lenne.


18 felett, ha mar dolgozik es igazabol nem tolem fuggtehat nem en bukom el a tandijat stb, akkor felolem hazudhat arrol hova megy o dolga bar ha rajovok megkerdeznem miert szukseges ez?

Ha még en allnam a koltsegeit, akkor azert aggasztana es kinyomoznam valahogy valoban hazudott e pl azt mondta allasinterjura megy kozben inkabb moziba ment...mert az gaz lenne.

jan. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Te ugyanolyan vagy, mint mostohaanyám. Ha nem adtam mindenről RÉSZLETES! beszámolót, már tuti hazudtam.


17 évesen már eljutottam oda, hogy semmiről nem számoltam be neki, mert nevetséges, hogy a bugyim színéről is kifaggat, és amióta elköltöztem kétszer látott összesen 10 év alatt.

jan. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!