Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ahol csak az egyik fél magyar...

Ahol csak az egyik fél magyar anyanyelvű, a másik nem, hogy kommunikálnak a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Gondolom a szülők közti közös nyelv az biztos, de mi a helyzet az anyanyelvekkel? Ha pl mindkettőjüknek csak közös nyelv az angol vagy a német, de az anyanyelv más.

Kicsit extrémnek tartanám hogy a gyerek 3 nyelven tanuljon, de kíváncsi vagyok a véleményekre :)



jan. 16. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Mi Németországban élünk, a férjem német. Ő németül, én magyarul beszélek a gyerekekkel. A férjemmel mi egymás közt leginkább németül beszélünk, amíg kevésbé volt jó a német tudásom addig vegyesen, angolul és németül is beszéltünk. A gyerekek anyanyelvi szinten beszélnek németül és magyarul is.
jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Tapasztalatom szerint elsősorban a lakóhely határozza meg, de pl. Szingapurban egy étteremben az anya mindig kinaiul beszélt a gyerekekkel, az apa mindig angolul. A gyerekek egymás között váltogatták, a szülők többnyire angolul beszéltek.
jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Ismerek olyan családot, akik Ausztriában élnek, a nő magyar, a férfi Ausztriában született és nőtt fel, majd Angliában járt egyetemre (és az anyja magyar, így magyarul is beszél). A nő a gyerekekkel magyarul beszél, a férfi angolul, az oviban pedig németül beszélnek. Mindhárom nyelven folyékonyan beszélnek.
jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
19%
Jelenlegi párommal, akivel együtt tervezzük a jövőt, angolul kommunikálunk egymással, hiába a második nyelve mindkettőnknek. Rajta vagyunk hogy elsajátítsuk a másik nyelvét és ezzel is egyel kevesebb probléma, ha gyerektervezésre kerül a sor. Annyi biztos egyelőre, hogy az ő országában nem élhetünk, viszont abban meg én nem vagyok biztos, hogy itthon kéne maradnunk, persze ha nincs más lehetőség, muszáj lesz. Az lenne újonnan érdekes, ha egy 3.nyelvű országba kellene elvándorolnunk..
jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

USA-ban élünk. Férjem amerikai. Ö angolul beszél a gyerekekkel (3 és 5 évesek), én magyarul. A baby sitterrel spanyolul beszélnek. Simán megy nekik a 3 nyelv.

Mivel a férjem 5, én 4 nyelven beszélek, még németül és franciául is szeretnénk tanítani majd késöbb az iskolában.

jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

Amennyiben a szülők közti közös nyelv egyiknek se az az anyanyelve, akkor az a legrosszabb kimenetel, ha azt tanulja a gyerek anyanyelveként. Már a kezdetektől akcentusa lesz, rosszul használ bizonyos szavakat, stb. Nehogy olyat csinálj.


Általában mindenki a saját anyanyelvén beszél a gyerekkel.


Bár a lakhely függvényében idővel az egyik legtöbbször domináns lesz.

jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
6, Mi a baj az akcentussal? Egy országon belül is több nyelvjárás van.
jan. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen esetekben simán beszél a gyerek három nyelvet.


Az USA-ban pl. nagyon sok az olyan eset, hogy a szülők két külön országból valók, és a gyerek az óvodában / iskola előkészítőben tanul meg angolul, amihez jön plusz 1-2 nyelv az iskola kezdetével.

jan. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

En magyar vagyok, a felesegem amerikai es az USA-ban elunk.

A gyerekhezo o angolul beszel, en magyarul, bar nem fuzok hozza sok remenyeket hogy magyarul is fog beszelni. Most tanul beszelni, az angolt mar mondja es van par szo amit magyarul mond ha valami megtetszik neki es ismetelget szavakat.

Viszont ahol az anyuka magyar, ott jobban beszelnek a gyerekek magyarul mert az anyjukkal tobb idot toltenek mint az apjukkal.


A gyerekek okosabbak mint gondolnad. Nagyon gyorsan tanulnak es sokszor akkor is eltanulnak toled dolgokat amikor nem is akarod oket megtanitani, szoval 2 nyelvet siman megtanulnak de a 3 sem akadaly nekik. Beszeltem itt kint USA-ban magyar novel akinek spanyol a ferje es a gyerekek tudnak angolul, spanyolul es magyarul is.

jan. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét nyelven.
jan. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!