Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnam a gyerekem tanitan...

Hogy tudnam a gyerekem tanitani magyarul? Kulfoldon elek es csak angolul tud a gyerekem a volt parom se magyar es ha egyutt vagyunk csak angolul kommunikalunk. 6 eves.

Figyelt kérdés

nov. 13. 20:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

🙄Mondjuk, hogy nem angolul kommunikálsz vele. Mit gondoltál, mégis, hogy? Eleve a kezdetektől úgy kellett volna és akkor most nem ott tartanál, hogy csak angolul tud.

Unokahúgom is külföldön él, az apja se magyar(együtt is élnek még) és mégis 3 nyelven tud a gyerek 3 évesen. Tökéletesen beszél magyarul.

nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj hozzá magyarul is. Eleinte csak néhány szót, kifejezést, esetleg úgy, hogy mindkét nyelven mondod. Fokozatosan beszélj vele magyarul egyre többet.
nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2-es koszi a tanacsot. De egyenlore ott vagyok elaladva hogy mit. Eddig a koszones, hogyvagy, igen nem stb ilyenek mennek.

Nincs erre valami magyar tanito app vagy valami hasonlo amin vegig lehetne haladni?

nov. 13. 21:10
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is külföldön élünk, igaz magyar szülők ( igaz az apja tud románul is, de azt nem erőltetjük)

De otthon csak magyarul, még mese is.

Óvodában, játszótéren…, csak angolul.

nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 harebell ***** válasza:
100%
Folyékonyan kellett volna beszélned hozzá az elejétől kezdve, akkor anyanyelveként elsajátítja azt is. Most már mint idegen nyelvet tanítanád a magyart, egészen más folyamat. Mivel még mindig fiatal, könnyen ráragadhat, beszélj hozzá, tanítgasd, legyen magyar nyelvű könyve stb, halljon magyar szót napi szinten.
nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Keson kezdett el beszelni, kicsit megkesve es nem akartam meg a magyarral is terhelni 3. nyelvkent.

Na de ez jo hir hogy meg megtanulhatja.

nov. 13. 21:56
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor megszületett, hogy hogy idegen nyelven beszéltél neki?



Nekem teljesen alap, hogy az anyanyelvemen magyarázok a gyerekeimnek (3 hónaposak)

nov. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Beszeltem magyarul is. De mivel a parom nem magyar ezert a kozos nyelv amit otthon hasznalunk az angol es angliaban es elunk.
nov. 13. 23:00
 9/15 anonim ***** válasza:
26%

Mi is ott élünk

Tudom ez nem könnyű

Sok gyereknek ezért nehezen indul be a beszéd, ezért tanácsolja a health visitor ,hogy ha lehetséges, akkor csak egy nyelven beszéljünk vele, így egy nyelven biztosan fog tudni.

nov. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"nem akartam meg a magyarral is terhelni 3. nyelvkent"


Angliában éltek, angol a közös nyelv, akkor mi a második nyelv? Apuka nyelvét beszéli?

nov. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!