Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen miért tagadták ki...

Régen miért tagadták ki szinte mindenért a gyereket?

Figyelt kérdés
Más felekezetbe házasodott, disszidált, egyetemre ment/nem ment egyetemre, kiszállt a családi vállalkozásból.
jan. 17. 08:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Ma is divat az ilyesmi, főleg falun. Tudod miért? Mert az emberek idióták... mert Józsi bácsi két szarlapátolás közt presztízskérdést csinál abból, hogy a gyereke csak a fejében elfogadott normális dolgokat műveljen, mert különben mit mondanak majd a faluban/rokonok/stb.

Ismerősöm gyerekét pl. azért tagadta ki az apja, mert volt már annyi esze, hogy okkal utálta a vallását, és nem akart pap lenni. De azok az emberek mindenki mást meg is vetnek, aki nem az ő hitüket követi.

jan. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

A nagyanyám az unokatestvéremet(!) azért "tagadta ki", mert 20 évvel idősebb férjet választott magának (nem mintha bármit jelentett volna ez a kitagadás, elvégre unoka nem örököl, ha él a szülője). A dolog szépsége, hogy a nagyanyám és a nagyapám között 11 év volt tata javára. Úgy tűnik, az még belefér, 20 már sok :D :D :D :D

Az ilyen megkeseredett emberek azt hiszik, hogy ők valakik a családban, pedig dehogy. Az életkor nem érdem.

jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Ez tényleg van ma is. Egy tanárom kitagadta a fiát, mert más szakmát választott, mint amit ő akart, de az is normális munka, nem értettük, mi baja vele, egyszerűen csak az, hogy nem az, amit ő akart.


A szomszéd családban az apa vagy húsz éve öngyilkos akart lenni, de hát ki tudja mennyire komolyan, mert részeg volt mint az atom, felment a padlásra és onnan ordítozott egy óra hosszat, hogy megöli magát, a fia meg ráhívta a mentőket. Amiko az apját hazaengedték, első dolga volt kitagadniba fiát, mert megszégyenítette, azóta se beszélnek.


Egy ismerősömet is kitagadták, de ott a nagyobb család, mert elment külföldre dolgozni és külföldi barátnője lett. Közölte vele a családi kupaktanács, hogy vagy szakít vele és hazajön, vagy ne is jöjjön többet. A másodikat választotta, meg azóta már a vezetéknevét is megváltoztatta, hogy ne legyen köze hozzájuk.

jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Nem hiszen, hogy csak falun szokás. És valóban, ma is vannak kitagadások, még ha nem is mindig direkten. De ismerek családokat, ahol bizonyos tagok nem beszélnek egymással egyáltalán, bár nem történt direkt kitagadás, én ezt mégis annak veszem.
jan. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%
#4: aki ezt annak veszi, azért arról is van némi véleményem. Én nem beszélek az unokatestvéreimmel, de nem azért, mert kitagadtam őket, vagy utáljuk egymást, hanem mert (valószínű önzőség, de) nekem ez fárasztó, nem fér bele egy 24 órás napba, hogy megbirkózzak a saját és családom életével, meg még mással is kapcsolatot tartsak. Nem tudom egyesek ezt hogy csinálják úgy, hogy mellette még barátaik is vannak, de én pl. az iskolás barátommal 10 éve nem tudtam leegyeztetni egy időpontot arra, hogy találkozzunk, mert mindig van más elfoglaltságom, akár munka, akár otthoni dolog. Ha meg épp nincs, akkor meg örülök, hogy tudok pihenni, és kihasználom ezt az időt saját magamra.
jan. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

#5: ha valakik nem beszélnek egymással mert nincs idejük, messze laknak, stb. azt én sem veszem kitagadásnak. Hát ilyen az élet. De ezeknél az eseteknél konkrétan van sérelem is, meg fúrják is egymást, meg rosszakat mondanak egymásról.


Persze, nekem is van unokatestvérem, akivel csak két évente találkozunk, vagy másodunokatestvéreim akikkel már 15 éve nem találkoztam, ez teljesen normális szerintem.

jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kitagadás egy röhej.

Nem a középkorban élünk!

Engem nem tagadtak ki, mégis olyan, mintha a szüleim nem léteznének.

jan. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A kitagadás mit jelent? Törvényesen (mire hivatkozva) vagy csak megszakították vele a kapcsolatot?
jan. 17. 10:20
 9/23 anonim ***** válasza:
94%
8# párom testvérét kitagadta az apjuk, bár konkrét oka nem volt, csak folyton veszekedtek, aztán az egyik vita vége az lett, hogy akkor nem a fia többé. Nagyon sokáig nem tartották a kapcsolatot, ha kérdezte valaki a párom testvérét, azt mondta, hogy az apja már nem él, az apjuk meg azt, hogy neki egy fia van (a párom). De amikor meghalt az apjuk, mindkét fiú örökölt, úgyhogy jogilag ez önmagában semmit se jelentett.
jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

8.

Ugyan nincs itt semmi törvényi/jogi alap. :D

Ez valami feudális marhaság, ami tovább él a mai napig, az együgyű jobbágyok/prolik körében.

jan. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!