Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, ha nekem emiatt...

Az normális, ha nekem emiatt lelkiismeret-furdalásom van?

Figyelt kérdés

Az előbb dobott fel Facebookon egy cikket, aminek az a címe, hogy "A harmincas anyukákhoz".


Aztán olvasgattam egy kicsit a kommenteket, köztük egy 30-on felüli, gyerekmentes nőét is, aki így fogalmazott:


"Elmúltam 30, 100%-ig childfree, azaz gyerekmentes vagyok, és imádom minden percét. Ki akar már azért dolgozni, hogy egy másik ember felzabálja a fizetését, aztán meg kiszarja, és végül még a szart is neki kell lepucolni róla. Hmmm minden álmom ezzel tölteni a 30-as éveim, jahh nem, semelyik éveim, soha..🤣"



Most elkezdtem bűntudatot érezni amiatt, hogy anyukám ugye egyedül nevel engem (jó, a nagyszüleim segítségével), mert apám pici koromban lelépett és gyerektartást sem fizet azóta sem, tehát nem tartok vele semmilyen kapcsolatot. Anyukám pedig iszonyatosan keveset keres, úgyhogy nagyon nehéz beosztani a pénzét minden hónapban, meg hát a fizetése nagy részét rám költi.


jan. 17. 17:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%
Ha idősebb leszel és lesz pénzed, feltétlenül menj egy terapeutához, mert nem normális, amit érzel.
jan. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
74%

Aki azt az ember alja, proli, nihilista szöveget írta, egy beteg állat.

Őt vajon ki hívta életre, ki nevelte, ki etetette, gondozta, taníttatta?!


Ő maga az a végtermék, amiről firkált. Nincs lelke, szelleme, csak vegetál.


Ha neked lelkifurdalásod van, mert befolyásol egy ilyen sejthalmaz, az baj!

jan. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Hát egy anyuka azt válaszolta annak a gyerektelen nőnek, hogy nem érti hogy mi olyan hihetetlen egyeseknek abban, hogy valaki gyerekkel boldog, gyerekkel teljes az élete, de egy másik fiatalabb gyerektelen nő odaírta, hogy támadnak a szuperanyák, mert mindenkinek fáj az igazság.


Aha, szóval gyerekkel csak és kizárólag szar lehet az élet..

jan. 17. 17:53
 4/36 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is szar az életem.

Tök rossz hogy szeret a lányom és nyáron az a hajóút is rossz volt...ja nem.

Nem kell ilyenekkel foglalkozni:)

jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Ne bolondozz! Egy kommentelő miatt bűntudat keletkezne benned?

Anyukádnak biztos más a véleménye, különben nem lennél, és nem nevelne szeretetben.

Mit számít, hogy egy ismeretlen nő, hogy gondolkodik a gyermekvállalásról, meg az ellenkezőjéről?

jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
az anyak 99%-anak egyszer az eletben biztos van ilyen erzese, gondolata mint a kommentelonek, de nem a gyereke irant, hanem a gyerek apja irant:-)
jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
90%

Miért neked van lelkiismeret-furdalásod azért, mert apád egy fa.sz?


Igen, gyerekkel az élet szívás.

De nem tartják a fejedhez a stukkert, hogy de azért is szülj. Akinek nem kell a szaros pelenka meg a pár évnyi kimaradt alvás, az nem vállal gyereket, s él boldogan. (mint a kommentelő is)


Apád is megtehették volna ezt, csak elcseszte. S nem hogy csak elcseszte, de nem foglalkozik a saját döntései következményeivel. (veled)

Amúgy miért nem indítottatok pert a gyerektartásért? Az nem egy opcionális dolog. Kötelessége fizetni, ha beszélgettek egymással, ha nem.

jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
44%

#3

Az bevett módszer, hogy támadnak a szuperanyák, szuperanyósok, szuper akárkik, akiknek fáj az igazság, de értelmesen cáfolni nem tudják ezeket a szupereket.

"Aha, szóval gyerekkel csak és kizárólag szar lehet az élet." Ehhez képest elég szépen elszaporodtunk itt a Földön.

jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
53%
Ne aggódj, az ilyen nők mind megbánják a gyerekmentességet, amikor már túl késő lesz nekik. Ha nem máshogy tudat alatt, amit munkával, kutyával, macskával igyekszenek elnyomni
jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

7-es, hát sajnos én képes vagyok egy idegen kommentjét olvasva azt gondolni, hogy mi van, ha az én anyukám is így gondolja, csak nem meri kimondani.


Mostanában mindenhol ilyeneket olvasok, hogy mennyi anya megbánta a gyerekvállalást vagy nem szereti az anyaságot, viszont nem mer róla beszélni, mert fél hogy megkövezik.



Ja igen, sikerült igényelni a gyerektartást az államtól, minden hónapban fizetnek valamennyit (nyilván közel sem annyit, mint amennyi járna, hanem jóval kevesebbet, de az is valami), viszont anyukám mondta, hogy a múltkor apám ráírt Messengeren, hogy azonnal hagyja abba a gyerektartás igénylését, mert idejön és baj lesz - most talán van bejelentett munkahelye mert eddig nem volt, és most vonják a számlájáról a pénzt. Meg is érdemli. 😃

jan. 17. 18:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!